Subskrypcja

SzukajForum grupa: Transport

Wątek: PESA dostarczy składy dla Deutsche Bahn
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-06-27 15:49
Temat: PESA dostarczy składy dla Deutsche Bahn
Treść: Aktualność z dnia 2014-09-25:
PESA dostarczy Deutsche Bahn 26 składów trakcyjnych. Wartość kontraktu to 100 mln euro.

Podczas Międzynarodowych Targów Techniki Transportu, InnoTrans 2014 w Berlinie, Deutsche Bahn i PESA podpisały umowę na dostawę 26 zespołów trakcyjnych Link przeznaczonych dla Bawarii. Zgodnie z kontraktem wartość inwestycji wyniesie około 100 mln euro.

Trójczłonowe zespoły trakcyjne wejdą do eksploatacji pod koniec 2017 na liniach obsługiwanych przez pociągi spalinowe w bawarskim Allgäu.

"PESA poszerza spektrum naszych dostawców. Jesteśmy przekonani, że firma ta dostarczy nam pociągi charakteryzujące się oczekiwaną jakością i niezawodnością. W ten sposób wzmacniamy konkurencję panującą na rynku" - mówi Heike Hanagarth z zarządu DB.

Umowa zawarta z polską firmą opiera się na podpisanych w 2012 r. kontraktach ramowych na dostawę maks. 470 spalinowych zespołów trakcyjnych o potencjalnej wartości 1,2 mld euro. Kontrakty ramowe obowiązują do roku 2018, a przewoźnik zawarł już dwie umowy jednostkowe na dostawę taboru dla kolei Sauerlandnetz oraz Dreieichbahn.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

   
           

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij