Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Transport

Ryanair rezygnuje z lotów na Ukrainę

Data wysłania: 2017-07-12 09:43 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Ryanair zdecydował się anulować loty do jednej z europejskich stolic. Przewoźnik przekonuje, że został zmuszony przez działania zarządu portu lotniczego w Kijowie.

10 lipca, wieczorem Ryanair poinformował o odwołaniu wszystkich planowanych lotów na Ukrainę - do Kijowa i Lwowa. Ponadto zatrzymał sprzedaż biletów na tych trasach. Paweł Riabikin, prezes portu lotniczego Boryspol, podkreślił, iż warunki jakie stawiał Ryanair były nie do przyjęcia. Irlandzki przewoźnik chciał zwolnienia z opłat lotniskowych, bezpłatną reklamę i biuro sprzedaży, 60 dniowy termin płatności czy 35% dochód z zakupu biletów.Władze ukraińskiego lotniska nie chciały się także zgodzić na rozstrzyganie ewentualnych sporów przez brytyjskie, a nie ukraińskie sądy.

Lotnisko w Kijowie zdecydowało się chronić zwykłe regularne, drogie linie lotnicze i pozbawiło ukraińskich konsumentów i gości dostępu do najniższych cen lotów w Europie- tak twierdzi zarząd Ryanair w komunikacie prasowym.

Zdaniem przedstawicieli irlandzkiego przewoźnika, ukraińskie władze pokazały, że Ukraina nie jest jeszcze wystarczająco dojrzałym ani wiarygodnym. Z powodu swoich zaniedbań Kijów Boryspola straci w tym roku ponad 500 tys. potencjalnych pasażerów oraz 400 miejsc pracy. Lotnisko we Lwowie stało się w tej sytuacji niezamierzoną ofiarą tej decyzji. - przekonuje David O'Brien, główny dyrektor handlowy Ryanair

  • Ryanair: koniec lotów na Ukrainę 

   [2017-07-12 09:43 80.52.226.*]

   ryanair poza prawem? ira?   odpowiedz »

  • Ryanair: koniec lotów na Ukrainę 

   [2017-07-12 10:00 80.52.137.*]

   widać wyraźnie jak Ryanair prowadzi interesy. Po prostu nie płaci za używanie lotnisk i jeszcze zbiera haracz. Podobnie jest w Modlinie, gdzie po kilku latach działania lotnisko nadal przynosi STRATY, co oznacza, że wszystkie zyski idą do kieszenie Ryanaira, a koszty ponosimy my, polscy podatnicy !   odpowiedz »

  • Ryanair: koniec lotów na Ukrainę 

   [2017-07-12 10:08 37.128.115.*]

   Niech Ryanair przeniesie te loty do Radomia - na Ukrainę nie daleko, a władze lotniska w Radomiu i Marszałek Mazowiecki zgodzą się na wszystko i będą dopłacać ile zażąda   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij