Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajForum grupa: Baza turystyczna

Wątek: W centrum Opola powstanie pięciogwiazdkowy hotel, restauracje, sala konferencyjna i spa
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-07-20 13:56
Temat: W centrum Opola powstanie pięciogwiazdkowy hotel, restauracje, sala konferencyjna i spa
Treść: Aktualność z dnia 2008-09-30:
U zbiegu ulic 1 Maja i Dubois w Opolu powstanie pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe restauracje, ekskluzywne sklepy, fitness i spa oraz podziemne parkingi.

Na początku września Bogusław Chwaliński wygrał przetarg na 30-arowy teren w mieście. Wykładając 2,5 mln zł pokonał kilka firm, w tym też sieć trzygwiazdkowych hoteli Diament.

Opolski biznesmen przyznaje, że to co powstanie na wygranej przez niego działce stanie się wizytówką Opola.

Według projektu, na skrzyżowaniu 1 Maja i Dubois powstanie nowoczesny cztero- lub pięciopiętrowy budynek. Chwaliński zaznacza - Dwa, a może nawet trzy piętra, zajmą pięciogwiazdkowe apartamenty hotelowe. O takim standardzie, jakiego jeszcze w Opolu nie ma.

W obiekcie hotelowym mają znaleźć się: siłownia, klub fitness, salony spa z solarium w standardzie do tej pory niespotykanym w Opolu. Będą też sale konferencyjne lub bankietowe z przeznaczeniem na wielkie imprezy. W budynku znajdzie się również gastronomia i co najmniej jedna restauracja o wysokim standardzie.

Chwaliński planuje również miejsca dla fast foodów. Przy ulicy Kościuszki już teraz wynajmuje pomieszczenia restauracji Sphinx, dlatego też prawdopodobnie właśnie ta marka pojawi się też przy 1 Maja. Dodaje - Być może ściągnę też KFC, którego jeszcze w mieście nie ma. Do tego dojdą jeszcze delikatesy z prawdziwego zdarzenia.

W budynku powstaną również dwa podziemne piętra. Na najniższym będzie znajdować się parking, a tuż pod ziemią miejsce na gastronomię oraz sklepy.

Chwaliński zaznacza - Budowę zaczniemy w czerwcu przyszłego roku. Według założeń potrzebujemy na realizację dwa lata. Jeszcze nie wiadomo ile będzie kosztować inwestycja. Chwaliński przyznaje - Oczywiste jednak jest, że w grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych, które w przyszłości mają przynieść zyski. Dodaje - Oczywiście nie ja będę prowadził tam biznesy. Wynajmę powierzchnie firmom, które tym się zajmą.

W sąsiedztwie działki na której ma powstać luksusowy obiekt znajduje się targowisko z rozpadającymi się straganami. Inwestor przyznaje, że ma już pomysł jak to zmienić, ale nie chce go jeszcze zdradzać. Zaznacza tylko - Ale coś z tym trzeba niewątpliwie zrobić.

Projekt wykonali Mirosław Palej i Dariusz Raut. Łącznie zaprojektowali 10 tys. metrów kwadratowych pod restauracje, sale konferencyjne, pięciogwiazdkowe apartamenty hotelowe i handel. Hotel i pomieszczenia biurowe będą znajdowały się w eliptycznym cylindrze, natomiast delikatesy, restauracje i ekskluzywne butiki w galerii handlowej.

Granitowy cylinder na zewnątrz i wewnątrz jest niezależnym obiektem. Pod jego ściętą dolną ścianą będzie jeziorko z odwróconą fontanną, czyli ze ścian granitu do jeziorka będą ściekały strugi wody. Oprócz granitu w elewacji zaprojektowano również szkło i piaskowiec.

Palej przyznaje - Mamy nadzieję, że ta galeria zatrzyma ludzi w mieście, bo wciągnęła ich Karolinka i Tesco, przez co centrum Opola zamiera. Nie będzie tak duża, jak ta planowana na placu Kopernika. Raczej stanie się kameralnym i klimatycznym, mam nadzieję, miejscem do spotkań. Miastu potrzeba więcej takich miejsc, które nie wyprą lokalnego handlu, ale zahamują odpływ ludzi z centrum do wielkich galerii na obrzeżach.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij