Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajForum grupa: Inne związane z branżą

Wątek: Szkolenia dla 600 wolontariuszy przed polską prezydencją
Autor: Czytelnik IP automat.*
Data wysłania: 2017-07-21 07:59
Temat: Szkolenia dla 600 wolontariuszy przed polską prezydencją
Treść: Aktualność z dnia 2011-05-06:
W organizacji spotkań w Krakowie podczas polskiego przewodnictwa w Radzie UE będzie pomagało ponad 600 wolontariuszy. Wcześniej przejdą oni szkolenia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wśród 1,3 tys. wolontariuszy znaleźli się głównie studenci. Z tej grupy wybrano do szkoleń ponad 600 osób. O ich wyborze zadecydowała znajomość więcej niż jednego języka obcego. Wielu z nich ukończyło kurs przewodnika po Krakowie czy też pilota wycieczek.

Szkolenie będzie trwało jeden dzień. Każdy wolontariusz zapozna się z podstawami protokołu dyplomatycznego, a także zasadami bezpieczeństwa przy obsłudze tego typu spotkań. Osoby, które zgłosiły chęć pomocy w czasie prezydencji, a nie zakwalifikowały się do szkoleń, znalazły się na liście rezerwowej i również mogą zostać poproszone o pomoc w późniejszym terminie.

Wolontariusze będą odpowiedzialni za wsparcie organizacji spotkań, a także towarzyszenie delegacjom w trakcie ich wizyt w Krakowie. Będą ponadto pomagać organizatorom w punktach informacyjnych, które zostały wyznaczone na lotnisku, w hotelach, miejscach spotkań delegacji, a także w czasie wolnym delegatów oraz towarzyszących im osób.

Kraków będzie organizatorem przez pół roku (od 1 lipca) kilkudziesięciu spotkań przedstawicieli państw członkowskich UE. Największe ich natężenie przypadnie na październik.

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij