Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Transport

Władze Rzymu chcą podnieść ceny wjazdu dla autokarów

Data wysłania: 2017-08-02 15:26 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Czy wjazd autokaru do Rzymu będzie droższy? Jest to bardzo możliwe.

Jak donosi włoski serwis Guida Viaggi, władze Rzymu planują podniesienie cen dla autokarów wjeżdżających do historycznego centrum Wiecznego Miasta. Podwyżki mogą być przez nowe rozporządzenie władz miasta. Według włoskiego serwisu, karnet upoważniający do 300 wjazdów do centrum na kosztować 35 tys. euro w 2018 r. W kolejnych latach opłaty miały być jeszcze wyższe, mowa tu o ponad 43 tysiącach euro w 2019 roku i nawet 52,5 tys. w 2020, a i to dla autokarów spełniających normę Euro 6. Dla autobusów z normą Euro 5 lub Euro 4, karnety miałyby być jeszcze droższe.

Nowa regulacja będzie musiała zostać przez radę miasta. Jak informuje włoski serwis, nie jest to jedyna regulacja, przeciwko której protestują włoscy przewoźnicy. Emocje wzbudza również projekt utworzenia "strefy C", do której będzie miało wjazd bardzo niewiele pojazdów. Rozwiązanie to ma przypominać to, które funkcjonuje w Mediolanie. Aby wjechać do strefy prywatnym pojazdem będzie trzeba zapłacić, a wysokość opłaty będzie najprawdopodobniej wynosić 1, 2, lub 3 euro, w zależności od norm emisji spalin spełnianych przez konkretny pojazd. Władze Rzymu tłumaczą ustanowienie nowej strefy koniecznością usprawnienia ruchu drogowego w mieście.

  • Wjazd do Rzymu będzie droższy? 

   [2017-08-02 15:26 89.25.186.*]

   Ktoś musi zapłacić za wojsko na ulicach. stolicy Włoch... Autokar to łatwy cel.
   choć pewnie przesadzam - imigranci są pokojowo nastawieni.
   Jak sprzedaż Paryża kochani ? Idzie w górę ?   odpowiedz »

  • Wjazd do Rzymu będzie droższy? 

   [2017-08-03 13:10 77.113.104.*]

   No to teraz będzie droższy przejazd autokarem z lotniska do centrum niż przelot z Polski do Rzymu.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij