Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Turystyka na świecie

Turystyka we Włoszech przyspiesza

Data wysłania: 2017-09-13 02:11 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Włoska branża turystyczna może być zadowolona. Z danych Ministerstwa Kultury i Turystyki wyłaniają się optymistyczne dane

Oficjalne dane i dane pochodzące od głównych stowarzyszeń branżowych zebrane przez Ministerstwo Kultury i Turystyki (MiBACT) i włoskiej Narodowej Agencji ds. Turystyki (ENIT) potwierdziły pozytywny trend odnotowany w pierwszych miesiącach roku i wskazują, że rok 2017 będzie znakomity dla tego sektora.

Pomiędzy czerwcem, lipcem i sierpniem kąpieliska zarejestrowały 90 mln przyjęć,w porównaniu do 75,6 mln w 2016 r. Włochy zanotowały 5 procentowy wzrostem liczby turystów zagranicznych, oraz ogólny wzrost we wszystkich regionach nadmorskich, przy czym prym wiodły w Emilia-Romania (+25%) i Apulia (+23%) oraz Sycylia (+22%).

Z przywołanych przez MiBACT danych Federalberghi i Federturismo, pomiędzy czerwcem a wrześniem, hotele i inne obiekty noclegowe odnotowały 48,3 mln przyjazdów i 208,7 mln noclegów, co stanowi wzrost o +2% w porównaniu z 2016 r., podczas gdy Airbnb zanotował 3 mln przyjazdów i 15 mln noclegów, pomiędzy czerwcem a sierpniem, co oznacza wzrost o 20% w ujęciu rdr. Wzrost ten jest zasługą nie tylko turystyki zagranicznej, ale również krajowej. W miesiącach letnich 34 miliony Włochów jeździ po kraju, co oznacza wzrost o 3,2% w porównaniu z rokiem 2016. Oprócz wyjazdów nad morze, pozytywna tendencja utrzymuje się latem także dla gór, miast sztuki, oraz agroturystyki. W gospodarstwach agroturystycznych udzielono ponad 7 milionów noclegów, to o 8% więcej niż w sezonie letnim 2016.

Włoskie ministerstwo przewiduje, że trend wzrostowy z pierwszego półrocza będzie widoczny także jesienią. Pozytywne prognozy na wrzesień wskazują również na pierwszą częściową sezonową korektę popytu turystycznego, ponad 9 mln Włochów spędzi co najmniej jeden dzień urlopu we wrześniu, co oznacza wzrost o 7,2% w stosunku do roku 2016. Dla 7,5 mln Włochów wrzesień będzie głównym miejscem wakacji.

    • Więcej turystów we Włoszech 

      [2017-09-13 02:11 94.161.55.*]

      Cos mi sie wydaje, ze po ostatnich wydarzeniach zwiazanych z licznymi gwaltami w przyszlym roku nie beda te dane az tak optymistyczne. W Mediolanie zostala zgwalcona przez Araba 81 letnia staruszka, we Florencji sa oskarzeni o gwalt nawet dwaj karabunierzy, w Rzymie Bengalczyk zgwalcil obywatelke z Finlandi, sprawa z Rimini jest wszystkim znana, a z innej beczki, w Solfatara zginela cala rodzina turyst w przy zwiedzaniu wulkanu, strasza bardzo wtsokie ceny i male bezpieczenstwo. Ponadto na wlasne oczy widzialem cziemnosk rego oddajacego kal w turystycznym miejscu pelnym turyst w w Turynie a w Rzymie zostal sfotografowany osobnik sikajacy na placu sw Piotra... Alberto   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij