Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Forum grupa: Biura turystyczne

Wątek: Jak założyc biuro podrózy
Autor: Czytelnik IP 79.173.12.*
Data wysłania: 2009-06-03 22:05
Temat: Kasa fiskalna - faktury za prowizję - co z tym zrobić?
Treść: Witam. Jestem na etapie podpisywania umów z touroperatorami. Chcialbym prosić o pomoc w jednej kwestii - mianowicie chodzi mi o kasę fiskalną, którą w biurze muszę mieć.
Klient kupujący wycieczkę w mojej agencji wplaca mi pelną kwotę za wycieczkę, którą rezerwuje u touroperatora X. Ja "nabijam" pelną kwotę za wycieczkę na moją kasę fiskalną i daje Klientowi paragon. Touroperatorowi wystawiam fakturę o wartości prowizji otrzymanej za sprzedaż tejże wycieczki.
Moje pytanie jest następujące: Jak rozliczyć kwotę z kasy fiskalnej, która oczywiście nie jest dla mnie obrotem, a którą to muszę zgodnie z rozporządzeniami ewidencjonować? Obrotem dla mnie jako agenta jest tylko prowizja, na którą wystawilem touroperatorowi fakturę. Jak sobie z tym poradzić?
Mam nadzieję, że pytanie jest zrozumiale.. Czekam na odpowiedź życzliwych :)
Pozdrawiam

OdpowiedzPowrót do drzewa wątku

Odpowiedzi:

Kasa fiskalna - faktury za prowizję - co z tym zrobić? [2010-02-21 13:36 212.76.37.*]
Otóż wartość wycieczki u operatora jest Twoim kosztem w całości. Niestety NIE MASZ RACJI - Twoim OBROTEM JEST oczywiście suma wartości sprzedanych wycieczek powiększona o sumę prowizji czyli wszystko co nabijasz na kasę. Prowizja to potocznie mówiąc Twój własciwy przychód przed pomniejszeniem o pozostałe koszty działalności (inne niż koszty wycieczki) będące kosztami uzyskania przychodu (KUP) i podlegające odliczeniu przed opodatkowaniem. odpowiedz »

Kasa fiskalna - faktury za prowizję - co z tym zrobić? [2009-07-22 18:26 95.49.93.*]
Z jakiego miasta jesteś? Umowy zazwyczaj chcą podpisywać, jak ktoś działa 1/2 lub 1 rok. To jak można rozpocząć działalność? Z czym do klienta? W stolicy to raczej ciężki kawałek chleba. Zrobiłam ostre rozeznanie i jestem niepocieszona tym co usłyszałam. Ale nie wolno się załamywać.... odpowiedz »

Kasa fiskalna - faktury za prowizję - co z tym zrobić? [2009-06-03 23:19 79.173.12.*]
http://www. goldenline. pl/forum/biuro-podrozy/98917 Tu Koledzi i Koleżanki bardzo ladnie wyjaśniają o co chodzi. Swoja droga ciekawe pytanie :) odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij