Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRACA W BIURZE PODRÓŻY SUN CENTER
- Pilot do Budapesztu 23/24.06.2026
- Noclegi nad kaszubskim jeziorem, z basenem obok...
- Specjalista ds. turystyki Warszawa- Bemowo
- Specjalista ds Turystyki
- Pielęgniarka na zieloną szkołę
- Zawód Referent D/S Turystyki
- Oferta pracy w Biurze Podróży
- SPECJALISTA DS. PRZETARGOWYCH
- Stażysta / Stażystka w Zespole Sprzedaży Grupowej...
Białystok bogatszy o turystyczną uczelnię?
Już na jesieni przybędzie miastu kolejna uczelnia, Supraska Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki.
Nowa siedziba uczelni będzie wkrótce działać przy ul. Mickiewicza 49 (naprzeciwko Galerii Białej). W chwili obecnej jej budowa postępuje w zawrotnym tempie. Realizacja projektu rozpoczęła się jesienią 2007 roku, a pierwszym jej etapem (tj. budynek dydaktyczny) ma się zakończyć już w sierpniu.
O planach supraskiej Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki po raz pierwszy "Gazeta" napisała rok temu, kiedy to władze uczelni dokonywały wyboru wykonawcy robót (została nim białostocka firma Anatex).
Uczelnia istnieje od dziesięciu lat i posiada prawo nadawania tytułu magistra. Uczelnia ma dwa kierunki: turystykę i wychowanie fizyczne, na których uczy się blisko 1000 studentów. W trakcie tegorocznego naboru przygotowano ok. 180 miejsc na studia dzienne i zaoczne. Studia na kierunku turystyki kosztują 1,5 tys zł za semestr, a na wychowaniu fizycznym - 1,7 tys. zł za semestr.
Uczelnia od samego początku korzystała z pomieszczeń Centrum Edukacji w Supraślu, za co płaci 16 tys. zł miesięcznie. Miała plany kupienia od szkoły kupić budynku razem z przyległym do niego terenem, ale nie wyraziło na to zgody starostwo powiatowe.
Właśnie ten fakt jest powodem, dlaczego od trzech lat władze uczelni przymierzały się do przeprowadzki do Białegostoku. Magistrat wystąpił z konkretną propozycją terenu przy ul. Mickiewicza, na dodatek proponując jego sprzedaż z 80-procentową bonifikatą. Powodem tak dużego ewentualnego upustu był fakt, że budynek tak czy siak przeznaczony był na cele edukacyjne. W tym momencie przeprowadzka stała się realna.
Jak mówi Krzysztof Sobolewski, prorektor uczelni, plusem całej sytuacji jest to, że będzie możliwa rozbudowa swojej lokalowej bazy. Studenci będą mieli lepszy dojazd tak na zajęcia, jak i na stadion czy też lodowisko. Ponadto wiadomo, że zawsze lepiej jest studiować w większym mieście. Z drugiej strony, trochę szkoda wyprowadzać się z Supraśla, przede wszystkim dlatego, że są tam doskonałe tereny do organizowania rajdów rowerowych, pod ręką była też stadnina.
Nowa inwestycja podzielona jest pod względem realizacji na trzy etapy. Pierwszy, kończący się w sierpniu, to budynek dydaktyczny, w którym będą nim sale wykładowe, gimnastyczne, pracownie komputerowe oraz biblioteka. Od nowego roku akademickiego właśnie w tym budynku mają być prowadzone wszystkie zajęcia.
Drugim etapem jest hala sportowa z siłownią, widownią na około 600 osób i zapleczem (m.in. szatnie, sanitariaty). Planowanym terminem zakończenia budowy hali jest czerwiec 2009 roku. Etap trzeci to akademiki.
Koszty całości inwestycji mają wynieść ok. 16 mln zł (środki będą pochodziły z kasy uczelni oraz środków unijnych). Jeśli nie będzie poślizgu z przydzielaniem funduszy unijnych, inwestycja zakończy się pod koniec roku 2009.
Komentarze
Tagi:
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Udział AI w planowaniu podróży szybko
Dział dla turystów:
Travelplanet: sprzedaż czerwcowych wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o
Nocowanie.pl z zarzutami prezesa
Komisja Europejska wydała opinię w sprawie przywrócenia kontroli
Starsze aktualności:
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
TUI: Brytyjczycy na wakacjach chcą czuć się jak w
Komórka obowiązkowa na
Gdzie polecieli Polacy na Boże
Kraje nadbałtyckie lepiej niż
Wyjazdy na Boże Ciało - zmiana
Ryanair uruchomi loty Berlin Schonefeld - Kowno
Fast foody ostrzą plastikowe noże i widelce
Podsumowanie roku Instytutu Turystyki
PLL LOT podzieli 25 mln zł zysku między pracowników
Okęcie: nieplanowane lądowanie Lufthansy
Hotel nie ma prawa zatrzymać dowodu osobistego gościa!
skarpa Kraków - czy warto z nimi jechac do Hiszpani (hotel M
ORIGAMI System - PILNE pytanie
PILOT do WIEDNIA, PRAGI, WILNA,LWOWA, ... (również JARMARKI)
Majorka i Burgas - nowe połączenia Norwegian
Warminki - turystyczna pamiątka z Warmii i Mazur
Warimpex otworzył hotel Angelo w Pilźnie
Norwegian wznawia loty z Wrocławia do Oslo
Umawiane przejazdy na Facebooku
Otwarcie hotelu Renesans w Krynicy-Zdroju
Wycieczkowiec Mona Liza jednak ewakuowany
Żydzi okupują obóz na Majdanku
W katastrofie kolejowej we Francji zgineło 12 osób
Otwarcie nowych Apartamentów w Krakowie na Rynku Głównym
Polecam kurs jezykowy - chorwacki
