Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRACA W BIURZE PODRÓŻY SUN CENTER
- Pilot do Budapesztu 23/24.06.2026
- Noclegi nad kaszubskim jeziorem, z basenem obok...
- Specjalista ds. turystyki Warszawa- Bemowo
- Specjalista ds Turystyki
- Pielęgniarka na zieloną szkołę
- Zawód Referent D/S Turystyki
- Oferta pracy w Biurze Podróży
- SPECJALISTA DS. PRZETARGOWYCH
- Stażysta / Stażystka w Zespole Sprzedaży Grupowej...
Lublin: kradzieże na Starym Mieście odstraszają turystów
Kradzieże cały czas są zmorą Lublina. Stare Miasto uchodzi za niebezpieczne. Policja tłumaczy, że ma za mało ludzi. Dlatego też mieszkańcy sami postanowili walczyć ze złodziejami - czytamy w Gazecie Wyborczej.
Do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej przyszła para turystów z Łotwy. Stanisław Turski, dyrektor LOIT wyznał - Byli roztrzęsieni. Tuż przed wejściem do naszego punktu ktoś uderzył kobietę z tyłu w kark. Zdążyła się odwrócić i zobaczyła napastnika, mniej więcej 25-letniego dobrze zbudowanego mężczyznę, który moment później zerwał jej z szyi łańcuszek i uciekł.
Łotysze przyjechali do Lublina po raz pierwszy. Jednak po tym, co ich spotkało, nie chcą już tam wracać. W swoim kraju będą o Lublinie mówić jak najgorzej.
Turski podkreśla - Kobieta miała łzy w oczach. Mówiła, że Lublin przestał się jej podobać. Chciałem ich udobruchać kawą, herbatą, materiałami promocyjnymi, ale powiedzieli, że nie chcą niczego, co by się im później kojarzyło z Lublinem. Mówiła, że jeśli nie poradzimy sobie ze złodziejstwem, to nikt do nas nie będzie przyjeżdżał.
Kilka razy w roku do LOIT przychodzą turyści, którzy zostali okradzeni lub napadnięci. Często złodzieje wyrywają im saszetki z dokumentami, aparaty fotograficzne oraz kamery wideo. Turski przyznaje - Wciąż nie można temu zaradzić, bo przestępcy czują się bezkarni. Wygrywają w zabawie w policjantów i złodziei. Według niego na Starym Mieście cały czas jest za mało policjantów. Natomiast policja tłumaczy się, że ma za mało ludzi.
Witold Laskowski z Komendy Miejskiej Policji poinformował - Dzielnicę stale obchodzi jeden patrol. Niestety, w tym momencie dodatkowy pilnuje ruin kamienicy przy ulicy Noworybnej 4 i jest wyłączony ze zwykłej służby. Jednak Laskowski uważa, że stan bezpieczeństwa na Starym Mieście jest trochę lepszy w porównaniu z ubiegłym rokiem. Z danych policji wynika, że od stycznia do sierpnia 2007 roku liczba kradzieży spadła o kilka procent.
Laskowski zapewnia - Organizatorzy dużych wycieczek mogą prosić komendanta I komisariatu, aby w czasie zwiedzania turystom towarzyszył patrol. Wtedy komendant wyda takie polecenie.
Mieszkańcy postanowili sami poradzić sobie ze złodziejami. Zofia Popiołek, przewodnicząca rady dzielnicy Stare Miasto przyznaje - Stare Miasto niestety kusi złodziei. Przypadki ataków na turystów to dla nas wstyd. Żeby utrudnić życie złodziejom, zaczęliśmy zamykać bramy przelotowe, przez które często uciekali. Obecnie zamknięta jest już brama w kamienicy przy ulicy Archidiakońskiej 3. W najbliższym czasie w okolicy Starego Miasta pojawią się również dwie dodatkowe kamery miejskiego monitoringu. Jedna zostanie zainstalowana na rogu ulic Lubartowskiej i Cyruliczej, a druga na rogu Lubartowskiej i Ruskiej.
Turski podkreśla - Koszt zwiększenia liczby policji na Starym Mieście jest niewielki, a straty, jakie ponosimy z powodu ataków na turystów - nieporównywalnie większe. Mamy piękne Stare Miasto i robimy wszystko, żeby tu przyciągnąć turystów, a takie przypadki jak piątkowy napad to łyżka dziegciu, która psuje ten miód.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
W Lublinie okradają turystów
[2007-09-27 15:00 80.54.123.*]
Lublin ma okazję wypromować regionalny produkt turystyczny - Lubelskie Safari, w którym turyści będą występować w roli ofiar lubelskich bandytów. odpowiedz »
W Lublinie okradają turystów
[2007-09-28 13:09 83.7.6.*]
Lubelska niemoc. Kupa dziadów z lewicy i prawicy w ratuszu. A problemy ciągle te same. Nie ma komisariatu na Starym Mieście, w starych, zagrzybiałych slumsach mieszka tzw. lumpenproletariat - ostoja złodziejstwa, alkoholizmu itp. Nikt tej hołoty nie wykwaterowuje, nie da im mieszkań zastępczych w innych częściach miasta. Jest brud, smród i ubóstwo. Z parkingu autobusowego idzie się po błocie 20-25 minut na Stare Miasto. Brak toalet, których władze miejskie nie dostrzegają.
Mnie na Starym Mieście też okradli samochód. W tygodniu po kilka samochodów ma wybite szyby - widać to po świeżym szkle na ul. Rybnej.
Jestem przewodnikiem po Lublinie i wstydzę się wiele razy za gospodarzy miasta - za kałuże, psie odchody, brak toalet i złodziejstwo. Z czym do UNESCO - w takim grajdole?
Wojciech Górski odpowiedz »
W Lublinie okradają turystów
[2009-08-05 23:46 83.5.146.*]
Mam bardzo złe doświadczenie jeśli chodzi o lublin i starówke! Okradli mi auto, stłukli szybe! Mam nadzieje ze juz tam nie będe musiała jechac! A policja,całkowicie bezradna! Na domiar złego dostałam mandat za wjazd na ulice rybna! Mandat, ok, zasłużony tylko dla policji to było najważniejsze i stracili na to 40min zamiast poszukac i popytac ludzi którzy tam cały czas siedzieli! To ignoranci! Tam chyba dają na to przyzwolenie bo wszyscy wiedzą o tych kradzieżach i niewiele robią! SZCZEŻE NIE POLECAM MIASTA LUBLIN! Patrycja odpowiedz »
W Lublinie okradają turystów
[2013-06-20 07:59 89.167.100.*]
Jest rok 2013... niby więcej kamer, niby więcej patroli w samym centrum starego miasta, ale w bocznych zaułkach i ulicach obok (lubartowska, królewska itp.) dalej kradną na potęgę - godzinę mnie nie było, zwinęli mi przypięty rower z pod głównej ruchliwej ulicy i tyle było mojego zwiedzania miasta :)
Innym razem jakiś trójpaskowiec pospolity z ulicy lubartowskiej czaił się za moimi plecami za mój aparat (pewnie bym oberwał w kark)... gdy poczułem jego swąd i odwróciłem się, on automatycznie tył zwrot.
Też mi się odechciało oglądania tych piknych zabytków :) odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Travelplanet: sprzedaż czerwcowych wyjazdów do Hiszpanii wzrosła o
Stanowisko ITRP w sprawie nowelizacji ustawy o zmianach w
Komisja Europejska wydała opinię w sprawie przywrócenia kontroli
Dział centra informacji i promocji:
XXIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Lublin z nową atrakcją
Wielkopolska Organizacja Turystyczna chce ułatwić planowanie krótkich
Starsze aktualności:
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
TUI: Brytyjczycy na wakacjach chcą czuć się jak w
Komórka obowiązkowa na
Gdzie polecieli Polacy na Boże
Kraje nadbałtyckie lepiej niż
Wyjazdy na Boże Ciało - zmiana
Multifood otworzył kolejną restaurację we Wrocławiu
Nowy system rezerwacyjny dla biur podróży!
Prawie 80% Polaków jest za zakazem palenia!
Nowe trasy Wizz Air, Centralwings, British Airways i Hainan Airlines na 2008
Rozwój turystyki transgranicznej - konferencja TourismPartnersEurope
PolRest uruchamia nową sieć restauracji w segmencie casual dining
Zatrzymano mężczyznę, który popełnił morderstwo w hotelowym pokoju
Plebiscyt na najlepszy Hotel SPA & Wellness w Polsce rozstrzygnięty
Na HostelBookers.com można obejrzeć hotel na filmie
Pomysł: jak Polska może sporo zarobić na Euro 2012?
Utrudniony dojazd do lotniska w Pyrzowicach
Początek sezonu żeglugowego na Kanale Augustowskim
Liczba turystów przyjeżdżających do Polski maleje
Linie lotnicze walczą z drogim paliwem - zmniejszają prędkość lotów
czy ktoś jedzie 18.09. do Hurgardy z sun&fun?
Polscy turyści nie rezygnują z wyjazdów do Grecji
Problemy wrocławskiego Colibra!
Ecco Holiday o sytuacji w Egipcie
Album "Solne Dziedzictwo Kultury" już w sprzedaży
Nowe atrakcje turystyczne w Wielkiej Brytanii zachęcą Amerykanów do częstszych odwiedzin?
W samolotach Polacy najchętniej śpią lub czytają
