Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
- GRECJA: REZYDENT
- Specjalista ds. szkoleń i współpracy franczyzowej
Tłumy w Tatrach są równoznaczne z większą ilością wypadków
Takiego początku sezonu turystycznego nie było na Podhalu już od wielu lat. tymczasem samym czerwcu do Zakopanego przyjechało już ponad sto tysięcy osób. Prawdopodobnie skusiła ich do przyjazdu w góry słoneczna i upalna pogoda. Zwykle tylu turystów w Tatry przybywało dopiero w sierpniu.
Marek Pęksa z Tatrzańskiego Parku Narodowego potwierdził, że na szlakach przyrodnicy spodziewają się napływu turystów już w lipcu. Podobnego zdania są także mieszkańcy Zakopanego, którzy sądzą, że turyści w chwili obecnej planują sobie urlopy na następny miesiąc. Zakopiańczycy dodają również, że obecnie w góry ściągnęło mnóstwo wycieczek kolonijnych.
Tłok panuje zarówno na zakopiańskich Krupówkach, jak i w tych popularnych miejscach w Tatrach. Prawdziwe rzesze turystów szturmują Dolinę Kościeliską, drogę do Morskiego Oka oraz Dolinę Chochołowską.
Niestety, taki początek sezonu turystycznego musi w rezultacie przełożyć się zwiększoną ilość wypadków i kontuzji w górach. Na tak popularnych szlakach jak na Rysy czy w rejonie Orlej Perci w wielu miejscach nadal zalega śnieg, w związku z tym bardzo łatwo o niebezpieczne w skutkach poślizgnięcie. Ponadto TOPR przestrzega przez zapowiadanymi na najbliższe dni burzami.
Do najpoważniejszego wypadku doszło w sobotę na Szpiglasowej Przełęczy, gdzie turysta poślizgnął się na płacie śniegu i spadł kilkadziesiąt metrów w dół. Mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Zakopanem. Turysta odniósł na szczęście obrażenia nie zagrażające jego życiu.
Druga interwencja TOPR miała miejsce w rejonie szlaku na Rysy, gdzie 13 latek uderzony został kamieniem w rękę. Według Maraska opiekunka towarzysząca nastolatkowi poszła sama w wyższe partie gór. Trzeci incydent wydarzył się w rejonie Kopy Kondrackiej, gdzie turysta doznał kontuzji stawu skokowego.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Więcej turystów w Tatrach = więcej wypadków
[2008-07-05 14:38 80.54.199.*]
Ciekawi mnie jak takie oblężenie turystów wpłynie na przyrodę TPN !! ?? odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Wybrano najlepsze prace
Dział przewodnicy i piloci:
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Na czym powinien opierać się rozwój
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Śląskie: badanie poziomu obsługi klienta w placówkach Informacji Turystycznej
Pałac na kołach i Odyseja Dekanu - jedne z najlepszych pociągów na świecie
Ruszyła promocja SAS - do kupienia 650 000 biletów!
Kosmiczne hotele poszukują pracowników
Polska oferta na targach turystycznych Reiseliv w Oslo
W Toruniu powstanie hotel francuskiej sieci B&B Hotels
Już można lecieć z bagażem podręcznym!
Mgła na Heathrow: odwołano niektóre loty
Zachodniopomorskie: zakaz kąpieli w 5 kąpieliskach
Polskie i zagraniczne biura podróży w ocenie tajemniczego klienta
Strajki South West Trains w Londynie
easyJet nie będzie latał do Londynu z Warszawy
