Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży w Pruszkowie
- Sprzedam bilety do Pałacu w Wilanowie
- Specjalista ds Turystyki Czechowice Dziedzice
- Specjalista d.s sprzedaży
- Specjalista d/s turystyki BP ITAKA
- Praca w Turcji/ pilot wycieczek
- Rezydent/-ka w Sun&Fun Holidays -> Albania...
- Junior Rezydent/ka w Grecji
- Specjalista ds. Turystyki
- Incentive Manager (Warszawa)
Pociąg retro w Małopolsce
Prawdopodobnie już niedługo turyści będą mogli korzystać z nowej atrakcji Małopolski. Uruchomiona ma zostać kolejowa linia retro z Nowego Sącza do Chabówki.
Stowarzyszenie Ogólnopolskie Forum Rozwoju Kolejowych Szlaków Turystycznych walczy o uruchomienia 76-kilometrowej linii, biegnącej przez tereny Beskidu Wyspowego już od 2001 roku. Do dziś stowarzyszenie przyczyniło się już do powrotu od grudnia 2005 regularnej komunikacji kolejowej między Nowym Sączem a Chabówką. Dzięki nim został też ocalony skansen kolejowy w Chabówce.
Naukowcy z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej opracowali strategię ponownego uruchomienia linii retro. Planuje się wykorzystać powstały 100-stronicowy dokument w staraniach się o unijne środki finansowe na odrestaurowanie zaniedbanej trasy. Fundusze Europejskie zamierza się także pozyskać na remont torów na całym 76-kilometrowym odcinku.
Zarząd Województwa Małopolskiego ma 24 stycznia zdecydować, czy rozwój trasy Chabówka-Nowy Sącz wpisać do strategii województwa na lata 2007-2015.
Obecnie wiadomo już, że w 2006 roku odbędą się cztery przejazdy pociągiem retro. Za każdym razem z przejażdżki zabytkowym pociągiem skorzysta 300 osób. OFRKSzT nie obawia się o frekwencję, gdyż zawsze znajduje chętnych na swoje imprezy.
Maciej Zimowski, szef Biura Turystyki Przyrodniczej i Aktywnej "Bird Service" uważa jednak, że sam pociąg nie wystarczy, żeby ściągnąć turystów. - "Pomysł jest jak najbardziej trafiony, bo na turystykę kolejową jest ogromne zapotrzebowanie na zachodzie Europy. Żeby poważnie myśleć o ściągnięciu turystów, trzeba rozbudować infrastrukturę. Bo w tym momencie w rejonie całej trasy nie ma żadnego porządnego hotelu".
Obecnie rejony w okolicy trasy kolejowej proponują turystom: pięć rezerwatów przyrody, 22 szlaki turystyczne i 12 wyciągów narciarskich.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Brawo!
[2008-09-23 16:42 62.121.103.*]
Takie inicjatywy - piękna rzecz! Widząc ilu turystów zagranicznych odwiedza Parowozjadę (Wolsztyn k/Poznania) i Paradę Parowozów (Chabówka i okolice) jestem przekonany, że to pożądana inicjatywa. A do tego ratujemy nasze dziedzictwo kulturowe - bo kultura techniczna to też kultura. Szkoda, że tak zaniedbana w naszym kraju, moglibyśmy się dużo w tej materii nauczyć choćby od naszych zachodnich sąsiadów... odpowiedz »
Brawo!
[2008-09-23 16:44 62.121.103.*]
Przy okazji: na stronie http://www. ty2. pl/parada-parowozow-2008. html można obejrzeć foto-wideo relację z Parady Parowozów 2008 a na stronie http://www.ty2.pl/parowozjada-2008.html z Parowozjady 2008. Zapraszam! odpowiedz »
Brawo!
[2009-06-07 09:51 81.15.156.*]
Ja nie chcę oglądać na video, chcę zaproponować znajomym i rodzinie coś ciekawego "na żywo"! A tu tylko obiecanki i "perspektywy" . odpowiedz »
kolej retro
[2009-06-07 09:47 81.15.156.*]
i na tym się zakończyło! Chęci, chęci... odpowiedz »
Dział gastronomia:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Kto znalazł się w przewodniku
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2026 już za
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Dział biura turystyczne:
Które europejskie kraje mają najczystsze
Czarnogóra gotowa do akcesji do
Coraz bliżej nowelizacji rozporządzenia w sprawie opóźnień
Hiszpania zbierała zbyt wiele danych
Starsze aktualności:
Ile cudzoziemcy wydawali w
Trudny początek lata na
Konsultacje dot. strategii zrównoważonej
ECTAA: poprawka do dyrektywy turystycznej lepsza, ale wątpliwości nadal
Co wybierają klienci eSky i ile wydadzą na
Komitet Ochrony Konsumentów przyjął stanowisko w sprawie nowelizacji dyrektywy
Polak lata na wakacje dla ładnych
Biura podróży ważnym kanałem sprzedaży
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
Centralwings startuje do Irlandii i Szkocji
Ryanair: 17 razy tygodniowo na trasie Gdańsk - Oslo
Do 2012 roku powstanie 6 nowych przejść polsko-ukraińskich
Aero.pl przechodzi na system IRS firm TravelTECH i Galileo by Travelport
Najtaniej zjemy w Bułgarii, najdrożej zaś w Danii!
Gdański Port Lotniczy coraz popularniejszy
Grupa Hilton otwiera nowe hotele we Włoszech
Niemcy: biura podróży notują nawet 10-procentowe spadki?
Więcej połączeń kolejowych na Śląsku
Jak Polacy planują swoje podróże?
Air France po czerwcowej katastrofie będzie bardziej dbać o przestrzeganie procedur
Rower w pociągu tylko za złotówkę
Ile czasu ma biuro na odpowiedź !
Beskidy: turyści zwiedzą szlak zabytków architektury wiślańskiej
Pierwsza polska trasa shoppingowa powstała w Krakowie
Nie będzie zgody na budowę kolejki linowej na Jaworzynie Krynickiej?
Czego szukają zagraniczni turyści w Krakowie?
Polsko-Chiński Workshop branży turystycznej
Nie będzie przedświątecznego strajku na Okęciu
wynajmę apartament nad morzem Czarnym, Słoneczny Brzeg
