Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. sprzedaży- pół etatu
- Poszukiwany doświadczony pilot na Rumunię
- Kupię biuro podrózy
- PRACA W TURCJI- SEZON 2026
- Wypożyczalnia
- Regał na katalogi
- Usługi przewodnika miejskiego i pilota wycieczek
- Specjalista ds. Turystyki - Biuro Podróży GEMINI
- Specjalista ds. Turystyki- Warszawa, Sochaczew,...
- Bilety do Kopalni Soli w Wieliczce
Nowa spółka na rynku paliw lotniczych?
Air BP chce kupić 50% udziałów w Lotos Tank. Jeżeli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrazi zgodę, to transakcja powinna zostać przeprowadzona w przeciągu dwóch miesięcy.
Air BP i Grupa Lotos podpisały porozumienie o stworzeniu spółki joint-venture, która ma zarządzać dostawami, sprzedażą paliwa lotniczego i logistyką w Polsce.
Po sfinalizowaniu transakcji powstanie spółka LOTOS - Air BP Polska.
"To istotny rok z punktu widzenia rozwoju spółki Lotos Tank. W styczniu firma uruchomiła operacje tankowania do skrzydła na warszawskim Okęciu, teraz finalizuje wejście na krakowskie lotnisko w Balicach. Rozpoczęcie współpracy z Air BP daje firmie Lotos nie tylko możliwość konkurencyjnego rozwoju w Polsce, ale przede wszystkim stanowi ogromną szansę na ekspansję zagraniczną." - mówi wiceprezes zarządu Grupy Lotos Maciej Szozda.
Air BP posiada 600 placówek w ponad 45 krajach. Co roku sprzedaje ponad 7 miliardów galonów paliwa lotniczego. Codziennie dostarcza ilość paliwa, która pozwala na wykonanie ponad 8700 lotów.
"Od 1991 r. firma zainwestowała w Polsce niemal 1 mld dolarów. BP zalicza się do grona 15 największych spółek w naszym kraju. Sieć licząca 455 stacji benzynowych daje nam pozycję lidera sprzedaży detalicznej paliw w Polsce. Co roku inwestujemy dziesiątki milionów dolarów, realizując strategię intensywnego powiększania naszej obecności na polskim rynku. Wierzymy w sukces inwestycji w Polsce." - mówi dyrektor polskiego oddziału BP Europa SE Bogdan Kucharski.
Lotos posiada w Polsce ponad 400 stacji, co daje mu jedną trzecią udziału w krajowym rynku. Zdolności przerobowe gdańskiej rafinerii są oceniane na 10,5 mln ton paliwa rocznie.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
System EES powoduje opóźnienia na wielu lotniskach, branża chce większej
Władze Capri zakazują nagabywania
RegioJet kończy z połączeniami krajowymi po
Dział transport:
System EES powoduje opóźnienia na wielu lotniskach, branża chce większej
Katowice Airport podsumowuje
RegioJet kończy z połączeniami krajowymi po
Starsze aktualności:
ACI: Kraków Airport wśród lotnisk notujących największe
Wrocław trafi do przewodnika
Muzeum Auschwitz zmienia zasady
WARS testuje płatności
Accor zadowolony z wyników za I
Turcja notuje wzrost przychodów z
IATA: rośnie popyt na loty, spadają wskaźniki wypełnienia
Egipt przedłużył program bezpłatnych wiz
Nowe wydarzenie dla branży
Linia SKY express rozwija
Sopot podsumował kampanię promocyjną poza
Znamy najlepszego barmana na świecie
PKP Intercity - a gdzie są Katowice?
Starbucks wprowadza wielorazowe kubki
Najpierw pili alkohol, potem było tylko gorzej
Spływ kajakiem czy last minute do ciepłych krajów?
Franczyza - czy to się opłaca?
Koleje Śląskie zaczynają zarabiać?
Premier Tajlandii apeluje do turystów
