Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Staż w biurze podróży Wakacje.pl Poznań
- Praktyki zawodowe
- Kierownik biura i specjalista ds. turystyki
- Twórca Treści marketingowych (Social Media /...
- PILOTAŻ
- Koordynator / Koordynatorka Wypraw
- Kupię udziały w biurze podróży
- Specjalista ds. Sprzedaży Podróży (Kraków)
- Praca dla wychowawcy
- Specjalista ds Turystyki
Zobacz także
Podsumowanie roku w Pyrzowicach
Kraków bez problemów z mgłami już niedługo
PLL LOT z nową trasą w 2026 roku
IATA: rośnie popyt na loty, spadają wskaźniki wypełnienia miejsc
SAS: z Katowic do Kopenhagi
SAS są nową linią lotniczą, która zacznie latać z Pyrzowic. Już w najbliższy poniedziałek uruchomione zostaną rejsy do Kopenhagi - jednego z największych portów przesiadkowych w Europie. Ponadto w nadchodzącym sezonie nowe kierunki uruchomią także Wizzair, który poleci do Stavanger w Norwegii (od 1 kwietnia) oraz OLT Express do Poznania (od 14 maja).
Na katowickim lotnisku już dawno nie debiutowały linie regularne. Prestiżu dodaje fakt, iż linie SAS są czwartym co wielkości przewoźnikiem w Europie oraz niedawno zostały wyróżnione w konkursie na najpunktualniejszą linie lotnicza.
Rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 14.15 - przylot na miejsce o 15:45. Przewoźnik dysponuje samolotami typu Bombardier CRJ 200 (50 miejsc) oraz CRJ 900 (88 miejsc). Punktem docelowym jest kopenhaski port Kastrup. Ten jeden z największych portów przesiadkowych w Europie oferuje dalej aż 60 destynacji. Lecąc z Katowic i korzystając z oferty SAS, będzie można dolecieć m.in. do Waszyngtonu, Tokio, Pekinu, Bangkoku czy Szanghaju.
Port Lotniczy w Katowicach jest piątym miastem w Polsce, do którego zdecydował się latać skandynawski przewoźnik. Stolica Śląska dołączyła do grona szczęśliwców z uwagi na dobre położenie nie tylko biznesowe, ale i turystyczne. W ubiegłym roku Danię odwiedziło 200 tys. turystów z Polski.
Pyrzowice prognozują, że w tym roku port odprawi ok. 2,7 mln pasażerów, czyli o 200 tys. więcej niż w 2011 roku Szacuje się, że ok. 900 tys. pasażerów skorzysta z połączeń czarterowych, reszta z regularnych.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Rekordowy rok na greckich
Zimowa oferta biur podróży około 30 proc. większa niż przed
PE przegłosował stanowisko w sprawie praw
Dział dla turystów:
Rekordowy rok na greckich
KLM wprowadza darmowy internet na trasach po
Flix przejmuje platformę transferów
Starsze aktualności:
Radisson zadowolone z 2024
Polacy chętnie odwiedzali
UOKiK nałożył ogromną karę na
Ceny wyjazdów na wakacje dalej w
Sposób Air France na cele
Popularna sieciówka ze
Liczba Polaków odwiedzających Czechy
Warsaw Presidential Hotel z
Co Intercity proponuje na Majówkę
Krakowscy turyści mogą czuć się bezpiecznie
Jak regiony przyciągają turystów?
Fly.pl prognozuje nadchodzący sezon
Pracownicy promu na... alkoholowej fali
Polak turysta, a okres świąteczny
Na katowickim lotnisku wylądował książę Bahrajnu
Jak Polacy organizują wyjazdy?
Targi Lato 2011: nowy sezon turystyczny rozpoczęty
Czy Centrum Turystyki Oskar z Poznania jeszcze oszukuje
Best Reisen: wyjaśnienie w sprawie Viva Club
Rozrywka na pokładzie - kto najlepszy na świecie?
Znamy Najlepsze produkty turystyczne województwa podlaskiego
Które hotele przyjazne rodzinie?
Air India traci przez billboardy
Pracownicy Rainbow Tours piszą artykuły
Do polskiej placówki nad Ebro w Hiszpanii
