Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Sprzedam bilety do Pałacu w Wilanowie
- Specjalista ds Turystyki Czechowice Dziedzice
- Specjalista d.s sprzedaży
- Specjalista d/s turystyki BP ITAKA
- Praca w Turcji/ pilot wycieczek
- Rezydent/-ka w Sun&Fun Holidays -> Albania...
- Junior Rezydent/ka w Grecji
- Specjalista ds. Turystyki
- Incentive Manager (Warszawa)
- Wakacje.pl Specjalista ds turystyki
Kryzys w Gołębiewskim?
W związku z organizacją Euro 2012 konkurencja na rynku usług hotelarskich nabrała rumieńców. Powstała rekordowa liczba obiektów, których egzystencja w dużej mierze uzależniona jest od coraz bardziej zaostrzającej się rywalizacji o klientów. Czyżby nadzieje na długofalowy efekt mistrzostw okazały się tylko mrzonkami?
Hoteli w Polsce jest wystarczająca liczba, a są regiony, gdzie jest ich za dużo - ocenia Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli w Polsce. Hotelarz przyznaje, że wszechobecny kryzys dał się we znaki również w jego obiektach. Po pierwsze ruch turystyczny w miastach znacznie się ograniczył, a co za tym idzie spadła liczba gości w hotelach. Po drugie zastój w branży hotelarskiej obecny jest również w segmencie konferencyjnym. Firmy maja coraz mniejszy budżet na spotkania biznesowe, co z kolei utrudnia hotelom dotarcie z ofertą do potencjalnie lukratywnego klienta.
Właściciel sieci hoteli w Polsce przyznaje, że coraz trudniej sprzedają się usługi hotelowe. Konieczne jest uatrakcyjnienie oferty oraz systematyczne podnoszenie standardu obiektów. Nie bez znaczenia jest tu konieczność podejmowania nowych działań marketingowych i większa aktywność promocyjna także samych regionów.
Sieć Hoteli Gołębiewski obejmuje cztery obiekty. Dwie największe inwestycje to obiekty w Wiśle i Karpaczu. Najmniejszy hotel sieci to obiekt w Białymstoku z 218 pokojami i 12 salami.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Rusza konkurs Teraz Polska
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Dział hotele, pensjonaty:
Hiszpania zbierała zbyt wiele danych
Spotkanie branży hotelarskiej z nauczycielami szkół
Następni chętni na portfele
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Starsze aktualności:
Konsultacje dot. strategii zrównoważonej
ECTAA: poprawka do dyrektywy turystycznej lepsza, ale wątpliwości nadal
Co wybierają klienci eSky i ile wydadzą na
Komitet Ochrony Konsumentów przyjął stanowisko w sprawie nowelizacji dyrektywy
Polak lata na wakacje dla ładnych
Biura podróży ważnym kanałem sprzedaży
Ekologia może się opłacać w
Grecja wprowadza opłatę
Przewozy Regionalne: ponad 50 mln zł straty
Polacy zgarnęli kucharskie trofeum
Islandia: kolejny wulkan zagraża lotnictwu?
Trwa ewakuacja ponad 2 tys. turystów z rejonu Mont Everest
Niższe opłaty lotniskowe dla Ryanair
Grupa Lufthansa: wyniki w pierwszym półroczu 2012 roku
