TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Nareszcie do USA bez wizy?

W kongresie USA dwóch amerykańskich senatorów złożyło ustawę o zniesieniu wiz dla Polaków. Również obywatele innych krajów europejskich współpracujących ze Stanami Zjednoczonymi w walce z terroryzmem mieli by ułatwione podróżowanie.


Projekt ustawy nosi nazwę "Bezpieczne podróże i partnerstwo w walce z terroryzmem". Zawarte jest w nim włączenie 5 krajów do Programu Ruchu Bezwizowego na trzy letni okres próbny. Wymaganiem stawianym przez USA jest spełnianie wymagań w dziedzinie bezpieczeństwa podróży i kontynuowanie współpracy w walce z terroryzmem.

Ustawa nie zawiera nazw wyróżnionych pięciu krajów, jednak senator Barbara Mikulski, jest zdania, że wśród nich jest Polska.

- Stany Zjednoczone maja niewielu tak oddanych przyjaciół jak Polska. Należy skończyć z traktowaniem Polaków jak obywateli drugiej kategorii - oświadczyła Mikulski.

Wraz z przejęciem władzy przez demokratów, w Kongresie coraz częściej słychać o planach zniesienia wiz dla obywateli państw Europy Środkowowschodniej. Mówi się, że plany te popiera także prezydent George Bush.




Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
USA wizy do Stanów zniesienie wiz ustawa Bezpieczne podróże i partnerstwo w walce z terroryzmem Program Ruchu Bezwizowego walka z terroryzmem Europa Środkowowschodnia prezydent George Bush Kongres bez stanow wiza


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję