Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Wzrasta liczba turystów na Wyspach Kanaryjskich. Także tych z Polski
Regionalne Ministerstwo Turystyki, Sportu i Kultury przewiduje, że 2016 rok okaże się rekordowy dla Wysp Kanaryjskich pod względem liczby odwiedzających.
Kanaryjski Instytut Statystyczny (ISTAC) już w wakacje prognozował, że archipelag odwiedzi w 2016 roku aż 14 milionów turystów, co ma dużą szansę się spełnić. Jak podaje Promotur Turismo Canarias, od stycznia do listopada 2016 roku Wyspy Kanaryjskie odwiedziło 300 440 Polaków, czyli o 81 760 więcej niż w tym samym okresie 2015 roku.
W pierwszej połowie 2016 roku liczba turystów, którzy odwiedzili archipelag, przekroczyła 6 milionów. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku, jest to o ponad 740 tys. odwiedzających więcej. Do tak wysokich wyników popularności Wysp znacznie przyczyniają się Polacy. W 2015 roku ponad 240 tys. Polaków zdecydowało się spędzić urlop na słonecznym archipelagu, podczas gdy już w pierwszym półroczu 2016, liczba ta wyniosła 147,7 tys. Jak odnotowało Ministerstwo, w pierwszej połowie 2016 roku Polacy stanowili grupę, której liczebność zwiększyła się w największym stopniu spośród wszystkich turystów, bo aż o 36,8% więcej w porównaniu do tego samego okresu 2015 r. Trend ten utrzymuje się również w drugiej połowie 2016 roku - z podsumowania okresu styczeń-listopad 2016 wynika, że aż 300 440 Polaków zdecydowało się spędzić urlopy na archipelagu Wysp Kanaryjskich.
Atutem Wysp Kanaryjskich jest ich klimat. Dzięki stałym temperaturom, które utrzymują się na średnim poziomie 18 stopni, archipelag jest atrakcyjną destynacją przez cały rok. Świadczyć o tym może liczba turystów, którzy odwiedzili wyspy w listopadzie 2016 roku. Na wyjazd zdecydowało się 24.481 Polaków, czyli ponad 3 700 osób więcej niż w tym miesiącu rok temu.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Ruch turystyczny w Grecji rośnie także
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Pozytywne prognozy dla branży lotniczej. Rośnie zapotrzebowanie na pilotów i nowe samoloty.
Wizz Air otworzy nowe połączenie w Warszawy
Niedźwiedzica zaatakowała turystę
Paweł Niewiadomski ponownie wybrany na prezesa PIT
Emirates otworzy nowe połączenie z Dubaju do Kapsztadu
Redakcja czasopisma `Folia Turistica`nagrodziła najlepsze artykuły roku
Znamy nowego dyrektora hotelu Campanile Wrocław Stare Miasto
Grupa PKP przygotowuje się do ŚDM
Kto został najlepszym baristą Costa Coffee w Europie?
Czy wynik wyborów prezydenckich w USA wpłynął na zainteresowanie lotami?
DZT o wynikach niemieckiej turystyki przyjazdowej
Na polski rynek wchodzi nowy serwis wypożyczalni samochodów
