Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Katowice międzynarodowym centrum kongresowym
Stolica Województwa Ślaskiego planuje stać się miastem kongresów międzynarodowych. Przysłuży się temu inwestycja, której otwarcie przewidziane jest najdalej na koniec 2013 roku - Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Budowla ma powstać w pobliżu hali widowiskowo-sportowej "Spodek", jej koszt szacowany jest na blisko 47 mln euro, z czego większość to środki unijne.
Ogłoszony przez miasto konkurs architektoniczny wygrało warszawskie biuro Jems Architekci, obecnie przygotowywany jest szczegółowy projekt, a w przyszłym roku samorząd Katowic ogłosi przetarg na wykonawcę inwestycji, której budowa rozpocząć ma się w 2011 roku.
Centrum zostało uznane za kluczowe dla miasta, mimo, że przełom 2012 i 2013 przewidywany czas, kiedy obiekt będzie gotowy, Katowice już planują promować się wśród organizatorów wielkich kongresów. Zadanie to należeć będzie do referatu kongresów i konferencji, który w tym celu został powołany w lipcu w Urzędzie Miasta. Od pół roku miasto jest również uczestnikiem projektu wartego 200 tys. euro, promującego je jako miejsce turystyki biznesowej i mającego potrwać do 2011 roku.
Centrum będzie połączone funkcjonalnie ze "Spodkiem", a więc będzie to miejsce kongresów, zjazdów, debat konwencji, ale także imprez sportowych, wystawienniczych i kulturalnych. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu w Europie, znajdą się w nim sala o powierzchni 10 tys. m kw., audytorium na 600 osób ze sceną, sala bankietowa, restauracja, kawiarnia, pomieszczenia dla prasy, strefa VIP oraz centrum biznesu do biurowej obsługi wydarzeń i podziemny parking.
Władze miasta liczą przede wszystkim na podniesienie atrakcyjności i prestiżu miasta, ale również na zyski.
Komentarze
Tagi:
Dział targi, konferencje, workshop:
Dział dla turystów:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Sąd UE rozpatrzył skargę
7 milionów pasażerów w Pyrzowicach
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Przemyśl atrakcyjny nie tylko zimą?
Zmiany na trasie promowej Szkocja - Belgia
Rusza festiwal dań z małży w restauracji Boathouse
Darmowy hosting w dobrynocleg.pl
Carnavalia 2010: od 11 lutego w Łodzi
260 autobusów Solaris dla przewoźnika z Berlina
Ukraina zapowiada dążenie do poszerzenia strefy małego ruchu granicznego z Polską
Oferta na Lato 2010 TUI i Scan Holiday
Moskwa najlepsza dla turystyki i biznesu we Wschodniej Europie
Krakowskie lotnisko obsłuży 1,5 mln podróżnych!
Sprawdź legalność przewoźnika powietrznego!
EasyJet: ruszają loty z Gdańska do Belfastu
Czy Gdańsk zdąży przygotować się do Euro 2012?
Jest nowe, większe lotnisko w Sofii!
Ryanair: bilet za 4 funty, ale miejsce stojące
Aerofłot wzbogaci swoją flotę o ponad 30 samolotów Airbus
