Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Turystyka zagraniczna przyjazdowa

Nowa atrakcja turystyczna w Turcji

Data wysłania: 2017-04-14 12:15 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Pierwszy turystyczny okręt podwodny w Turcji Nemo Primero, zanurkował w głębinach Morza Śródziemnego w okolicy wybrzeża miasta Antalya.

Pierwsza podróż turystycznym okrętem podwodnym odbyła się 11 kwietnia w okolicach wybrzeża Antalyi - donosi zagraniczny portal Hurriyet Daily News. Celem wycieczki był zatopiony podczas II wojny światowej w 1942 roku, wrak francuskiego statku Świętego Didiera. Obiekt znajduje się kilometr od portu w Antalyi.

Okręt należący do Submarine Turkey, HIS Travel Touristfly jest w stanie przewieźć jednocześnie 48 osób. Prezydent Antalyi uważa, że turecka turystyka powinna poszukiwać alternatywnych atrakcji, które pozwolą przyciągnąć turystów. Dodaje również, że Antalya ma bogate życie podmorskie i władze podejmują kolejne kroki do dalszego odkrywania.

Podwodne życie i zatopione szczątki zostały sfotografowane z Kaş do Gazipaşa przez słynną fotografkę Tahsin Ceylan, we współpracy z Izbą Handlową w Antalya. Te fotografie zostaną pokazane i zebrane w książce - mówił prezydent Antalyi Münir Karaloglu.

Władze zamierzają również zatopić jeden z nieużywanych przez armię turecką czołgów bojowych, w celu stworzenia kolejnej atrakcji turystycznej. Okręt podwodny, który wypływa z turystami w głąb morza ma 20 metrów długości, 4 metry szerokości i waży 106 ton. Podwodne wycieczki będą się odbywały 6 razy dziennie.

    • Alternatywna atrakcja turystyczna w Turcji 

      [2017-04-14 12:15 80.52.226.*]

      genialne, ale czy nie skonczy sie tak jak loty balonami?   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij