Aktualności: wszystkie » najnowsze


:: ŚRODA, 2018-04-25 ::
 Rosną wydatki na turystykę
Prawie wszystkie rynki źródłowe odnotowały w 2017 r. wyższe wydatki na turystykę, co odzwierciedla utrzymujący się silny popyt na wyjazdy we wszystkich regionach świata - wynika z danych Światowej Organizacji... więcej »


 Polak wśród finalistów S.Pellegrino Young Chef 2018 Grand Finale
16 kwietnia br. ogłoszono nazwiska 21 młodych finalistów konkursu Grand Finale of S.Pellegrino Young Chef 2018. Wśród nich jest Polak. Każdy z tych młodych kucharzy wykazał się w fazie Konkursów Lokalnych... więcej »
 Enter Air: więcej połączeń dla Itaki
Enter Air oraz Itaka Holdings podpisały aneks do umowy o współpracy na sezon Lato 2018 - Zima 2018/2019. Zwiększona została liczba zaplanowanych operacji, a szacunkowa wartość umowy wzrosła do 67,6 mln USD... więcej »
 Nowa lokalizacja targów EuroGastro i WorldHotel
Poszukiwania nowej lokalizacji dla Targów EuroGastro i Worldhotel, gwarantującej zachowanie wysokiego poziomu imprezy, a jednocześnie stwarzającej perspektywy rozwojowe, zakończyły się sukcesem. Kolejna edycja... więcej »
 Grupa eSky planuje wejścia na kolejne rynki
Grupa eSky ogłosiła swoje plany rozwoju na najbliższą przyszłość, a także opublikowała swoje wyniki finansowe. Grupa eSky w 2017 roku wypracowała prawie 135 mln zł przychodów netto z prowadzonej działalności... więcej »
 Spotkania biznesowe coraz ważniejsze dla restauratorów
Polscy przedsiębiorcy przykładają coraz większą wagę do organizacji spotkań biznesowych. Na znaczeniu traci cena, a zyskuje jakość obsługi i lokalizacja. Właściciele firm coraz chętniej wybierają na ten cel... więcej »
 Otwarto kolejny hotel sieci B&B Hotels
11 kwietnia br. szósty hotel sieci B&B w Polsce przyjął pierwszych gości. Obiekt znajduje się w jednym z bardziej popularnych polskich miast. Hotel B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte Cassino 1,... więcej »
 FlixBus nawiązał współpracę z kolejnymi polskimi spółkami przewozowymi
FlixBus finalizuje pozyskiwanie polskich partnerów autobusowych, którzy będą obsługiwać wybrane linie operatora. W ostatnim czasie pozyskał 5 kolejnych firm, w tym: GMF, PKS w Bydgoszczy, Usługi Autokarowe... więcej »
 Najpopularniejsze kierunki Polaków notują spadek cen
Polacy, którzy wybierają się na majówkę, prawdopodobnie już mają wykupione wycieczki. Dlatego też liczba klientów w biurach podróży jest duża, jednak nie tak wysokim poziomie jak w tygodniu poprzednim - wynika... więcej »
:: WTOREK, 2018-04-24 ::
 Grecos chce wysłać do Grecji 200 tysięcy turystów w sezonie
Między 750 a 860 tysięcy Polaków odwiedziło Grecję w 2017 roku według wyliczeń tamtejszych instytucji. Ten wynik w bieżącym sezonie może zostać pobity - takie są zapowiedzi greckiej minister turystyki i na to... więcej »
 Air France skonsultuje się z pracownikami
Air France zorganizuje konsultacje z pracownikami, aby mogli oni wyrazić swoją opinię na temat proponowanych podwyżek wynagrodzenia. Potrwają one 9 dni. To posunięcie ma na celu zakończenie strajków.   Od 22... więcej »
 Hotel Renaissance przyjmuje już pierwszych gości
Chopin Airport Development otworzył pierwszy w skali całego kraju pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem. Chodzi o Renaissance Warsaw Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu... więcej »
 Otwarto trasy sezonowe na Wawelu
Od 23 kwietnia można zwiedzać sezonowe atrakcje wzgórza wawelskiego, które były niedostępne od jesieni. Smoczą Jamę można zobaczyć przy kupnie biletu za 3 złote. Nie możliwości zejścia z wózkiem ponieważ do... więcej »
 Nowa inwestycja w Zamku Gniew
Hotel Zamek Gniew kończy nową inwestycją, która ma przyciągnąć zarówno klientów indywidualnych, jak i tych z sektora MICE. W kwietniu 2018r. do dyspozycji gości oddana została kręgielnia oraz klub... więcej »
 Nowy dyrektor generalny w Hotelu MDM w Warszawie
Przez 10 lat pracował w grupie Hotele Warszawskie "Syrena", teraz objął funkcję dyrektora generalnego Hotelu MDM. Łukasz Kaszewski dyrektorem generalnym Hotelu MDM. Od marca odpowiada za zarządzanie... więcej »
 Prezes PPL z pomysłem na rozwiązanie problemu z lotniskiem w Modlinie
Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" z pomysłem na przerwanie impasu w sprawie portu lotniczego w Modlinie. Impas powstał po ogłoszeniu planów rozwoju lotniska w Radomiu, które... więcej »
 KE wszczyna śledztwo w sprawie Alitalii
Komisja Europejska zbada czy udzielona pożyczka, w wysokości 900 mln euro, liniom lotniczym Alitalia przez włoski rząd jest zgodna z przepisami UE. Komisja ma obowiązek sprawdzić, czy pożyczki udzielane... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2018-04-23 ::
 Turysta odpowie za niszczenie włoskiego zabytku
Francuz odpowie za zachowanie zagrażające włoskiemu zabytkowi. Na miejsce zdarzenia przybyli karabinierzy razem ze strażą pożarną. W niedzielę, w Rzymie, w pobliżu Koloseum włoscy karabinierzy zatrzymali... więcej »
 Zbliża się Poznań za pół ceny. Co przygotowali organizatorzy?
"Poznań za pół ceny" na stałe zagościł w kalendarzu wiosennych imprez stolicy Wielkopolski. W tym roku odbędzie się w weekend 28 i 29 kwietnia. Będzie to już jedenasta edycja imprezy, podczas której... więcej »
 PKS Polonus otwiera wakacyjne linie
PKS Polonus przygotował nowości na sezon letni. W rozkładzie jazdy przewoźnika znajdą się nowe, wakacyjne linie. 6 wakacyjnych linii, ponad 20 wypoczynkowych miast, takich jak Kołobrzeg, Krynica Morska,... więcej »
 Na jakim poziomie jest sprzedaż Turcji i Tunezji?
Autorzy raportów z systemu MerlinX stanęli na wysokości zadania i rzeczone dane w końcu uzupełnili. Okazało się, że w systemie MerlinX wzrost sprzedaży Turcji sięgnął 278 procent, a Tunezji aż 486 procent.... więcej »
 Francuska atrakcja turystyczna ewakuowana
W niedzielę, turyści zostali ewakuowani z jednej z atrakcji turystycznych. Powodem tego była akcja antyterrorystyczna w opactwie Le Mont-Saint-Michel. W niedzielny poranek, jeden ze świadków usłyszał groźby... więcej »
:: PIĄTEK, 2018-04-20 ::
 Chińskie Hawaje dostępne bez wizy
Obywatele Polski i innych 58 krajów odwiedzą chińską wyspę bez wizy. Decyzja ma zachęcić do odwiedzin pięknej lecz nieznanej wyspy. Chiński rząd imigracyjny ogłosił, że obywatele Polski i innych 58 krajów będą... więcej »
 Majowy strajk w PLL LOT?
Jeśli podczas majówki dojdzie do strajku personelu LOT, konsekwencje mogą być fatalne. Pracownicy przewoźnika od dłuższego czasu przymierzają się do ogłoszenia protestu. 21 kwietnia br. pracownicy PLL LOT... więcej »
 Muzea Watykańskie dostępne do nocnego zwiedzania
Zwiedzanie Muzeów Watykańskich po zmroku? Niebawem znów będzie można to zrobić. Muzea będzie można zwiedzać w piątkowe wieczory, począwszy od 20 kwietnia, aż do 26 października. Muzea będą dostępne do... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij