Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Aktualności: wszystkie » najnowsze


:: PIĄTEK, 2017-09-22 ::
 Młodzi i naiwni - wyjechali z nieistniejącym biurem podróży
Biura podróży przed wyjazdem trzeba sprawdzać. Może nie jest to konieczne, gdy jedziemy z Itaką, czy Rainbow, ale gdy nie znamy biura to lepiej go sprawdzić. Obecnie 150 młodych Polaków utknęło w Hiszpanii w... więcej »


 Nowy sposób na przyciągnięcie turystów
Czym jest Kabuki? Czy osoby, które odwiedziły Japonię miały okazję uczestniczyć w tego typu wydarzeniu? Od września japoński rząd postanowił wesprzeć turystykę poprzez promowanie show jakim Kabuki. Kabuki -... więcej »
 Współpraca z Lidlem może zaszkodzić?
Wejście Lidla na rynek turystyczny wzbudziło olbrzymie emocje. Szczególnie zagrożeni czują się agenci, którzy zarzucają organizatorom turystyki przygotowywanie lepszych ofert specjalnie dla Lidla. Wczoraj... więcej »
 Cypryjski MSZ spowodował zamieszanie na lotniskach
Zamieszanie w cypryjskiej turystyce. Część turystów przyjeżdżających z krajów nienależących do Unii Europejskiej ma problem z wjazdem do tego kraju. W czerwcu, cypryjskie ministerstwo spraw zagranicznych... więcej »
 Czy lipiec był przychylnym miesiącem dla branży turystycznej?
Jak wypadł lipiec pod względem liczby turystów? Z jakich krajów napłynęło najwięcej odwiedzających? Główny Urząd Statystyczny prezentuje wyniki w tej dziedzinie. Według Głównego Urzędu Statystycznego, liczba... więcej »
 Niebawem rozpoczynają się Smaki Regionów w Poznaniu
W Poznaniu od 23 do 26 września odbędą się Targi Smaki Regionów. Odwiedzający będą mogli posmakować jedzenia z wszystkich polskich regionów i pięciu zagranicznych, które będą reprezentowane przez blisko 200... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-09-21 ::
 17 osób dołączyło do grona Ambasadorów Kongresów Polskich
14 września 2017 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się tegoroczna Gala Ambasadorów Kongresów Polskich. Do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 postaci, głównie ze świata nauki,... więcej »
 Turystyka na Kubie odbudowuje się po huraganie
Na Kubie trwa naprawianie zniszczeń wyrządzonych przez huragan Irma. Ambasada Kuby w Polsce przekonuje, iż turystyka w tym kraju wraca do siebie po huraganie. W tym celu przygotowała komunikat, który... więcej »
 SETE z nową strategią dla greckiej turystyki
Grecka Konfederacja Turystyki (SETE) ogłosiła nowe plany strategiczne mające na celu osiągnięcie wysokiego wzrostu greckiej turystyki. Jak informuje serwis Greek Travel Pages, nowa strategia SETE obejmie... więcej »
 Izba Skarbowa nakłada mandaty na co czwartą ze skontrolowanych warszawskich restauracji
Co czwarta, ze skontrolowanych warszawskich restauracji, kawiarni i pubów nie rejestrowała sprzedaży na kasach fiskalnych - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Na właścicieli lokali... więcej »
 Wizz Air wprowadza nową usługę
Wizz Air ogłosił wprowadzenie nowej usługi. Trip Planner to narzędzie do wyszukiwania stron internetowych, mające na celu inspirowanie pasażerów, którzy są niezdecydowani w wyborze kierunku swoich wakacji.... więcej »
 Festiwal browarnictwa w Muzeum Lniarstwa
Już po raz trzeci na poprzemysłowych halach dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie będzie można degustować kilkadziesiąt smaków browarów rzemieślniczych, a także kuchni regionalnej i dań z food trucków... więcej »
:: ŚRODA, 2017-09-20 ::
 Ryanair informuje o lotach zastępczych i odszkodowaniach
Ryanair poinformował o postępach w procesie związanym z odwołaniem 2.100 lotów (ze 103.000) w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, których loty zostały odwołane - łącznie 315.000 osób - w... więcej »
 Grecja chce rozwinąć kolejną gałąź turystyki
Pomimo udanego sezonu, greckie ministerstwo turystyki nie zamierza zasypiać gruszek w popiele. Trwają prace nad wykorzystaniem kolejnej, nie do końca zagospodarowanej jeszcze gałęzi turystyki. Jak podaje... więcej »
 Koniec niskich cen w biurach podróży?
Pod koniec tego sezonu wakacyjnego, liczba klientów jest wyższa niż rok temu. Natomiast jakie są aktualne ceny wyjazdów? Raport został przygotowany przez Polski Związek Organizatorów Turystyki a dane oparte są... więcej »
 Tragiczne trzęsienie ziemi w Meksyku
W wtorek środkowy Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Jak informują władze lokalne, co najmniej 200 osób zginęło. Ratownicy wciąż szukają uwięzionych w zawalonych budynkach. Jak podała amerykańska... więcej »
 Więcej partnerów przyłączyło się do Weekendu za pół ceny
Polacy coraz chętniej podróżują po kraju. Wybierają rodzime kurorty na wypoczynek w wakacje i ferie, ale zwiedzają kraj także podczas zwykłych weekendów poza sezonem. W I połowie 2017 roku krajowe podróże... więcej »
 Sfinks wprowadza nowe koncepty na rynek
Spółka Sfinks Polska przygotowała się do wprowadzenia na rynek nowych konceptów gastronomicznych w segmencie fast casual dining. Pierwsze lokale pod szyldami Lepione & Pieczone oraz Spice UP! pojawią się... więcej »
 Ilu pasażerów obsłużyła poznańska Ławica?
Czy sierpień był udany dla poznańskiej Ławicy? Poznański port lotniczy w sierpniu obsłużył 222 760 pasażerów. Oznacza to wzrost w stosunku do sierpnia 2016 r. poziomie 5%. Ruch czarterowy w sierpniu, w ujęciu... więcej »
 Dobre wakacje dla Hotelu Mikołajki
Zarząd Hotelu Mikołajki jest zadowolony z zakończonych niedawno wakacji. Obiekt w wakacje mógł pochwalić się niemal pełnym obłożeniem. W okresie od początku lipca do końca sierpnia hotel odwiedziło 3550 Gości.... więcej »
:: WTOREK, 2017-09-19 ::
 TFG: Touroperatorzy mają problem z deklaracjami
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny udostępnił filmy instruktażowe pokazujące jak poprawnie wypełnić deklarację do TFG. Co miesiąc 3,5 tysiąca touroperatorów ma obowiązek złożyć takie deklaracje do Funduszu.... więcej »
 Ryanair publikuje listę odwołanych lotów
Ryanair opublikował pełną listę odwołanych lotów. Pasażerowie mogą sprawdzić, czy ich lot zostanie zrealizowany. O zamieszaniu z odwołanymi lotami pisaliśmy w aktualności Ryanair trzyma pasażerów w niepewności... więcej »
 Gdzie najczęściej wyjeżdżali klienci Rainbow?
Biuro podróży Rainbow podsumowało sezon wakacyjny 2017. Jakie są ulubione miejsca Polaków? Jak wynika z danych udostępnionych przez biuro podróży Rainbow najpopularniejsze kierunki minionych wakacji to Grecja,... więcej »
 Zapowiada się udana jesień dla greckiej turystyki
We wrześniu tego roku w Grecji, sezon w dalszym ciągu jest łaskawy dla tamtejszej branży turystycznej. Wiele hoteli jest w pełni zarezerwowana, wzrasta liczba turystów przylatujących do Grecji, a i rejsy... więcej »
 Nowe połączenie z Gdańska
Dzisiaj 19 października br. Wizz Air otwiera nowe połączenie z gdańskiego lotniska. Wizz Air, węgierski przewoźnik głosił dzisiaj nową trasę z Gdańska do Tromsoe w Norwegii. Najnowsze połączenie WIZZ będzie... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij