Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajAktualności: wszystkie » najnowsze


:: ŚRODA, 2017-07-26 ::
 UIA otrzyma nowe samoloty
W styczniu 2018 roku, Ukraine International Airlines otrzyma pierwszego z dwóch planowanych Boeingów 777, które będą obsługiwać trasy dalekiego zasięgu. Samoloty te będą wykorzystywane na połączeniach do... więcej »


 Riwiera Francuska walczy z ogniem
We Francji trwa ostra walka z pożarami - podaje CNN. Według tamtejszej policji, w wtorek znaczna część Riwiery Francuskiej została ewakuowana, gdyż pożary dokonały spustoszenia na ogromnej przestrzeni przez co... więcej »
 Rainbow rozpoczyna sprzedaż nowych zimowych ofert
W Rainbow rozpoczęła się sprzedaż kolejnej oferty na zimę 2017/18, tym razem zawierającej imprezy narciarskie, sylwestrowe, propozycje rodzinne oraz na ferie zimowe. W ofercie narciarskiej touroperatora... więcej »
 UOKiK o przejęciu biura podróży
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie przejęcia polskiego biura podróży. Zarząd Netmedia S.A. poinformował w komunikacie, że zależna od niego spółka eTravel S.A. otrzymała decyzję... więcej »
 Strajk instytucji kulturalnych w Attyce
Z czym będzie się wiązał ów strajk i ile będzie trwał? Czy to jest to jednoznaczne z utrudnieniami w działaniu znanych greckich kulturalnych placówek i zabytków? Niestety większość stanowisk archeologicznych i... więcej »
 Toskania będzie mocniej promować się w internecie
Toskania bardziej angażuje się w promocję w internecie. We wtorek, 25 lipca władze regionu wystartowały z nowym portalem poświęconym turystyce w regionie. Portal Visittuscany.com, w założeniu jego twórców ma... więcej »
 Serwis Pyszne.pl wprowadza nową funkcję
Zamówić z dostawą czy odebrać z restauracji samodzielnie? Największy serwis do zamawiania jedzenia w Polsce uruchamia funkcję oferującą większą elastyczność dla użytkowników mobilnej wersji serwisu. Opcja... więcej »
:: WTOREK, 2017-07-25 ::
 Coraz więcej turystów korzysta z bazy noclegowej
Czy polscy hotelarze i kwaterodawcy mają powody do zadowolenia? Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zakwaterowania w polskich obiektach noclegowych. W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku, w... więcej »
 Rok po ŚDM - ile zostawili pielgrzymi?
Światowe Dni Młodzieży przebiegały nie tylko w znakomitej atmosferze, ale także należycie zadbano o zabezpieczenie medyczne i bezpieczeństwo pielgrzymów - tak wojewoda Piotr Ćwik podsumował wydarzenia sprzed... więcej »
 Korrida na Balearach tylko bezkrwawa
Rząd Balearów dokonał ogromnych zmian w zasadach korridy, mają oszczędzić zwierzętom bólu, cierpienia oraz okrutnej śmierci. Nowe zasady wprowadzone w tym tygodniu oznaczają, że jedynymi... więcej »
 Obcokrajowcy przyjadą do Polski studiować turystykę?
Program stworzony we współpracy z czterema uczelniami z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, zagraniczni wykładowcy, zajęcia w małych, międzynarodowych grupach - w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji... więcej »
 Grecy spodziewają się rekordowego obłożenia
Działania promocyjne mające na celu odbudowanie marki - Grecja zrobiły swoje. Minister Turystyki Grecji Elena Kountoura liczy na wzrost liczby turystów. Cytowana przez serwis Greek Travel Pages, Elena... więcej »
 Koniec z wykrywaczami metalu w Jerozolimie
Izraelskie władze podjęły decyzje co do obecności wykrywaczy metalu na wejściu na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie. Czy eskalacja przemocy była aż tak potrzebna? Niedawno pisaliśmy o niepokojach jakie miały... więcej »
 Satoria wprowadza defibrylatory do hoteli
Satoria Group do dwóch obiektów Grupy Kapitałowej wprowadza defibrylatory AED organizując specjalistyczne szkolenia związane z obsługą tego sprzętu. Urządzenia są dostępne w godzinach pracy hoteli, zarówno dla... więcej »
 Wysokie grzywny za skok do Canal Grande
Sześciu młodych turystów z Belgi skoczyło z mostu do Canal Grande w Wenecji. Zostali surowo ukarani za ten bezmyślny występek. Mężczyźni w wieku od 21 do 23 lat w niedzielę o świcie skoczyło z mostu... więcej »
 Szansa na obniżenie cen rozmów międzynarodowych?
Od 15 czerwca 2017 roku za rozmowy i SMS-y na obszarze Unii Europejskiej płacimy zgodnie z cennikiem krajowym operatora. Pomimo sprzeciwu żaden z operatorów nie zdecydował się jak na razie na zaskarżenie tych... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-07-24 ::
 Prezes KIT: Turystyka to poważna gałąź gospodarki
Jaka powinna być rola samorządu gospodarczego w turystyce? Czy przynależność do samorządu powinna być obowiązkowa? Jaka przyszłość rysuje się przed Krakowską Izbą Turystyki po opuszczeniu szeregów Izby... więcej »
 Klient restauracji zapłaci za negatywny komentarz?
Czy można wrócić z weekendu majowego i i zaraz po tym otrzymać pozew sądowy? Jak widać można. Jeden z klientów sopockiej restauracji został pozwany przez właściciela lokalu. Powód oskarżył klienta o... więcej »
 Co może mieć wpływ na sprzedaż w biurach?
Jak zmieniają się ceny wyjazdów do najważniejszych turystycznych destynacji? Jakie perspektywy rodzą się przed sprzedażą w biurach? Co jej może pomóc, a co zaszkodzić? Najnowszy raport z systemu MerlinX... więcej »
 Kto wykupi upadającą Alitalię?
Włoskie linie lotnicze Alitalia przechodzą głęboki kryzys. Przewoźnik dostał 10 wstępnych ofert przejęcia w całości lub w części tej upadającej linii lotniczej. Jak informuje emiracki dziennik The National,... więcej »
 USA z zakazem podróży do Korei Północnej?
Korea północna nie należy do najspokojniejszych państw i dlatego USA zapowiedział wprowadzić zakaz podróżowania Amerykanów do Korei Północnej. Czy może chodzić o śmierć studenta Otto Warmbiera? Sekretarz stanu... więcej »
 Coraz więcej osób kupuje bilety kolejowe przez internet
Z roku na rok liczba osób kupujących bilety kolejowe przez internet rośnie. Coraz więcej podróżnych kupuje bilety online. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. 41% pasażerów podczas zakupu biletów... więcej »
 Nowoczesna technologia znajdzie szersze zastosowanie w turystyce?
Pochmurne niebo, deszczowe i chłodne tygodnie mogą popsuć letni wypoczynek urlopowiczów a także negatywnie wpłynąć na obroty firm z branży turystycznej. Jest jednak taki rodzaj chmury, który w świecie... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-07-21 ::
 Trzęsienie ziemi na Kos
W nocy z czwartku na piątek doszło do silnego trzęsienia ziemi na wyspie Kos. Trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,7 stopnia w skali Richtera. W wyniku tragedii zginęły dwie osoby, na skutek zawalenia się... więcej »
 Dariusz Rogowski spotkał się z Zarządem ITRP
Szansa na większą współpracę Ministerstwa Sportu i Turystyki z branżą turystyki? Pierwsze dni pracy nowego podsekretarza stanu ds. turystyki, Dariusza Rogowskiego pozwalają mieć taką nadzieją. Niedawno... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij