Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Biura turystyczne

Prezes POT odwołany

Data wysłania: 2017-08-30 18:57 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej odwołany. Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka poinformował na Twitterze o natychmiastowym odwołaniu Marka Olszewskiego ze stanowiska prezesa POT, po jego skandalicznej wypowiedzi.

Dziś Gazeta Wyborcza poinformowała o planach wykreślenia z programów wizyt studyjnych takich miejsc jak Muzeum Auschwitz, czy Muzeum Żydów Polskich Polin. Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów - twierdził cytowany przez Wyborczą, Olszewski.

Pomysł wykreślenia Muzeum Auschwitz jest mocno kontrowersyjny, a jego uzasadnienie przez byłego już prezesa POT zakrawa na skandal. Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie - przekonywał w rozmowie z GW Marek Olszewski. To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. - dodawał. Muzeum w Auschwitz, jest Miejscem Pamięci związanym nie tylko z historią narodu żydowskiego, ale także polskiego. Tylko w minionym roku zostało odwiedzone przez ponad 2 miliony turystów, o czym pisaliśmy w aktualności Rekordowa liczba turystów w Auschwitz. II wojna światowa i holokaust to czarna karta w światowej historii, ale należy o niej pamiętać. Miejsca z nią związane, takie jak dawne obozy koncentracyjne, Muzeum Żydów Polskich, czy Fabryka Schindlera wciąż przyciągają turystów i wypieranie się tego faktu byłoby przynajmniej niestosowne.

Czy się to komuś podoba, czy nie, kultura "innych narodów", jak to określił Marek Olszewski jest nierozerwalnie związana z kulturą i historią Polski, a szczególnie Małopolski, w której stykają się takie kultury jak m.in.: polska, żydowska, niemiecka, czy łemkowska. One wszystkie wpływają na bogactwo oferty turystycznej regionu.

Swoją drogą jeśli Marek Olszewski chciał wykreślać Muzeum Auschwitz z programów wizyt studyjnych (co według nas jest złym pomysłem), mógł postarać się choć o trochę sensowniejszą argumentację, np., że marka Muzeum jest bardzo silna i znana w świecie, a on wolałby się skupić na promowaniu mniej znanych miejsc. Taka wypowiedź zapewne nie spowodowałaby aż takiego skandalu.

Szybka reakcja ministra zasługuje na pochwałę. Miejmy nadzieję, że następny prezes Polskiej Organizacji Turystycznej nie będzie miał już takich pomysłów.

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-08-30 18:57 37.249.59.*]

   Pytanie kto tego ksenofoba powołał na na prezesa instytucji, ktora powinna zabiegać o tworzenie pozytywnego wizerunku Polski, jako kraju przyjaznego dla turystow zagranicznych!!!
   Czy nie należałoby zainteresować się polityką kadrowa Witolda Banki, który wymienia juz 4 prezesa POT w ciagu niespełna 20 miesiecy.
   Ale z drugiej strony co ten nespełniony sportowiec i piarowiec moze wiedziec o profesjonalnym zarzadzaniu   odpowiedz »

   • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

    [2017-09-01 00:15 37.47.207.*]

    Pan/Pani nie bierze pod uwagę faktu krótkiej ławki rezerwowej, jaką dysponuje PiS! Proszę przypomnieć sobie tylko lata 2005-6, kiedy wydawało się, iż bardziej nieudacznego prezesa od ówczesnego Majki nie są w stanie znaleźć. jednak na tych nieudaczników zawsze można liczyć, ponieważ udało im się wygrzebać ze słomianej chatki "geniusza" Olszewski! Faktem zaś jest, że konstruktywnie POT funkcjonował pod rządami śp. Andrzeja Kozłowskiego oraz (ale bez fajerwerków) Rafała Szmytke. Wszyscy inni niestety byli jedną wielką farsą.   odpowiedz »

    • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

     [2017-09-01 08:31 37.248.179.*]

     Co do śp. Andrzeja Kozłowskiego zgoda.
     Natomiast Szmytke przekształcił POT w toporny, zbiurokratyzowany i oderwany od branży kosztowny urząd.   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-08-31 02:53 37.47.39.*]

   prawda boli... i widać kto w Polsce naprawdę rządzi   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-08-31 09:43 80.52.137.*]

   ta wypowiedź doskonale się wpisuje w obecne rządy i wcale (mnie) nie dziwi, Zaraz się okaże, że Olszewski obejmie świetna posadę w TVP lub MSZ jako przyboczny Kurskiego lub Waszczykowskiego !   odpowiedz »

   • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

    [2017-08-31 09:47 79.184.226.*]

    człowieku zastznow sie co gadasz bo az mi słabo ,   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-08-31 20:01 77.65.107.*]

   Nie wiem czy bez opinii rady POT minister może odwołać prezesa. Poza tym Prezes POT miał rację że Obóz to nie jest produkt turystyczny. pan minister dał świadectwo kolejne że na turystyce się nie zna. Od samego początku funduje nam dziwne działania. Np impotencja w powoływaniu podsekretarzy stanu od turystyki albo po odwołaniu Prezesa Rafała Szmytke tymczasowość władz POT bo trudno to inaczej określić. Jedynym stałym elementem był Pan Bartłomiej Walas i gdyby nie zrezygnował to nadal byśmy trwali w takim kontredansie. Apelował bym do pani premier aby jednak odwołać tego młodego człowieka destabilizuje branżę. Powołanie rady POT niezgodnej ze statutem gdzie mieszały się ministrowi samorządy branżowe z terytorialnymi jest jednym z przykładów. A wyjęcie z szuflady projektu PO dotyczącego TFG i jego przeprowadzenie pzrez sej jest skandalem nieudaczności.   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-08-31 20:27 78.155.59.*]

   Ja uważam, ze decyzja nie jest słuszna. Produkt turystyczny to produkt turystyczny, a zwolnienie z powodów światopoglądowych nie jest wcale ok.   odpowiedz »

   • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

    [2017-09-01 15:25 128.204.219.*]

    nawet jeżeli ten światopogląd to najczystszej krwi ksenofobia i szowinizm???!!   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-09-05 13:04 83.13.135.*]

   proponuje powiadomić europosła Czarneckiego, on zawsze się zgłaszał, jak tylko pojawiało się nowe stanowisko, on wszystko weźmie! Kibic   odpowiedz »

  • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

   [2017-09-05 13:07 89.67.87.*]

   Nie rozumiem powodu odwołania. To co powiedział p. Olszewski jest sensowne. W Polsce jest mnóstwo rzeczy do zwiedzania. Trzeba wypromować obiekty mniej znane, nowe.
   Nie zgadzam się z min. Bańką. To jakiś absurd. To on powinien być odwołany   odpowiedz »

   • Marek Olszewski natychmiastowo odwołany 

    [2017-09-06 14:14 213.180.137.*]

    Słusznie został odwołany, taka skandaliczna wypowiedz nie powinna być tolerowana. Jemu nie chodziło o promowanie innych obiektów turystycznych.   odpowiedz »

  • Prezes POT odwołany 

   [2017-09-07 17:46 84.10.156.*]

   Trzeba przyznać, że od czasu polskiego hydraulika, w polskich i światowych mediach nigdy tak wiele nie pisano o POT, jak po tej skandalicznej wypowiedzi b. prezesa!
   Polecam świetny felieton Daniela Passenta w Polityce z 6 września br.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij