TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Biura turystyczne

Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą

Data wysłania: 2018-01-31 22:14 Autor: Czytelnik IP 77.111.244.*

Wytwórnia Wypraw to taki trochę klub podróżniczy a trochę biuro podróży. Biuro zaczęło działać dawno temu i świadczyło usługi skierowane raczej do studentów pragnących tanio zwiedzać świat. Trochę to im zostało, bo w ofercie ciężko znaleźć wyjazdy z noclegami w droższych hotelach. Przeważnie są to hostele, pensjonaty itp. Jak ktoś przejrzy ich ofertę to od razu zauważy, że raczej są nastawieni na dużą ilość zwiedzania i to w formie dość intensywnej. Może takie zwiedzanie bywa męczące ale jak dla mnie jest ok. Wybrane miejsca noclegowe, które są w ofercie nie są luksusami ale spełniają swoje najważniejsze zadanie. Po intensywnym dniu można spokojnie odpocząć i nabrać sił na kolejny dzień. Jeżeli ktoś poszukuje luksusów to musi szukać innych biur.

Moje doświadczenie z tym biurem? Bałkany. Mają naprawdę bogatą ofertę wyjazdów w tamten region. Wycieczki zazębiają się trochę, ale to żaden problem. Ceny w granicach do 1500 za 10cio dniową wycieczkę objazdową z wyżywieniem, to moim skromnym zdaniem, całkiem dobra cena. Jakość pokoi była dobra. Nie najwyższych lotów, po prostu dobra. Oferta żywieniowa również była dobra. oczywiście zdarzali się osobnicy na wycieczkach, którzy narzekali na różne rzeczy, ale tak bywa i u bardziej znanych touroperatorów.

Szczytem chamstwa była sytuacja, której byliśmy świadkiem, jak para współtowarzyszy podróży spóźniła się na autokar ponad 2 godziny, przez co kolejne punkty zwiedzania musiały być traktowane z dużo większą szybkością. Inną opcją byłaby rezygnacja z czegoś. A na koniec dnia ta wspomniana parka narzekała na tempo. Jeżeli ktoś nie szanuje reszty to potem tak to wygląda. Cały autobus czekał na parkę na parkingu przez te 2 godziny. Ile można byłoby zobaczyć w tym czasie, eh.

Czy takie biuro z taką ofertą ma racje bytu na rynku? Moim zdaniem tak. Jest trochę ludzi, którzy nie wybiorą się samodzielnie na taki wyjazd a chcą zobaczyć jak najwięcej w niskiej cenie. Bywają nawet fani takich wyjazdów (kilku poznaliśmy). Najważniejsze, by zwiedzać, doświadczać. A reszta już nie jest tak istotna.

  • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

   [2018-02-01 21:18 37.47.175.*]

   Wytwórnia miewała w swoim okresie lepsze i gorsze momenty. Jak każde biuro. Czasami były takie przypadki jak to co opisałeś. Na takich "turystów" niestety nie ma metody. Pilot nie może zostawić podopiecznych, bo przecież odpowiada za nich. Niestety cierpią na tym pozostali i też pośrednio opinia samego biura.

   Z takich ciekawostek których się dowiedziałem całkiem niedawno, to chyba od tego roku wyjazd do Iranu pilotuje Zbigniew Mielczarek, zdobywca Kolosów 2016 i autor fajnego przewodnika po Iranie. Ktoś trafi na fajnego pilota wycieczki.   odpowiedz »

   • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

    [2018-02-02 11:21 185.68.26.*]

    Nie byłam z nimi jeszcze na żadnej wycieczce . Znam to biuro tylko z opowieści przyjaciół, którzy przeważnie z nimi wyjeżdżają i zawsze z tych wyjazdów wracają zadowoleni. Przeglądając ich ofertę wypatrzyłam wyjazd do Petersburga na weekend majowy i zamierzam z tej opcji skorzystać. Plan zwiedzania naprawdę bogaty, a cena przystępna. Mam nadzieję, że nie trafią nam się tacy towarzysze, o których mowa wyżej bo to zmora każdej objazdówki.   odpowiedz »

  • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

   [2018-02-04 22:06 5.174.23.*]

   Słyszałam o tym biurze dużo pozytywnych rzeczy.Moja koleżanka korzystała z ich ofert parę razy i zawsze wracała zadowolona.Zastanawiam się czy też nie wybrać się gdzieś z nimi.Lubię taki czynny wypoczynek,kiedy można dużo zwiedzi i zobaczyć. podobno ceny nie są wygórowane,a w ofercie widziałam parę naprawdę ciekawych miejsc do których sama na pewno bym się nie wybrała   odpowiedz »

  • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

   [2018-02-06 19:06 185.220.101.*]

   Wytwórnę Wypraw tworzą ludzie z pasją dlatego też moim zdaniem ich oferty są jedyne w swym rodzaju. Miałem okazję się o tym przekonać spędzając z nimi Sylwestra w Transylwanii. Zabawa cudna w podziemiach zamków. Obowiązkowo oczywiście w przebraniu. Już dawno nie byłem na tak zajefajnej impreie. Będę ją wspominał bardzo długo.   odpowiedz »

   • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

    [2018-02-12 21:36 37.220.35.*]

    Dobry organizator wycieczek pełnych wrażeń. Każda z ofert jest dopracowana w każdym szczególe tak byśmy czuli się bezpieczni i zadowoleni. Lubię z nimi podróżować i odkrywać ciekawe miejsca na ziemii.   odpowiedz »

  • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

   [2018-02-13 21:01 77.111.244.*]

   Ostatnio byłem na targach w Poznaniu i słuchałem wystąpienia Kuźniara. I ma on dużo racji mówiąc o naszych obawach i pewnej nietolerancji, którą zabieramy ze sobą na wyjazdy. Jeżeli staniemy się bardziej otwarci, będziemy chcieli być bliżej ludzi w danym kraju, to na tym najwięcej skorzystamy.
   Byłem na wyjazdach organizowanych przez duże biura, takie jak np. TUI. Wyjazdy zawsze były w miejscach trochę z dala od miejscowych. Zawsze w hotelach. Z Wytwórnią Wypraw było mi bliżej do ludzi. Sam nie wiem dlaczego tak to odbieram. Może właśnie przez to spanie w małych, rodzinnych pensjonatach czy nawet w kwaterach prywatnych. To zupełnie inny poziom doświadczania innego, obcego kraju. Warto tak doświadczać innego.   odpowiedz »

   • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

    [2018-02-14 18:47 37.47.136.*]

    Zabieranie uprzedzeń na wyjazd wakacyjny do jakiegoś obcego kraju to chora sytuacja. Po co ktoś jedzie, skoro będzie narzekać. Wystawia tylko negatywną opinię sobie, często całej grupie i krajowi. Jak ktoś nie lubi obcych to zawsze może pojechać nad nasze morze albo w góry i będzie szczęśliwy.
    Ja jestem otwarty i chce poznawać. Tak jak piszesz - doświadczać czegoś nowego. Czegoś, czego nie mam na co dzień. Po to w końcu jedzie się na wakacje. To ma być przygoda, oderwanie się od codziennego życia. Coś nowego.
    Wytwórnia Wypraw ma fajne wycieczki na Bałkany. Nie jechałem z nimi tak daleko jak niektórzy co tu piszą. Ale Bałkany z nimi zaliczyłem i to na kilku wyprawach. Miło, przyjemnie i intensywnie. Na ten rok planuje Rumunię. Też kraj niedoceniany i chyba mający opinię jako miejsce nieciekawe, biedne. To błędne założenie moi zdaniem. I niedługo się o tym przekonam. Osobiście :)   odpowiedz »

    • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

     [2018-02-26 19:35 216.218.222.*]

     Wybierać się na urlop z uprzedzeniami do danego kraju to bezsensowne. Taki turysta psuje urlop nie tylko sobie ale również i współtowarzyszą bo takie zachowanie udziela się wszystkim i nikt w pełni nie wraca usatysfakcjonowany. Byłam na takim wyjeździe i w moich wspomnieniach prym wiodą właśnie ci narzekający turyści. Z ciekawością natomiast czytam o Wytwóni, której nie znam i musze przyznać, że spojrzałam na ich ofertę i jestem bardzo zaskoczna. Różnorodność wyjazdów, ceny przystępne no i do tego tak znane osoby jak Zbigniew Mielczarek jako pilot wycieczki. DO Iranu co prawda nie zamierzam się wybrać ale wyszukałam coś dla siebie. Myślę, że na majówkę wybiorę się z nimi, na któryś z oferowanych spływów. Lubię taką zabawę, spanie na łonie natury. Najlepiej się wówczas wypoczywa.   odpowiedz »

     • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

      [2018-02-27 23:28 37.47.162.*]

      Dokładnie tak. Niestety na wycieczkach zorganizowanych jesteśmy skazani na wszystkich wycieczkowiczów. Na szczęście przeważnie jest tak, że jadą osoby które naprawdę chcą coś zobaczyć. Ale wystarczy jedna osoba albo para, która marudząc będzie wprowadzać dyskomfort dla całej grupy. Na szczęście spotykani przeze mnie piloci potrafili ogarnąć takie osoby. W maj wybieramy się do Iranu właśnie z Wytwórnią i mam nadzieję, że będzie to fantastyczne przeżycie. A to za sprawą pilota, którym jest sam Zbigniew Mielczarek.   odpowiedz »

      • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

       [2018-03-03 20:33 77.111.245.*]

       Powiem tak. Na wycieczkach organizowanych przez duże sieci turystyczne to najwięcej jest osób, które narzekają na sam wyjazd. Patrzą na katalogi, wybierają wycieczkę i chcą mieć wszystko podane, wszystko ułatwione i wszystko tak jak w domu. Jadą do Iranu a chcą kuchnię europejską. Nie chcą poznać lokalnego życia. Chyba tylko odhaczają kolejna pozycję na liście. Małe biura, które bardziej się specjalizują w takich wyjazdach, jak wspomniana Wytwórnia Wypraw, przybliża turystę bardziej do lokalnego mieszkańca. Spanie w pensjonatach to krok do poznania ludności, jedzenie podobnych potraw też wpływa na doświadczenie danego miejsca. Fajnie, że ktoś to robi.   odpowiedz »

       • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

        [2018-03-07 20:25 37.47.143.*]

        Niestety tak bywa. Nie da się zapewnić wszystkich wygód, wszystkich potrzeb turystów w ograniczonym budżecie. To nie są przecież wycieczki szyte na miarę, indywidualne. Wybierając wyjazd grupowy, z biurem podróży, to zawsze należy mieć na uwadze własnie takie podejście, że tworzy się coś, co będzie pasować do większości. Z tego co wiem to sama Wytwórnia Wypraw bada opinie swoich klientów i na ich podstawie zmienia programy wycieczkowe. Na pewno Maroko zmieniło się dość znacznie. W tym roku na Iran jest wyjazd z Mielczarkiem. To wszystko świadczy o poprawianiu i dostosowywaniu oferty do potrzeb rynku i klientów. To bardzo cieszy.   odpowiedz »

  • Wytwórnia Wypraw klub podróżniczy z tanią ofertą 

   [2018-03-04 21:08 77.113.132.*]

   Zgadzam się,że wystarczą ze dwie marudzące osoby,żeby zepsuć cały wyjazd.Nam zdarzyło się to w Chorwacji.Wybralismy się tam z naszymi znajomymi i był to pierwszy i ostatni urlop spędzony razem z nimi   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję