Ogłoszenia
Ogłoszenia
- pilotaż na Słowenię 10.2026r.
- Specjalista ds. Turystyki - Łódź/Galeria Łódzka
- Oddam w najem aparthotel w Korbielowie
- Pilot wycieczek/ Przewodnik turystyczny - stała...
- Specjalista ds. Turystyki [k/m]- Blue City
- Poszukiwany handlowiec
- ITAKA - WARSZAWA - Specjalista ds. Turystyki
- SPECJALISTA DS.PODRÓŻY / KIEROWNIK
- Specjalista ds. Realizacji Imprez Turystycznych
- Pilot/przewodnik pielgrzymki do Drezna 5-6...
Omyłkowemu lądowaniu tureckiego samolotu winni poznańscy kontrolerzy lotów
Turecke linie lotnicze twierdzą, że omyłkowe lądowanie czamolotu czarterowego w Krzesinach zamiast na "Ławicy" było spowodowane złym prowadzeniem samolotu przez kontrolę lotów, dokładniej przez wieżę kontrolną "Ławicy". Stanowisko linii w piątek przedstawił Sławomir Szulc z warszawskiej firmy GTI, która współpracuje ze Sky Airlines.
Przedstawiciele tureckich linii tłumaczą, że rozpoczęli lądowanie, ponieważ myśleli, że na wieży widzaich samolot i dlatego wydali powolenia na lądowanie. Podczas lotu samolot był pilotowany przez doświadczonych pilotów - obaj mieli po ok. 10 tys. godzin nalotu. Rzecznik prasowy Agencji Ruchu Lotniczego twierdzi, że poznańscy kontrolerzy nie zawinili a zgoda na lądowanie nie jest wyrażana dopiero po nawiązaniu kontaktu wzrokowego z samolotem.
Prawdopodobnym błędem pani pilot było słaba umiejętność nawiązania konwersacji z wieżą po angielsku. Dlatego czarterowy samolot wylądował o 19:48 na wojskowym lotnisku w Krzesinach. Tuż po tym jak to się stało oficer dyżurny wszczął procedurę "Renegade" ze względu na lądowanie obcego samolotu na lotnisku.
Kobieta pilotująca samolot nie dość, że słabo mówiła po angielsku to jesszcze była bardzo zdenerwowana. Na dodatek w kabinie pilotów znajdował się pasażer, czyli osoba postronna.
Na poznańskie lotnisko samolot doleciał na 21:40. Na pokładzie znajdowało się 177 pasażerów. Zbadano trzeźwość załogi, dokonano oględzin samolotu i koło 0:30 samolot odleciał do Turcji.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Turecki samolot źle wylądował. Winni Polacy
[2007-05-11 13:00 62.148.94.*]
- kontroler poznania nie jest w tym przypadku bez winy, jego znajomośc języka i umiejetności zawodowe tez pozostawiaja wiele do zyczenia, to ewidetne olewanie pracy i lekcewazenie bezpieczenstwa, odpowiedz »
Turecki samolot źle wylądował. Winni Polacy
[2008-06-10 23:27 77.253.27.*]
żeby pisać coś takiego trzeba mieć odpowiednią wiedzę i kwalifikacje... odpowiedz »
Omyłkowemu lądowaniu tureckiego samolotu winni poznańscy kon
[2007-05-14 14:26 83.15.101.*]
Jeśli ktoś ląduje w Poznaniu pierwszy raz i widzi pod sobą Rynek, dworzec, tereny targowe i nagle jakiś plac wyglądający jak większy parking, to co co się dziwić, że ląduje na prawdziwym lotnisku ;-) odpowiedz »
Dział dla turystów:
Jak wypadła przedsprzedaż ofert letnich w
ACI: Kraków Airport w czołówce najszybciej rosnących
Dział transport:
ACI: Kraków Airport w czołówce najszybciej rosnących
Europejska turystyka trzyma się mocno pomimo
Starsze aktualności:
Lipiec nie dopisał, sierpień ma być
Unia wymusza stopniową rezygnację z jednorazowych
Bezpłatne połączenie do atrakcji
Zakłócenia na polskich
Ecco Travel uruchomił
UOKiK podsumował sprawę płatnych
Polacy więcej szukają o podróżach za
Współwłaściciele biura Akropol zostali skazani
MŚ 2006: Hotel bez seksu, alkoholu i Biblii!
Ogólnoświatowy serwis turystyczny Michelin Travel
TUI oraz Scan Holiday wyróżnione przez Superbrands
Izrael: w pierwszym kwartale skokowy wzrost przyjazdów turystycznych
PKP: z soboty na niedzielę zmiana czasu i możliwe opóźnienia pociągów
"Zostają góry" Piotr Morawski - nie zapominajmy!
Nowe wakacyjne połączenia easyJet
Wielka Brytania: strajki na lotniskach problemem dla wracających na wyspy Polaków
Budapeszteńskie lotnisko zmieniło rodzaj ogrzewania
Airbus A380 zawrócił z powodu awarii komputera
Amerykanie będą mogli swobodnie podróżować na Kubę
W centrum Wrocławia ewakuowano hotel
