Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
- Przedstawiciel Handlowy ds. Wyjazdów Grupowych
- Prezenter Oferty - Salon Firmowy ITAKA
Radomskie lotnisko najlepsze na Mazowszu
Spośród pięciu mazowieckich lotnisk najlepsze jest to w Radomiu - tak wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Raport dotyczy warunków pogodowych panujących na mazowieckich lotniskach
Władze radomskiego lotniska opublikowały na swojej stronie internetowej opracowanie: "Studia nad lokalizacją regionalnych portów lotniczych na Mazowszu". Autorzy scharakteryzowali warunki klimatyczne w okolicy radomskiego lądowiska, posiłkując się danymi z lotniskowej stacji meteorologicznej.
Twórcy raportu uważają, że najlepsze warunki pogodowe panują na lotnisku w Radomiu. Sumaryczny Wskaźnik Zagrożeń Pogodowych największe wartości osiąga w odniesieniu do portów w Sochaczewie i i Modlinie, średnio co 4 dni można tam spodziewać się niekorzystnej pogody. W porównaniu z Lotniskiem Chopina mniejsze zagrożenia pogodowe obserwuje się w Radomiu i Mińsku Mazowieckim a większe w Sochaczewie i Modlinie.
"Porównując wartości miesięczne Wskaźnika Zagrożeń Pogodowych, można stwierdzić, że prawie we wszystkich miesiącach są one najniższe w Radomiu (5-15 proc.) i jedynie w styczniu są one znacząco większe (25 proc.). Na lotniskach w Sochaczewie i Modlinie wartości WZP są wyrównane w ciągu całego roku i wahają się od 16 do 28 proc. Jedynie w styczniu są zdecydowanie wyższe i wynoszą około 35 proc. (w Modlinie WZP w grudniu wynosi aż 41 proc). Przez znaczną część roku warunki pogodowe w Modlinie i Sochaczewie są bardzo podobne jak na lotnisku Okęcie, natomiast wyraźnie mniejsza niż w Warszawie częstość niekorzystnych zjawisk pogodowych jest spodziewana w Radomiu. Podsumowując, można uznać, że spośród badanych lotnisk najkorzystniejsze warunki klimatyczne panują w Radomiu i Mińsku Mazowieckim, a najmniej korzystne w Modlinie"-podsumowują autorzy opracowania
Komentarze
Tagi:
Dział wydawnictwa:
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Branża turystyczna przygotowuje się na nowe unijne
Kraków doceniony przez zagraniczne
Wielkopolska Organizacja Turystyczna chce ułatwić planowanie krótkich
Dział badania rynku i analizy:
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Travelist: rezerwacje przyspieszyły w
Paragony grozy nadal znajdują potwierdzenie w
Gastronomia patrzy na sezon z nadzieją, ale goście nadal liczą
Starsze aktualności:
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Strajk na kolei w wakacje - niewykluczone!
Krakowski Sheraton ma nową dyrektor generalną
EasyJet - kooperacja z American Express Global Business Travel
Mniejsze biura bardziej wiarygodne?
Citeam.pl: koniec ofert turystycznych
McDonalds - dobre wyniki sprzedaży
Kto został największym rosyjskim przewoźnikiem?
Co kupowali turyści w listopadzie?
Jak wybrać firmę do stworzenia strony internetowej?
Koniec ukrytych opłat przewoźników?
United Chicken otwiera nowy lokal
Wycieczki szkolne nie chcą korzystać z przewodników górskich
Innowacyjność czy sztywne procedury konsorcjum hotelowego?
easyJet odnotował w kwietniu br. wzrost pasażerów
Coffeeheaven wyróżnione przez Europa Property
Ułatwienia na lotniskach w czasie mistrzostw Europy
Singapore Airlines - utworzą nową niskobudżetową linię lotniczą
