Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek/ Przewodnik turystyczny - stała...
- Specjalista ds. Turystyki [k/m]- Blue City
- Poszukiwany handlowiec
- Supervisor Biura Sprzedaży - Katowice - Galeria...
- ITAKA - WARSZAWA - Specjalista ds. Turystyki
- SPECJALISTA DS.PODRÓŻY / KIEROWNIK
- Specjalista ds. Obsługi i Sprzedaży
- Specjalista ds. Realizacji Imprez Turystycznych
- Pilot/przewodnik pielgrzymki do Drezna 5-6...
- Sprzedam działający salon wakacje pl
Polacy przestraszyli się czarterów?
Wakacje powoli dobiegają końca, zatem po kilku miesiącach intensywnej pracy, nadszedł czas na podsumowanie tego gorącego okresu. Portal Traveliada.pl zdradził co w tym czasie sprzedawało się u nich najlepiej. Czym Polacy tym razem nas zaskoczyli?
Spośród bogatej oferty wczasów samolotowych, nasi rodacy najchętniej wybierali Grecję, Egipt i Turcję. Te kierunki już od wielu lat cieszą się popularnością wśród turystów ze względu na atrakcyjną cenę, piękną, słoneczną pogodę i gościnność mieszkańców. Dodatkową zaletą jest fakt, że do tych krajów możemy dostać się niemal ze wszystkich lotnisk w Polsce.
W tym sezonie częściej niż w latach ubiegłych turyści decydowali się na oferty z dojazdem własnym lub autokarowym. Działo się tak z kilku powodów. Przede wszystkim przyczyniła się do tego trudna sytuacja i upadki touroperatorów, którzy oferowali głównie imprezy samolotowe - wylicza serwis Traveliada.pl Niestabilna sytuacja na rynku przewoźników czarterowych spowodowała, że wczasy z dojazdem własnym i autokarowym stały się pewniejszym rozwiązaniem. Poza tym są one tańsze, a wakacje możemy spędzać w równie pięknych miejscach, gdzie mamy zagwarantowaną ciepłą pogodę.
Klienci wybierali głównie Chorwację, ale również Bułgarię, Hiszpanię i Włochy. Nie z tak dużym zainteresowaniem spotkała się w tym sezonie oferta z dojazdem własnym i autokarowym do Grecji, m.in dlatego, że dojazd trwa dość długo, a komfort podróży przez kraje tranzytowe pozostawia wiele do życzenia.
Jednak nie wszyscy klienci biur podróży unikają imprez czarterowych. W raporcie sporządzonym przez PZOT, na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego MerlinX, możemy znaleźć informację, iż od rozpoczęcia sprzedaży do 12 sierpnia 2012 roku odnotowano dwucyfrowy wzrost sprzedaży imprez czarterowych o 17,8% (a autokarowych o 36,2%) przy jednoczesnym spadku liczby klientów z dojazdem własnym o -27,4%.
Tak naprawdę sezon Lato 2012 wciąż trwa. Zaczyna się wrzesień. Miesiąc idealny dla amatorów wojaży zagranicznych, ceniących ciepłe morze i relaks na piasku. Wiele się może jeszcze zmienić.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Europejska turystyka trzyma się mocno pomimo
ETC przygląda się podróżniczym planom
Parlament Europejski przyjął zmiany w rozporządzeniu
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
RateHawk: Turyści szukają chłodniejszych
Polacy nie rezygnują z
Wakacje 2026 pod znakiem tańszych lotów i planowania podróży z
Starsze aktualności:
Unia wymusza stopniową rezygnację z jednorazowych
Bezpłatne połączenie do atrakcji
Zakłócenia na polskich
Ecco Travel uruchomił
UOKiK podsumował sprawę płatnych
Polacy więcej szukają o podróżach za
Kujawsko-Pomorskie kusi
Hakerzy czyhają telefony na
Rainbow Tours rusza z egzotyką
Starbucks otwiera kawiarnię w centrum Szczecina
Holiday Inn Kraków City Center nagrodzony
Praca licencjacka- Odnowa biologiczna
Gdańsk: trwają przygotowania do kolejnej konferencji Central European Chapter Meeting
"Konferencja nad morzem" w Warszawie!
Kto ma chrapkę na PKP Intercity?
Słodka atrakcja: Ul lala w Pałacu Bonerowskim
McDonald`s zamknął kontrowersyjną stronę
Coraz więcej Polaków podróżuje turystycznie do Niemiec
