Ogłoszenia
Ogłoszenia
- specjalista ds turystyki doradca klienta
- Młodszy trener / Młodsza trenerka sprzedaży
- szukamy pilotów wycieczek
- TRAVELAND w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Specjalista / Specjalistka ds. Marketingu 360°...
- BIURO PODRÓŻY TUI W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ...
- Inwestycja w Biuro Podrózy
- Specjalista d.s. turystyki - organizator imprez...
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów wycieczkowych
- Rezydent Hotelowy i przedstawiciel biura...
Wyspy Kanaryjskie promują nowe połączenia do Polski
Promotur Turismo de Canarias, jednostka podlegająca Departamentowi Turystyki, Kultury i Sportu Rządu Regionalnego Wysp Kanaryjskich, po zakończeniu publicznego przetargu przyznała linii lotniczej Wizz Air prawo do uruchomienia zimą przyszłego roku dwóch nowych tras, które połączą Katowice z wyspami Teneryfa oraz Lanzarote.
Ponadto uruchomione zostaną kolejne trasy z innymi rynkami wschodzącymi: Rumunią i Węgrami. Wszystkie połączenia będą obsługiwane w trybie cotygodniowym, z wyjątkiem trasy Katowice - Teneryfa Południowa, która będzie obejmować dwa loty tygodniowo.
W ostatnich latach jedną z kluczowych zmian jest wzrost liczby polskich turystów na Wyspach Kanaryjskich. W 2015 roku Wyspy Kanaryjskie odwiedziło ponad 240 000 polskich turystów, co stanowi aż 33% wzrost w stosunku do łącznej liczby turystów w 2014 r. Jak pokazują dane za I kwartał 2016 roku (zebrane przez AENA, hiszpański organ publiczny, będący właścicielem i operatorem większości portów lotniczych w Hiszpanii), trend wzrostowy utrzymuje się. W styczniu 2016 roku liczba polskich turystów wzrosła o 23,4%, w lutym o 33,4%, a w marcu o 30,4%, w porównaniu z tymi samymi miesiącami w ubiegłym roku.
Po uruchomieniu kolejnych czterech tras wszystkie wyspy zyskają 18 nowych połączeń, wdrażanych za pośrednictwem "Fondo de Desarrollo de Vuelos", kluczowego narzędzia usprawniającego komunikację, które zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, pomimo restrykcyjnych wytycznych dotyczących pomocy państwa dla portów i linii lotniczych. Narzędzie wprowadzone przez Turismo de Canarias stanowi kluczowy element strategii Wysp Kanaryjskich w zakresie dywersyfikacji rynku oraz budowania lojalności klientów.
Cztery nowe trasy zostaną uruchomione zimą przyszłego roku oraz wygenerują wzrost zdolności przewozowej o prawie 50 000 rocznie. Pomoże to w zwiększeniu udziału rynkowego Wysp Kanaryskich w krajach Europy Wschodniej, i tym samym przyspieszy dywersyfikację rynku i klientów, co stanowi jeden ze strategicznych celów rządu Wysp Kanaryjskich w zakresie turystyki.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
DZT spodziewa się wzrostów w niemieckiej
IGHP: styczniowe obłożenie poniżej
Dział transport:
Sindbad uruchamia nowe połączenia w Europie
Wyrok w sprawie przydziału slotów na obleganych
Ryanair zapowiada rekordową siatkę połączeń z
Starsze aktualności:
Gastronomia się będzie zmieniać - pomogą drony i
Emirates zabezpiecza medyczne
eSky zachęca do wcześniejszych
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Rekordowa liczba turystów w Wieliczce
CBA znów na lubelskim lotnisku
Hotel w Warszawie sprzedany Katarczykom
Zamknięto dwa lokale Burger Kinga w Moskwie
W Merlinie X wzrasta sprzedaż imprez autokarowych
Wizz Air otworzy nowe połączenie do Holandii
W Budwie przyjęto priorytety dla turystyki
Emirates publikuje raport środowiskowy
Przyjęto projekt nowej dyrektywy dotyczącej turystyki
Wzrasta sprzedaż whisky w Polsce
easyJet poleci z Krakowa do Mediolanu
SprintAir rozszerza siatkę połączeń z Radomia
Linie lotnicze zawieszają loty do Wenezueli
