TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter


Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Dział: Dla turystów

Tunezja w III wariantach Termin: 09.05-16.05.2024

Data wstawienia: 2023-11-03 10:55
Data ważności: 2024-02-01
Województwo: -wszystkie-

WARIANT I - WCZASY POBYTOWE - CENA: 2500 PLN
Cena zawiera
przelot samolotem
opłaty paliwowe i lotniskowe
transfer lotnisko - hotel - lotnisko
zakwaterowanie w hotelu **** - pobyt 7 nocy
wyżywienie All Inclusive
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
opieka polskojęzycznego rezydenta
WARIANT II - WCZASY POBYTOWE Z WYPRAWĄ NA SAHARĘ - CENA: 3200 PLN
1 dzień:
Wylot z Katowic, przylot do Tunezji. Transfer, zakwaterowanie w hotelu 4*.
2 dzień:
Po śniadaniu, czas wolny, wypoczynek, poznanie miejsca pobytu. Po południu wizyta na arabskiej medinie.
3 dzień:
Wyjazd wczesnym rankiem z hotelu (śniadanie w formie pakietu) w kierunku miejscowości El Jem. Obok na równinie w połowie drogi między Sousse i Sfax znajduje się trzeci co do wielkości amfiteatr na świecie. Następnie podążamy do Sfax - jednego z największych miast Tunezji. Jadąc dalej na południe będziemy mogli podziwiać wspaniałe tereny zielonych gajów oliwnych. Dalsza droga przebiega przez miejscowość Gabes w kierunku Matmaty - miejscowości położonej na skraju Sahary w surowym krajobrazie gór Dżebel, gdzie żyją plemiona Berberów. Matmata bywa nazywana wioska Trologdytów, a ponadto zyskała sławę dzięki filmowi "Gwiezdne Wojny". Tutaj też przewidziany jest obiad w berberyjskiej restauracji. Kolejnym etapem naszej wyprawy będzie miasteczko Douz zwane "Bramą Sahary". Następnie godzinna przejażdżka na wielbłądach w niesamowitej scenerii pustynnej przy zachodzie słońca. Po wycieczce zakwaterowanie w hotelu na Saharze. Obiadokolacja, czas wolny nocleg.
4 dzień:
Wyjazd w kierunku pustyni solnej Chott El Jerid. Następnie przesiadamy się do jeep ów którymi udajemy się do miasteczka Gwiezdnych wojen. Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną "szyją wielbłąda" a przejazd po wydmach przyniesie nam dreszczyk emocji. Przejedziemy również trasą słynnego Rajdu Paryż - Dakar. Potem wjeżdżamy do gór Atlas, gdzie zwiedzamy dwie zielone oazy górskie. Jedna to Chebika a druga Tamerza, w której będziemy mogli podziwiać "wodospad" i wypić najlepszą miętową herbatę, oraz poznać gościnność tamtejszej ludności. W drodze powrotnej przerwa na obiad, a następnie przejazd Kairouan jednego z siedmiu świętych miast islamu. Podczas krótkiego postoju będziemy mogli podziwiać z tarasu widokowego Wielki Meczet, a następnie odwiedzić sklep z dywanami. Po całych dwóch dniach pełnych wrażeń powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu czas wolny, wypoczynek lub fakultatywnie wizyta w tradycyjnej łaźni parowej - hammamie, a wieczorem po kolacji wspólne wyjście do palarni sziszy na tunezyjską słynną herbatę miętową.
6 dzień: (wycieczka fakultatywna)
Po śniadaniu czas wolny wypoczynek. lub przejazd do Tunisu- krótki spacer główną ulicą - Avenue Habit Bourguiba- obok Katolickiej Katedry Św. Vincentego Paula aż do starego arabsko-tureckiego miasta - Mediny - przejazd do muzeum Bardo - największego i najwspanialszego zbioru mozaik rzymskich na świecie, znajdującego się w dawnym Pałacu Beja (jeśli będzie otwarte) - przejazd do Kartaginy, zwiedzanie parku archeologicznego, Term Antoniusza, pozostałości rzymskich willi oraz bazyliki - przejazd do Sidi Bou Said -malowniczego miasteczka założonego przez Maurów hiszpańskich w XV w., w trakcie pobytu w miasteczku czas na spacer po starej części miasa - Medinie - powrót do hotelu późnym popołudniem, obiadokolacja.
7 dzień:
Po śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie wycieczka do Monastyru (Zwiedzanie mauzoleum Habiba Burgiby,Ribat Harthema, Medina). Obiadokolacja, nocleg
8 dzień:
Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla chętnych możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w hotelu w Tunezji.
Cena zawiera
przelot samolotem
opłaty paliwowe i lotniskowe
transfer lotnisko - hotel - lotnisko
zakwaterowanie w hotelu **** - pobyt 7 nocy
wyżywienie All Inclusive podczas pobytu w hotelu -szwedzki stół
2- dniową wycieczkę na Saharę, bilety wstępu w cenie wycieczki
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
Cena nie zawiera:
wycieczek fakultatywnych
Tunis i Kartagina - 50 Euro
Monastir- 40 Euro
Łaźnia arabska (pobyt ok. 3-4 godz., sauna, gomaż, maseczki)- 20 Euro/os.
WARIANT III - WYCIECZKA OBJAZDOWA TUNEZYJSKIE IMPRESJE - CENA: 4000 PLN
Dzień I :
-Wylot z Katowic, przelot do Tunezji, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny.
Dzień II :
-Śniadanie, wyjazd do Tunisu.
-Wycieczka Tunis-Kartagina-Sidi Bou Said
Tunis istnieje już od czasów Kartaginy, ale stolicą państwa stał się dopiero w XIII w. Położony na zachodnim brzegu wielkiego nadmorskiego jeziora posiada sztuczny port połączony kanałem z Zatoką Tuniską. Centrum miasta stanowi reprezentacyjna Aleja Habib Bourguiba (pierwszego prezydenta Tunezji), licząca ponad 1,5 km długości. Wzdłuż niej usytuowane są zarówno nowoczesne budowle, jak i domy pochodzące jeszcze z czasów kolonii francuskiej. Przy alei mieści się też secesyjny gmach Teatru Miejskiego i jedyna katolicka katedra w Tunisie. W centrum znajduje się także medina - stare miasto posiadające orientalny urok. Najstarszą świątynią jest Wielki Meczet z VIII w. Wjechawszy do Tunisu zatrzymamy się na jego głównej ulicy - Avenue Habib Bourguiba, którą dojdziemy wprost do starego, arabsko-tureckiego starego miasta. Będziemy mieli około 1,5 godziny wolnego czasu na zakupy i poznanie miasta. Po posiłku kierujemy się w stronę pobliskiej Kartaginy, do Parku Archeologicznego, w którym zobaczymy Termy Antoniusza (łaźnie rzymskie) i pozostałości rzymskich willi oraz bazyliki. Kartagina jest obecnie szykownym przedmieściem Tunisu. Upaja łagodną wonią eukaliptusa i mimozy. Założona przeszło 3 000 lat temu, zrównana z ziemią przeszło 2 000 lat temu, rozciąga się na ogromnej przestrzeni kryjąc w swych uliczkach termy Antoniusza, liczne wille rzymskie, teatr, ruiny dawnego miasta punickiego. Następnie odwiedzimy Sidi Bou Said, miasteczko założone przez Maurów hiszpańskich w XV wieku, nazywane "perłą wybrzeża tunezyjskiego". Wzniesione na urwistym brzegu, góruje nad niewielkim portem urzekając turystów biało - niebieską tonacją domostw. Idąc drogą prowadzącą na wzgórze dojdziemy do przytulnej kawiarni, z której tarasu rozciąga się widok na morze. Serwowana na sposób tunezyjski słodka herbata zielona z dodatkiem mięty ( miętowa ) z nasionami sosny pinii smakuje tu najlepiej. Przy fajce wodnej, napełnionej tytoniem jabłkowym można spędzić leniwe popołudnie.
-Powrót do hotelu, kolacja i czas wolny.
Dzień III :
-Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Dougga.
Na wzgórzu Dougga wznoszą się ruiny najlepiej zachowanego miasta z epoki rzymskiej. Jej Kapitol jest jednym z najcenniejszych znanych zabytków rzymskich. Pierwszym etapem naszej wycieczki jest Miasto Thugga (dzisiaj Dougga) zostało zbudowane na wysokości 500 m, na opadającym w dół płaskowyżu, który okalał nizinne uprawy zboża, stanowiące główne bogactwo. Zobaczymy antyczny teatr z II w n.e. na ok. 4 000 widzów, Kapitol poświęcony czci Jowisza, Junony i Minerwy, Świątynię Caelestis, fragmenty domów z mozaikami, termy letnie i zimowe.
-Przyjazd do Tabarki, miasta w północno-zachodniej Tunezji, w gubernatorstwie Jendouba, położonego nad Morzem Śródziemnym. Miasto jest kurortem turystycznym. Znajdują się tam pole golfowe oraz muzeum korka.
-Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta, kolacja i czas wolny.
Dzień IV :
-Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Ain Draham.
Od czasów protektoratu francuskiego Ain Drahem ( nazwa oznacza źródło pieniędzy, przywołując ciepłe siarkowe źródła używane już przez Rzymian w starożytności) -stanowi ośrodek wypoczynkowy. Poprzez swoje domy z czerwonymi dachami z płytek, jego gęsty las z dębów korkowych, bogactwo zwierzyny łownej, w tym dziki, przypomina alpejskiej wioski, zachęca we wszystkich porach roku do polowań, świeżość klimatu zaś zachęca do turystyki konnej lub rowerem górskim i hydroterapia.
-Czas wolny w Ain Draham
-Lunch na trasie
-Park archeologiczny w Sbeitla
Z czasów rzymskich w Sbeitla zachowały się pozostałości forum, świątyń poświęconych Junonie, Jowiszowi i Minerwie (tzw. Trójcy Kapitolińskiej). Wejście na forum prowadzi przez monumentalną bramą, wzniesioną przez cesarza Antoninusa Piusa. W innej części kompleksu wykopalisk natrafiono także na resztki nimfeum, teatru i amfiteatru. Z okresu wczesnego chrześcijaństwa pochodzą ruiny siedmiu bazylik z V i VI wieku n.e. (jest to jeden z największych zespołów chrześcijańskich w Afryce). Kościoły są trój- lub pięcionawowe i mają charakterystyczne dla Sufetuli dwie naprzeciwległe apsydy. Do najważniejszych bazylik zalicza się bazylikę Witalisa, wzniesiona w V wieku na miejscu dawniejszej willi rzymskiej. Budynek ten ma 50 metrów szerokości i 25 metrów długości. W pobliżu znajduje się także bazylika Bellatora, nazwana od imienia biskupa. W pobliskiej wolnostojącej kaplicy Jucundusa przechowywane są relikwie katolickiego biskupa, zamęczonego na śmierć przez Wandalów.Wśród innych zabytków na terenie wykopalisk zachowały się m.in. kościół Serwusa, łuk triumfalny Dioklecjana, rzymska agora i pozostałości term. Brzegi pobliskiej Wadi Sbeitla spina starożytny most rzymski, do dziś wykorzystywany przez mieszkańców Sbeitla.
Zakwaterowanie w hotelu w Gafsa, kolacja i czas wolny.
Dzień V :
-Po śniadaniu czas wolny lub wycieczka fakultatywna Czerwona Jaszczurka.
Linia kolejowa w wąwozie została wybudowana na początku XX wieku w celu transportowania urobku z kopalni. Na swój czas była dużym wyzwaniem inżynieryjnym. Obecnie linią tą jeździ pociąg turystyczny "Czerwona Jaszczurka" (fr. Lézard rouge). Skład jego stanowią historyczne salonki z pociągu beja Tunisu z 1910. Pociąg wyrusza z Al-Matlawi, jedzie przez wąwóz i wraca. Podróż trwa około 40 minut z kilkoma postojami po drodze.We wrześniu 2009 w rejonie wąwozu zaczęły padać obfite deszcze, które doprowadziły do kataklizmu rzadko spotykanego na terenach pustynnych - rozległej powodzi. Zalane zostały miasta Redeyef i Moulares. Spiętrzona woda szukała swojego ujścia w dolinie Selja. Cała infrastruktura linii została zmieciona z powierzchni ziemi - tory, wiadukty, nasypy. Wagony na bocznicy przy kopalni zostały powywracane. Linia została odbudowana i po roku ruch został przywrócony.
-Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Nefty
Miasto i saharyjska oaza w środkowo-zachodniej Tunezji, przy północno-zachodnim krańcu Wielkiego Szottu, ok. 36 km na wschód od przejścia granicznego z Algierią . Nazywane miastem tysiąca kopuł. Starówka znajduje się na stoku wzgórza wzdłuż głębokiego wąwozu LaCorbeille z palmowym gajem nawadnianym przez liczne bijące tu źródła. Z platformy widokowej można podziwiać widoki na miasto, pustynie i szotty.
-Zakwaterowanie w hotelu, lunch.
-Wycieczka na jeepach rajd safari 4x4
Przesiądziemy się do samochodów terenowych, którymi udamy się do miasteczka "Gwiezdnych Wojen". Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną "szyja wielbłąda" oraz poczujemy adrenalinę jadąc po wydmach, trasą słynnego rajdu Paryż - Dakar. Kolejnym punktem programu jest wizyta w oazie górskiej. Chebika usadowiona jest u stóp wąwozu, z którego wypływa przepiękny strumień. Oazy leżące w pustynnych górach Atlasu Saharyjskiego swe istnienie zawdzięczają znajdującym się tam źródłom słodkiej wody.
- Kolacja i czas wolny.
Dzień VI :
-Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Touzer, położone jest przy północnym krańcu Wielkiego Szottu ( Chott el Jerid ), w oazie, na Saharze, na przesmyku między szottami: Wielkim i Szatt alGharsa.
-Dorożka+zoo (fakultatywna)
-Czas wolny w Touzer
-Przejazd nad jezioro słone ( Chott el Jerid )
Podziwiać będziemy Chott El Jerid - największe słone jezioro w Tunezji. Jezioro stanowi największy słony obszar na Saharze, liczący według różnych źródeł od 5000 km do 7000 km powierzchni. Ze względu na ekstremalne warunki klimatyczne, średnie roczne opady sięgające zaledwie ok. 100 mm i temperatury dochodzące do 50 °C, woda wyparowuje z jeziora. W miesiącach letnich jezioro wysycha niemal zupełnie.Do ciekawostek należy fakt, że jezioro zostało wykorzystane na plener serii filmów Gwiezdne Wojny.
-Przejazd do Douz miasta w centralnej Tunezji, znanego jako Brama Sahary lub Wrota Sahary. Douz to oaza z gajami palmowymi. W dawnych czasach Douz był ważnym miejscem postoju na transsaharyjskim szlaku karawanowym. Obecnie jest ośrodkiem turystycznym. Turyści mogą wjechać tu na pustynię na wielbłądzie, motocyklami lub pojazdem z napędem na cztery koła.
-Przejeżdżka na dromaderach - okrętach pustyni (fakultatywnie)
-Przejazd do Matmaty, gdzie zobaczymy wydrążone w skałach domostwa troglodytów. Na południu miejscowości znajduje się tzw. Kraina ksarów - ufortyfikowanego osiedla berberyjskie na szczytach wzgórz. Najważniejszym elementem są kilkukondygnacyjne obronne spichlerze tzw. ghorfas. -Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień VII :
-Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do amfiteatru w El Jem, zbudowanego w latach 230-238 n.e. przez cesarza Gordiana I. Jest on najbardziej spektakularną rzymską budowlą w Afryce Północnej. Zachował się w lepszym stanie niż rzymskie Koloseum i jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie.W El Jem znajdują się także ruiny mniejszego amfiteatru, wille rzymskie oraz muzeum z bogatą kolekcją mozaik.
-Wyjazd do Kairouanu, jednego ze świętych miejsc Islamu. Nazwa miasta pochodzi od arabskiego i oznacza obóz wędrownych nomadów. Kairuan to jedno z pierwszych miast Afryki Północnej, które trwale opanował islam.Zobaczymy medinę ze słynną Barutą.
-Przejazd do Sousse, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.
Dzień VIII :
-Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla chętnych możliwość wykupienia tygodniowego pobytu w hotelu w Tunezji.
Cena zawiera
przelot samolotem
opłaty paliwowe i lotniskowe
transfer lotnisko - hotel - lotnisko
zakwaterowanie w hotelach ****
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
wyżywienie HB - szwedzki stół
ubezpieczenie KL, NNW i bagaż
opieka pilota-przewodnika
Cena nie obejmuje:
- napojów do obiadokolacji
- lunch na trasie objazdu od 3 do 12 Euro (w zależności od miejsca)
- wycieczek fakultatywnych - 35 USD
- ewentualnych napiwków.
http://balkan-express. pl/index. php/lato - 2022/item/15784 - tunezyjskie - impresje


Ogłoszeniodawca

Firma: Balkan Express
Telefon: 17 852 10 75
E-mail: balkanexpress@o2.plZobacz inne ogłoszenia z tego działu

Zobacz inne ogłoszenia z tego działu

dodaj swoje ogłoszenie [+]


Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję