TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Dział: Sprzedam

Sprzedam ośrodek wypoczynkowy w Kowarach

Oferujemy Państwu do kupienia działający obiekt hotelowy położony w Karkonoszach, w malowniczo położonej miejscowości Kowary, zaledwie 9 km od Karpacza.
Cena 5 900 000 zł, do negocjacji.

W najbliższej okolicy znajduje się miasto Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba a tuż za granicą PEC i Cerna Hora ski resort!

Budynek posiada 22 umeblowane pokoje 2, 3 i wieloosobowe z łazienkami, z tej ilości 5 pokoi z łazienkami na korytarzu, na wyłączność dla każdego pokoju, salę konferencyjną, salę gimnastyczną, kuchnię, kuchnię samoobsługową, jadalnię.

Dane nieruchomości:
Powierzchnia działki 2 568,00 mkw
Powierzchnia zabudowy 639,40 mkw
Powierzchnia użytkowa budynku 845,50 mkw
Powierzchnia całkowita budynku 1 713,06 mkw
Kubatura budynku 5 505,00 m3
Liczba kondygnacji 3
Dane ewidencyjne działki Nr 288 obręb ewidencyjny Kowary 2
Forma własności Własność
Księga wieczysta nieruchomości Nr JG1J / 00056625 / 2, Sąd Rej. w Jeleniej Górze - Wydz. Ksiąg Wieczystych

Nieruchomość zlokalizowana jest w dzielnicy Kowar Wojków przy ul. Górna 2, w otoczeniu zabudowy mieszkaniowej i pensjonatowej, w niedalekiej odległości od zespołu szpitali Wysoka Łąka i Bukowiec. Dojazd drogą utwardzoną, asfaltową, teren płaski ogrodzony, przystosowany do celów rekreacyjnych. Lokalizacja korzystna dla celów komercyjnych:
- położenie w miejscowości turystyczno-uzdrowiskowej,
- działka urządzona i wyposażona w infrastrukturę techniczną i rekreacyjną: parking na 2 autokary, szkolne boisko piłkarskie, plac zabaw, miejsce na ognisko,
- punkt wyjściowy dla wycieczek w Karkonosze i Rudawy Janowickie.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Kowary teren, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość oznaczony jest jako "teren usług turystyki - UT", działka budowlana własnościowa.

Budynek w 2002 roku przeszedł gruntowną modernizacją wnętrz dostosowującą obiekt do funkcji hotelowo-szkoleniowej. Dokonano wymiany instalacji elektrycznej, gazowej, wodnej, kanalizacyjno-sanitarnej, telefonicznej, zmodernizowano instalację hydrantową, CO i CWU. Budowa systemu oddymiania obiektu w 2008 roku. W 2017 roku przeprowadzono kompleksową termomodernizację obiektu, zgodnie wytycznymi projektu i audytami energetycznymi obejmującą: modernizację kotłowni tj. 2 kotły gazowe w kaskadzie, 2 pompy ciepła CWU zasilane dodatkowo przez kotły gazowe, pełna automatyka ze sterowaniem zdalnym włącznie. Ocieplenie ścian całego budynku wraz z nową elewacją, ocieplenie stropodachów, wymiana stolarki okiennej, przebudowa części elewacji w celu podniesienia izolacyjności termicznej.

Inwestycja zakończona uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie oraz wykonaniem audytów energetycznych wraz z badaniami termowizyjnymi potwierdzającymi osiągnięcie założeń projektowych.

Ogólny stan techniczny budynku bardzo dobry, o wysokim standardzie robót wykończeniowych. Budynek posiada formalne i techniczne możliwości wydzielenia odrębności lokalowych z podziałem na niezależne apartamenty, z indywidualnymi prawami własności. Sprzedający współpracuje z biurem projektowym specjalizującym się w tego rodzaju adaptacjach. Lokalizacja, otoczenie przyrodniczo-planistyczne sprzyja wykorzystaniu turystycznemu obiektu.

Sugerowane możliwości wykorzystania obiektu to:
1. Kontynuacja dotychczasowej działalności ośrodka ze wskazaniem na zorganizowane grupy turystyczne. Niewątpliwym atutem marketingowym w pozyskiwaniu klientów jest sala gimnastyczna - możliwość przyjmowania grup sprofilowanych: grupy taneczne, zespoły artystyczne, grupy sportów walki (przydatność konstrukcji sali gimnastycznej: parkiet, wysokość na 2 kondygnacje ). Parter budynku poprzez układ funkcjonalny tworzy przestrzeń do prowadzenia zajęć dla wszystkich zakwaterowanych osób, co przy zmiennej aurze jest istotnym czynnikiem optymalizującym wykorzystanie placówki. Świadczenie usług cateringowych nie wymaga w obiekcie żadnych nakładów, blok żywienia posiada stosowną decyzję a kuchnia jest odpowiednio przystosowana.
2. Dostosowanie obiektu do przyjmowania osób starszych, rehabilitacja po leczeniu szpitalnym z wykorzystaniem zaplecza sali gimnastycznej. Możliwość współpracy z zespołem szpitala Bukowiec, szczególnie w świetle realizowanej obecnie przez spółkę rozbudowy kompleksu o dodatkowe oddziały geriatryczne. Zarówno jako placówka rekonwalescencyjna, poszpitalna bądź obiekt stałego pobytu emerytów krajowych lub zagranicznych korzystających z zaplecza oddziału geriatrycznego.
3. Przebudowa i modernizacja nieruchomości na apart-hotel lub apartamentowiec z odrębnościami lokalowymi z własnym parkingiem i zapleczem zagospodarowania terenu.

Program użytkowy kondygnacji:
- piwnica: kotłownia gazowa, 2 kotły CO w kaskadzie, 2 powietrzne pompy ciepła do wytwarzania CWU, 2 x 350 litrów wody, pomieszczenia magazynowe,
- parter: hol z wejściem głównym, sala konferencyjna, sala gimnastyczna ( parkiet, wymiary: 8,5m x 11,5m, wysokość 6m ) ciągi komunikacyjne, 2 pokoje z łazienkami na korytarzu, na wyłączność, kuchnia główna, jadalnia, kuchenka samoobsługowa,
- I piętro: 7 pokoi z łazienkami, 1 pokój z łazienką na korytarzu, na wyłączność, ogólnodostępne WC, magazyny,
- II piętro: 10 pokoi z łazienkami, 2 pokoje z łazienkami na korytarzu, na wyłączność, magazyn.

Charakterystyka techniczna:
- fundamenty: ławy i stopy żelbetowe,
- ściany: cegła ceramiczna, ściany zewnętrzne ocieplone, nowe tynki
- ścianki działowe: cegła ceramiczna, płyty G-K,
- stropy: płyty żelbetowe kanałowe,
- dach: drewniany i z płyt żelbetowych korytkowych, ocieplany, kryty papą,
- schody: żelbetowe płytowe,
- posadzki: cementowe, płytki ceramiczne, wykładziny,
- stolarka: okienna - PVC, drzwiowa - aluminiowa i PCV i drewniana typowa,
- instalacje: wodociągowa wody zimnej i CWU, kanalizacyjno-sanitarna, gazowa, elektryczna, telefoniczna, internetowa, monitoring wizyjny, hydrantowa, system oddymiania z automatyką okien i drzwi p-poż, CO z 2 kotłów gazowych w kaskadzie, wentylacja grawitacyjna i mechaniczna.

W obiekcie nieprzerwanie od połowy 2002 roku prowadzone są całoroczne usługi hotelowe wraz z wyżywieniem, zakwaterowaniem i zajęciami dydaktyczno-rekreacyjnymi, Głównym klientem są zorganizowane grupy dziecięco-młodzieżowe wraz z opiekunami/instruktorami/trenerami: szkolne, sportowe, organizacji pożytku publicznego, ośrodków kultury i innych organizatorów turystyki. Obiekt gości również grupy międzynarodowej wymiany młodzieży akademickiej, studenckie obozy naukowe i turystyczne grupy zakładów pracy i administracji publicznej. Ośrodek posiada wszelkie wymagane prawem decyzje i protokoły wymagane dla przedmiotowej działalności:
- dopuszczenie do użytkowania oraz wpis do wykazu obiektów świadczących usługi hotelowe
- decyzję Sanepidu w sprawie bloku żywienia
- wdrożoną i prowadzoną dokumentację HACCP w kuchni ośrodka,
- bieżące badania wody,
- wszystkie bieżące przeglądy p-poż: hydrantowa, dymowa, środki gaśnicze, elektryczna, odgromowa, itp.,
- obiekt podlega bieżącej kontroli Kuratorium w Jeleniej Górze,
- obiekt posiada stosowne umowy na dostarczanie mediów: woda, gaz, energia elektryczna, telefon, Internet, jak również wywóz śmieci, segregację odpadów, utylizację odpadów pokonsumpcyjnych, pranie pościeli, itp.
- ośrodek współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami produktów żywnościowych i chemii przemysłowej,
Obecna działalność ośrodka uwzględnia specyfikę zorganizowanej turystyki młodzieżowej:
- wakacje letnie: kolonie wypoczynkowe, obozy sprofilowane,
- ferie zimowe: zimowiska, obozy sportowe,
- rok szkolny: zielone szkoły, wycieczki szkolne, wycieczki seniorów, zakładów pracy itd.
- późna jesień, wczesna wiosna: studenckie seminaria naukowe, imprezy okolicznościowe.

POTENCJAŁ REGIONU
Gmina miejska Kowary położona jest w południowej części województwa dolnośląskiego, na wysokości 420- 1268 m npm. Powierzchnia gminy wynosi 37 kmw, co stanowi 0,2 % powierzchni ogólnej województwa. Kowary, liczące blisko 12 tyś. mieszkańców, usytuowane są w dolinie Jedlicy pomiędzy masywami Górskimi Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Położenie gminy Kowary w regionie jest korzystne. Wpływ na to mają szczególnie walory naturalne, zwłaszcza Karkonoski Park Narodowy i Rudawski Park Krajobrazowy oraz bliskość granicy państwowej z Czechami i Niemcami. Z Kowar do przejścia granicznego z Republiką Czeską na Przełęczy Okraj odległość wynosi 14 km, do granicy z Republiką Federalną Niemiec w Zgorzelcu jest 82 km, do Wrocławia 118 km, a do Warszawy 480 km.
Kowary dzieli odległość 8 km do Karpacza, 30 km do Szklarskiej Poręby i 15 km do stolicy regionu, Jeleniej Góry. Ośrodek będący przedmiotem oferty usytuowany jest w dzielnicy Kowar, Wojków - leżącej na południowym stoku pogórza, na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. W sąsiedztwie znajduje się kompleks Szpitala Bukowiec - sprywatyzowana jednostka opieki zdrowotnej, przechodząca obecnie intensywne prace modernizacyjno-remontowe, w ramach, których nastąpi rozwój leczenia geriatrycznego oraz drugi szpitalny kompleks leczniczy Wysoka Łąka. Obydwie jednostki powstały na początku XX w jako sanatoria korzystające z dobrodziejstw występowania wód radoczynnych w tej części Kowar. Dzięki temu zjawisku oraz specyficznemu mikroklimatowi Kowary posiadają status uzdrowiska. Obecnie obok funkcji zdrowotnej miasto sprzyja rozwojowi turystyki: na terenie Kowar działa Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska http://www.park-miniatur.com/pl/, sztolnie kowarskie http://sztolniekowary.com/ Miasto znane jest jako miejsce uprawiania turystyki rowerowej i pieszej (sieć oznakowanych szlaków),
Więcej informacji na stronie miasta Kowary www.kowary.pl
Reasumując, ośrodek Wojków wpisuje się w strategię rozwoju miasta i regionu, tym samym może stanowić ciekawą i kapitałowo rozsądną propozycję inwestowania w działalność turystyczną.
Będziemy wdzięczni za zainteresowanie naszą ofertą
Z wyrazami szacunku - Małgorzata i Dariusz Szymańscy, właściciele nieruchomości

Ogłoszeniodawca

Firma: CENTRUM EDUKACJI PRO FUTURO S. C. MAŁGORZATA I DARIUSZ SZYMA
WWW: strona www »
Telefon: 606738955
E-mail: biuro@wojkow.pl

Ogłoszenie wyróżnione

Dział: Sprzedam
Data wstawienia: 2024-06-20 20:36
Data ważności: 2024-09-18
Województwo: DolnośląskieTa strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję