Nocleg za 15 zł!

Na niecodzienny pomysł ułatwienia studentom spędzenia wakacji wpadły samorządy studenckie kilku polskich uczelni.


Podpisały one stosowne porozumienia i finalnie studenci będą mieli możliwość odwiedzenia Krakowa, Gdańska, Poznania, Torunia, Wrocławia czy Lublina i zapłacenia za nocleg tylko 15 zł.

Z pewnością wpłynie to na rynek hosteli i tanich hotelików w powyższych miastach, dla których studenci z Polski i z zagranicy są najczęstszymi klientami.

Za 15 zł studenci będą mogli spędzić noc w pokojach w akademikach, które od 1 lipca do 15 września zostaną zamienione na wakacyjne hotele. W każdym z hoteli wakacyjnych będzie przygotowanych ok. 100 miejsc noclegowych.

Aby za nocleg zapłacić 15 zł, należy spełnić następujące warunki:
- trzeba wysłać zgłoszenie przez internet przynajmniej na tydzień przed przyjazdem (www.samstud.pg.gda.pl/akademiki/),
- wpłacić na konto opłatę za nocleg
- z potwierdzeniem wpłaty i legitymacją studencką zgłosić się do akademika.

Jest to już druga podobna akcja polskich uczelni. W ubiegłym roku takie porozumienie podpisały Politechnika Gdańska i Politechnika Krakowska. W przyszłym roku do porozumienia będą zachęcane również inne uczelnie.

W tym roku do porozumienia przystąpiły nastęujące uczelnie: Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Szczegółowe adresy akademików, przekształcanych tego lata w hotele wakacyjne można znaleść tutaj.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij