Aktualności
Ogłoszenia
Wyszukiwarka
Obecnie jest zindeksowane 33318 aktualności
Archwium aktualności
2003-09-22 do 2003-09-25
(rok 2003, tydzień 39)
Zmień tydzień Zmień rok
Lista aktualności:
::: 2003-09-22 :::
Kontrole w Opolu
Zobacz całość »W Opolu rozpocznie się kontrola miejsc, gdzie sprzedawany jest alkohol. Specjalna komisja sprawdzi, czy jest on sprzedawany nieletnim.
Inicjator kontroli, radny PO, chciałby pokazać, że nie opłaca sie sprzedawać alkoholu młodzieży. Jego zdaniem taka kontrola jest potrzebna, gdyż młodzież gdzieś kupuje alkohol, który pije.
Mniej optymistycznie pomysł oceniają inni radni. Dla jednego z nich, radnego SLD, pomysł ten jest szukaniem tematu zastępczego, a skuteczność jego będzie niewielka.
Obiecanki cacanki
Zobacz całość »Nie uda się pozyskać 500 mln euro na turystykę ze środków Unii Europejskiej, które tak głośno od kilku lat obiecywał rząd. Wg nieoficjalnych informacji z Narodowego Planu Rozwoju na lata 2004-2006 ma zostać wykreślone działanie "Rozwój turystyki" (2.6).
Rekompensatą ma być poszerzenie "Dziedzictwa kulturowego" (1.4) o niektóre elementy likwidowanego działu. Skutek takiego posunięcia będzie oczywisty - dostaniemy o wiele mniej środków finansowych, a więc spora część pieniędzy, które już wydano chociażby na opracowanie i doradztwo, powędruje do kosza.
Ten "drobny" szczegół może mieć o wiele poważniejsze niż nam się wydaje skutki dla wielu regionów, zwlaszcza tych w których turystykę uznano za najważniejszy punkt strategii rozwoju gospodarczego.
::: 2003-09-23 :::
Koniec mrzonek o lotnisku i megacentrum biznesowo - rekreacyjnym w Białej Podlaskiej
Zobacz całość »Turecki inwestor Vahap Toy, obiecujący budowę lotniska i megacentrum biznesowo-rekreacyjnego w Białej Podlaskiej zniknął.
Spółka jest winna pieniądze miastu Biała Podlaska, Agencji Mienia Wojskowego, elektrowni, telekomunikacji, pracownikom, kontrahentom i firmie ochroniarskiej.
Bydgoszcz bliższa turystom
Zobacz całość »W mieście pojawi się 20 nowych punktów informacji turystycznej. Zagubiony turysta nie będzie musiał już kierować się do biura na Starym Rynku.
Nareszcie Miejskie Centrum Informacji Turystycznej Bydgoszczy wychodzi do ludzi.
Nowy sztucznie śnieżony szlak w Ustroniu
Zobacz całość »Na narciarzy, którzy przyjadą tej zimy na ustrońską Czantorię będzie czekał nowy wyprofilowany, sztucznie śnieżony stok z dodatkowym wyciągiem - kolejką krzesełkową.
Na Czantorii będzie można także jeździć w godzinach wieczornych (do 22.00) od grudnia do marca.
::: 2003-09-24 :::
Najwyższy hotel w Polsce
Zobacz całość »W połowie listopada b.r. na przeciwko warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki zostanie otwarty czterdziestopięciopiętrowy pięciogwiazdkowy hotel InterContinental.
W najbliższym czasie w Warszawie powstało bądź powstanie w co najmniej kilka dużych hoteli - Westin, Courtyard by Marriott, Ibis Muranowska, Express by Holiday, Campanille/Kyriad/Premiere1 Hiltoni i mnóstwo małych hotelików oraz pensjonatów konferencyjno-rekreacyjnych.
W przyszłości sytuacja hotelarzy może się więc pogorszyć, niektórzy specjaliści mówią wręcz o klęsce nadpodaży. Nadzieją hotelarzy jest jednak Unia Europejska i związane z nią masowe przyjazdy przedsiębiorców i urzędników unijnych.
LOT nagrodzony za standard obsługi
Zobacz całość »Już po raz szósty Polskie Linie Lotnicze LOT zdobyły tytuł "Najlepszej Linii Lotniczej Europy Środkowo-Wschodniej". Nagrodę przyznają czytelnicy brytyjskiego magazynu "Business Traveller".
Również Sojusz Star Alliance w który 26 października b.r. wstąpi LOT, uznany został przez czytelników "Business Traveller" za "Najlepszy Sojusz Linii Lotniczych 2003".
Szansa na inwestycje turystyczne w Bielsku
Zobacz całość »Bielski Zakład Informatyki, Automatyki i Doskonalenia Zawodowego, skupiający największe atrakcje turystyczne Bielska: kolejkę gondolową, stoki Szyndzielni, Dębowca i Klimczoka oraz kompleks zabudowań pod Szyndzielnią, w których znajduje się m.in. hotel i organizowane są targi zostanie poddany restrukturyzacji.
Aktualnie spółka generuje rocznie 840 000 strat, a miasto nie ma funduszy utrzymywać ZAID. Spółka zostanie więc podzielona na trzy sektory. Pierwszy zajmie się działalnością sportowo-rekreacyjno-turystyczną, drugi - hotelowo-gastronomiczną, a trzeci - targowo-wystawienniczą. Dla każdego sekstora przygotowywany jest plan odrębny inwestycji.
Nowe ścieżki rowerowe w Lublinie
Zobacz całość »Radni z lubelskiej Komisji Sportu i Turystyki z przedstawicielami organizacji zrzeszających lubelskich rowerzystów wspólnie opracowują strategię rozwoju ścieżek rowerowych w Lublinie.
W planach są: parkingi dla rowerów, oznakowanie istniejących tras i budowa nowych ścieżek komunikacyjnych pozwalających rowerzystom bezpieczniej poruszać się po mieście.
Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Zabrza
Zobacz całość »Polska OrganizacjaTurystyczna uhonorowała Zabrze specjalnym certyfikatem.
POT-owi spodobał się sposób, w jaki miasto promuje turystykę po zabytkach przemysłowych. To pierwsze śląskie miasto wyróżnione w taki sposób.
Po prostu "Orient"
Zobacz całość »Hotel "Orient" w Krakowie został wybrany Wzorcowym Polskim Przedsiębiorstwem Hotelowym Roku 2003 w kategorii "Hotel Czterogwiazdkowy" w III już edycji konkursu "Po prostu najlepszy".
Pokonał tym samym ponad 50 kandydujących do wyróżnienia obiektów z całego kraju.
Wybór odbył się na podstawie aniety i w rzeczywistości trudno go uznać za miarodajny i wiarygodny.
::: 2003-09-25 :::
XI Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour & Travel
Zobacz całość »Dzisiaj w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczynają się jedenaste Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw Tour & Travel. Podstawowym celem imprezy jest prezentacja oferty turystycznej polskich i zagranicznych biur podróży, touroperatorów, hoteli, przewoźników, firm ubezpieczeniowych, internetowych itp.
Na tegorocznych targach będzie 400 wystawców: 170 polskich i 230 zagranicznych z 46 krajów. Oferty przedstawią m.in. Brazylia, Chiny, Dominikana, Indie, Indonezja, Islandia, Izrael, Kenia, Malezja.
Hotelowa bitwa na poduszki
Zobacz całość »Około 600 pracowników hotelowych uczestniczyło w gigantycznej bitwie na poduszki, do której doszło w Nowym Jorku.
Pracownicy chcą w ten sposób trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.
Jednocześnie ta walka odbywająca się w ulewnym deszczu miała uświetnić zakup przez sieć Sheraton 110 tys. nowych luksusowych łóżek, wstawionych do hoteli firmy w całym kraju.
Beskidy: Ponad 1300 interwencji GOPR
Zobacz całość »Ten sezon w Beskidach pod względem liczby wypadków jest rekordowy - GOPR interweniowal ponad 1,3 tysiąca razy.
Równie dużo wypadków było ostatnio ponad 10 lat temu. Naczelnik beskidzkiego GOPR-u, Jerzy Siodłak uważa, że wzrost liczby wypadków spowodowała większa popularność Beskidów.
Wręczenie certyfikatów POT-u
Zobacz całość »25 września o godz. 11.00 na Polskim Stoisku Narodowym w sali Kisielewskiego podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych" "TT - Warsaw Tour + Travel" w Warszawie odbędzie się wręczenie certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej przyznanych 9 września b.r. najbardziej atrakcyjnym, nowatorskim i przyjaznym dla turystów produktom turystycznych.
Kto i za jaki produkt zostanie uhonorowany certyfikatem można przeczytać na stronach internetowych Polskiej Organizacji Turystycznej.
Archiwum 2011/50 Archiwum 2009/23 Archiwum 2004/27
Internauci wybrali najlepsze hotele
Alfa Star docenione za wkład w promocję Egiptu
Nie Tłusty Czwartek, a Tłusty Wtorek
Konkurs "Kulinarny Talent" 2011 rozstrzygnięty
Gdańsk, Gdynia, Szczecin razem na targach turystyki morskiej
Poznańskie restauracje obniżają ceny
Konkurs easyJet w związku z książęcym ślubem
Exim Tours Polska - zmiana na stanowisku dyrektora produktu
AirBaltic zwiększa liczbę lotów do Brukseli
Plaża i nie tylko… czego Polacy chcą zimą?
Jakie kontrole czekają pasażerów samolotów?
Ryanair będzie latał z Modlina do 40 europejskich miast
Neckermann: wiosna dla seniorów - nowe kierunki
LOT Catering i LS Airport Services liczą zyski
Lotniska: będą odszkodowania dla sąsiadów
Polskie kapryśne lato. Pierwszy bilans zysków i strat
Przemycać czy nie przemycać papierosy do Anglii?





