Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Biura turystyczne

Jak zaplanować Walentynki?

Data wysłania: 2011-02-13 13:42 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Aby Walentynki były w tym roku niezapomniane, można wykorzystać poprzedzający je weekend na wyjazd we dwoje. Serwis otoWakacje.pl przygotował dla swoich klientów walentynkową ofertę.

We Lwowie od 11 do 14 lutego zakochani uczczą na słodko IV Święto Czekolady. Degustacje słodyczy, likierów czy koniaków urozmaicą m.in. spektakle teatralne.

Ośrodki SPA również przygotowują dla swoich klientów specjalną walentynkową ofertę. Prócz masaży, relaksujących kąpieli oraz zabiegów pielęgnacyjnych, zakochanych czeka romantyczna kolacja przy świecach. Czasem w ofercie pojawia się również udział w balu walentynkowym czy nauka tańca.

Spragnione słońca pary mogą odpocząć 150 km od Szczecina, w podberlińskim centrum rekreacyjnym. Znajduje się tam niezliczone bogactwo roślin, jest plaża, dobiegają odgłosy egzotycznych zwierząt. Koszt takiej dwudniowej wyprawy z zakwaterowaniem oraz wyżywieniem kształtuje się od 300 zł za osobę.

Dla tradycjonalistów, Paryż okaże się niezastąpiony. 4-dniowa wyprawa do najromantyczniejszego miejsca na świecie oznacza wydatek od 1600 zł od osoby. W cenie znajduje się przelot lub przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie oraz zwiedzanie. Koszt romantycznej kolacji w jednej z francuskich restauracji i zwiedzanie Paryża w trakcie nocnego rejsu po Sekwanie wynosi 39 euro od osoby. Kolacja w lokalu na Polach Elizejskich oraz udział w spektaklu w kabarecie Lido de Paris kosztuje 99 euro od osoby. Za wieczór spędzony w słynnym Moulin Rouge zakochani zapłacą 180 euro od osoby.

  • Gdzie na Walentynki? 

   [2011-02-13 13:42 62.121.132.*]

   saphiro.pl

   ZAKOCHANI I W POLSCE

   Wiecie kim jest słynny św. Walenty? Patron święta zakochanych? Czy tylko? To biskup, lub też kapłan rzymski jak przypuszczają historycy, a w rzeczywistości lekarz i duchowny, od którego imienia pochodzi nazwa święta zakochanych, obchodzona na całym świecie 14 lutego.

   Stało się zwyczajem i w Polsce, iż tego dnia wysyła się listy zawierające wyznania miłosne, a w szczególności w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie czci się św. Walentego właśnie jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. Cóż przyjemniejszego dla pragnących miłości?

   Chcąc poznać historię tego święta warto wiedzieć, że walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie już od średniowiecza.

   Patronem święta jest osoba katolicka, a mimo to wiąże się je ze zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, które polegało na poszukiwaniu wybranki serca. A współczesny dzień zakochanych nie ma bezpośredniego związku z konkretnym świętem starożytnego Rzymu. Kojarzy się jednak z takimi postaciami z mitologii jak Kupidyn, Eros czy Pan. Bogowie, mitologiczne uosobienia miłości, piękni młodzieńcy z łukami i strzałami.
   Jak najbardziej możliwe jest, że zwyczaje związane z tym dniem nawiązują jednak do starożytnego rzymskiego święta, Lurpekalii, obchodzonych ku czci bogini Junony i boga przyrody Pana.
   Jednocześnie Brytyjczycy uważają Walentynki za własne święto dzięki temu, że rozsławił je na cały świat w XVIII wieku Walter Scott. 14 lutego więc jest dniem, kiedy na Wyspach Brytyjskich ptaki zaczynają łączyć się w pary.

   Do Polski obchody tego święta trafiły w 90-tych latach, właśnie z krajów anglosaskich, jak i z kultury francuskiej oraz niemieckiej, bawarskiej.

   Propozycją dla turystów urozmaicającą ich miłosny wieczór są pobyty w hotelach, pensjonatach, uzdrowiskach małopolskich, które zimą przygotowały dodatkową ofertę, jeśli chodzi o doznania podniebienia w restauracjach, wygodę noclegów i dodatkowe atrakcje turystyczne - spa, sauny, baseny, a dla aktywnych w dzień fitness a wieczorami poleca się dancingi. Więcej ofert atrakcji turystycznych z pewnością znajdziemy na stronach internetowych portali turystycznych, gdzie ich nie brakuje.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij