TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Forum grupa: Biura turystyczne

Chorwacja z Itaką

Data wysłania: 2008-01-14 16:14 Autor: Czytelnik IP 88.199.79.*

Planuję wycieczkę z Itaką do Chorwacji "Tam , gdzie dojrzewa śliwowica". Wycieczki do włoch i paryża były wspaniałe organizacyjnie i programowo. Widać Itaka jest przygotowana ne ten kierunek a jak wygląda z Chorwacją- poszukuję opinii. Mirek

  • Chorwacja z Itaką 

   [2008-01-31 18:49 62.21.12.*]

   Witam, ja zarezerwowalam juz wycieczke "Tam gdzie dojrzewa sliwowica" i wlasnie czytam opinie na forum pod linkiem: http://www. forum - turystyczne. pl/q/fo_id, 9433, , itaka, opinie, opinia, itaka_prosze_o_opinie. html . Szczerze mowiac zaczynam sie obawiac....:(Mam nadzieje, ze to jednak odosobnine przypadki!!!:)   odpowiedz »

   • Chorwacja z Itaką 

    [2008-08-08 10:08 83.23.182.*]

    proszę nie straszyć. Właśnie wczoraj wykupiliśmy wycieczkę jako zaległy miesiąc poślubny. Oby wszystko było ok   odpowiedz »

   • Chorwacja z Itaką 

    [2009-05-02 18:08 85.31.250.*]

    uzasadnione obawy. Chorwaci sa lepiej przygotowani niż Polacy. Itaka niestety nie zawsze grzeszy profesjonalizmem. Uwaga na pilotkę o imieniu Katarzyna - zero wiadomści i wyczucia. Trzeba pytać o pilota. Brak zupełnie ogłady. Trzeba znać kraj, żeby o nim mówic.   odpowiedz »

  • Chorwacja z Itaką 

   [2008-02-15 11:09 83.15.164.*]

   byłam w 2007 na " Z pamiętnika podróżnika" Wspaniale zorganizowana, świetna przewodniczka Olga zostawiająca turystom czas do powłóczenia się po Sarajevie,Dubdrowniku,Budvie,Kotorze i dziesiątkom innych cudownych miejsc. Wszystko dobrze zorganizowane, bez czekania na promach,przed kasami,w hotelach. Hotele niezłej klasy turystycznej, w dobrych miejscach. Mimo że znam bałkany, a od wielu lat jeżdżę bez pośrednictwa biur zdecydowałam się 1 x na biuro i nie żałuję, a polecam wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć ten piękny region   odpowiedz »

   • Chorwacja z Itaką 

    [2010-09-09 07:40 88.220.76.*]

    ---świetna przewodniczka Olga zostawiająca turystom czas do powłóczenia się po Sarajevie,Dubdrowniku,Budvie,Kotorze i dziesiątkom innych cudownych miejsc.---

    To za co bierze przewodniczka pieniądze, skoro wycieczka sama łazi bez Niej - przewodnik ma byc z Nimi cały czas   odpowiedz »

    • Chorwacja z Itaką 

     [2010-09-09 13:38 83.5.84.*]

     Ale bzdury :-(((   odpowiedz »

  • Chorwacja z Itaką 

   [2010-09-09 13:35 83.5.84.*]

   Byłam na "Śliwowicy". Przewodniczka świetna - Pani Beata - zdrowo puknięta na punkcie Chorwacji. Zero zastrzeżeń do jej wiedzy i organizacji czasu na imprezie. Odradzam wyjazd w okresie wakacji - tłumy nieprawdopodobne. Zero przyjemności zwiedzania Plitwic na przykład. Do tego wściekłe upały. Hotele w trakcie sezonu fatalne - w większości przypadków bez klimy, standart hotelu robotniczego lub przedwojennego hostelu dla młodzieży - tzw. "właśnie przed remontem kapitalnym" (a nie należę do osób grymaśnych, od lat jeżdżę na objazdówki, więc nie jestem szczególnie wymagająca), wyżywienie dobre. Myślę, że warto, aby biuro zadbało o lepsze zakwaterowanie nawet podnosząc cenę wyjazdu - po ciężkim dniu zwiedzania trzeba gdzieś porządnie odpocząć, a w hotelu nie dało się spać (ludzie wynosili materace na balkon i spali pod chmurką). Widoki i obiekty do zwiedzania ciekawe. Program urozmaicony. Generalnie warto jechać, ale poza sezonem. Z wyjazdu wróciłam zadowolona, na kolana mnie jednak nie rzucił. Poza tym jednak fizycznie byłam nieco wykończona. Pozdr. A.   odpowiedz »

   • Chorwacja z Itaką i śliwowicą 

    [2010-09-30 11:31 77.223.226.*]

    A hoj kozaczki i kozacy chcący zaliczyć Chorwację - śliwowicę z ITAK-ą.
    Wczoraj wróciłem tej imprezy - miałem przyjemność podróżować z Panią Beatą.Było klawo - hotele 4-ro gwiazdkowe z klimą ( chociaż nie było potrzeby) lepsze powietrze morskie. Kiepsko było ze strony pasażerki, która pojechała bardzo chora - hyrlała przez całe 12 dni - infekując nieomal wszystkich wirusem. Lało nam tylko w Dubrowniku-ale zaliczyliśmy mury twierdzy. Wszędzie było mało turystów , więc spokojnie zwiedzaliśmy olbrzymią jaskinię w Postojnej - jazda też 2 km wagonikami na 200 osób, piekna Pula, Rovinj,najpiekniejsze wybrzeże w Opatija z hotelem AGAWA, przepiękne są Jeziora Plitwickie, piękny Mostar - mniej przeznaczcie czasu na Medugorie , żeby połazikować po uliczkach Mostaru.
    Zaopatrzcie się w aspirynę Bayera lub inne specyfiki na "wsiakij słuczaj", bo odpadnie przyjemność kapieli w morzy, basenach - zwłaszcza w SOLLARISIE - potężny kompleks hoteli z basenami i SPA- dla klientów za darmo.   odpowiedz »

    • Chorwacja z Itaką i śliwowicą 

     [2010-10-05 18:59 77.223.226.*]

     Wróciłem z poniższej imprezy ITAKi - było klawo - zwłaszcza Mostar i Jeziora Plitwickie
     Program wycieczki objazdowej
     Chorwacja - tam gdzie dojrzewa śliwowica 18 - 29 września 2010 BP ITAKA
     1. DZIEŃ - 18-sob-Zbiórka uczestników. Wyjazd do Chorwacji.
     2. DZIEŃ -19-nie-Przyjazd do LUBLJANY, stolicy Słowenii, w godzinach przedpołudniowych. Spacer po historycznym centrum. Przejazd do POSTOJNEJ - zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do hotelu w Opatija. Zakwaterowanie w HOTEL-u AGAWA***, kolacja i nocleg.
     3. DZIEŃ-20-po-Śniadanie. Wyjazd do ROVINJA, malowniczego miasteczka na zachodnim brzegu półwyspu Istria. Spacer po Starym Mieście, nad którym dominuje 50-metrowa wieża barokowej katedry św. Eufemii. Przejazd do PULI, zwiedzanie: monumentalny amfiteatr z czasów rzymskich, Forum - główny plac z ratuszem. Przejazd do hotelu*** w Crikvenica. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
     4. DZIEŃ-21-wt-Śniadanie. Przejazd do ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w p.n.e., słynnego również z produkowanego tu likieru "Maraschino". Zwiedzanie katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i śladami rzymskiego forum. Przejazd do SZYBENIKA. Zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, którą jest katedra św. Jakuba. Przejazd do hotelu w okolicy SZYBENIKA. Zakwaterowanie w SOLARIS - HOTEL Andrija **** , kolacja i nocleg.
     5. DZIEŃ-22-śr-Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do Parku Narodowego Krka, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynącej przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Powrót do hotelu Andrija, kolacja i nocleg.
     6. DZIEŃ-23-czw- Śniadanie. Przejazd do TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta, otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacykami do rynku z ratuszem i katedrą św. Wawrzyńca, budowaną przez cztery wieki. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś rzymskich budowli - Pałacu Dioklecjana. Powrót do hotelu Andrija, kolacja i nocleg.
     7. DZIEŃ-24-pi- Śniadanie. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ z postojami w jej najpiękniejszych miejscach. Jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Przejazd do Omisa - rejs statkiem na wyspę Brac do Pucisca i Postiry. Powrót do Omisa .Przejazd do hotelu na Riwierze Dalmatyńskiej w Tucepi - HOTEL ALGA ****. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
     8. DZIEŃ-25-so-Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji "Perły Adriatyku" z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Powrót do hotelu ALGA, kolacja i nocleg.
     9. DZIEŃ-26-ni- Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do MEDUGORJE i MOSTARU w republice Bośni i Hercegowiny. Medugorje to słynne miejsce kultu maryjnego, Mostar zainteresuje turystów specyficzną architekturą i atmosferą z wpływami arabskimi. W drodze powrotnej zwiedzenie zespołu architektonicznego w Pocitejl. Powrót do hotelu ALGA, kolacja i nocleg.
     10. DZIEŃ-27-po-Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego JEZIORA PLITWICKIE, słynącego z szesnastu pięknych, niedużych jezior powiązanych aż 92 wodospadami. Park figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w Zagrzebiu, kolacja i nocleg.
     11. DZIEŃ-28-wt-Śniadanie. Spacer po ZAGRZEBIU, stolicy Chorwacji, miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennym od miejscowości na wybrzeżu: główny plac z pomnikiem Bana Jelasica i fontanną z XVII w., Kaptol - najstarsza część Zagrzebia z katedrą o strzelistych wieżach. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

     12. DZIEŃ-29-śr-Przyjazd do Polski.   odpowiedz »

    • Chorwacja z Itaką i śliwowicą 

     [2010-10-01 09:40 83.5.126.*]

     O cholerka! Dobrze że chociaż się pochorowaliście nieco, bo zazdrość o ten wyjazd poza sezonem byłby większy ;-) Pozdr. A.   odpowiedz »

     • Chorwacja z Itaką i śliwowicą 

      [2010-10-05 18:50 77.223.226.*]

      Wróciłem z poniższej imprezy ITAKi - było klawo - zwłaszcza Mostar i Jeziora Plitwickie
      Program wycieczki objazdowej
      Chorwacja - tam gdzie dojrzewa śliwowica 18 - 29 września 2010 BP ITAKA
      1. DZIEŃ - 18-sob-Zbiórka uczestników. Wyjazd do Chorwacji.
      2. DZIEŃ -19-nie-Przyjazd do LUBLJANY, stolicy Słowenii, w godzinach przedpołudniowych. Spacer po historycznym centrum. Przejazd do POSTOJNEJ - zwiedzanie słynnej jaskini, zaliczanej do najpiękniejszych na świecie. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tu bajkowy świat. Przejazd do hotelu w Opatija. Zakwaterowanie w HOTEL-u AGAWA***, kolacja i nocleg.
      3. DZIEŃ-20-po-Śniadanie. Wyjazd do ROVINJA, malowniczego miasteczka na zachodnim brzegu półwyspu Istria. Spacer po Starym Mieście, nad którym dominuje 50-metrowa wieża barokowej katedry św. Eufemii. Przejazd do PULI, zwiedzanie: monumentalny amfiteatr z czasów rzymskich, Forum - główny plac z ratuszem. Przejazd do hotelu*** w Crikvenica. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
      4. DZIEŃ-21-wt-Śniadanie. Przejazd do ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w p.n.e., słynnego również z produkowanego tu likieru "Maraschino". Zwiedzanie katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i śladami rzymskiego forum. Przejazd do SZYBENIKA. Zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, którą jest katedra św. Jakuba. Przejazd do hotelu w okolicy SZYBENIKA. Zakwaterowanie w SOLARIS - HOTEL Andrija **** , kolacja i nocleg.
      5. DZIEŃ-22-śr-Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do Parku Narodowego Krka, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynącej przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Powrót do hotelu Andrija, kolacja i nocleg.
      6. DZIEŃ-23-czw- Śniadanie. Przejazd do TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta, otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami z pięknymi pałacykami do rynku z ratuszem i katedrą św. Wawrzyńca, budowaną przez cztery wieki. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji, zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś rzymskich budowli - Pałacu Dioklecjana. Powrót do hotelu Andrija, kolacja i nocleg.
      7. DZIEŃ-24-pi- Śniadanie. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ z postojami w jej najpiękniejszych miejscach. Jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Przejazd do Omisa - rejs statkiem na wyspę Brac do Pucisca i Postiry. Powrót do Omisa .Przejazd do hotelu na Riwierze Dalmatyńskiej w Tucepi - HOTEL ALGA ****. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
      8. DZIEŃ-25-so-Śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Chorwacji "Perły Adriatyku" z cudowną kamienną starówką, otoczoną najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii Starego Miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luza z reprezentacyjnymi budowlami. Powrót do hotelu ALGA, kolacja i nocleg.
      9. DZIEŃ-26-ni- Śniadanie. Wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do MEDUGORJE i MOSTARU w republice Bośni i Hercegowiny. Medugorje to słynne miejsce kultu maryjnego, Mostar zainteresuje turystów specyficzną architekturą i atmosferą z wpływami arabskimi. W drodze powrotnej zwiedzenie zespołu architektonicznego w Pocitejl. Powrót do hotelu ALGA, kolacja i nocleg.
      10. DZIEŃ-27-po-Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego JEZIORA PLITWICKIE, słynącego z szesnastu pięknych, niedużych jezior powiązanych aż 92 wodospadami. Park figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w Zagrzebiu, kolacja i nocleg.
      11. DZIEŃ-28-wt-Śniadanie. Spacer po ZAGRZEBIU, stolicy Chorwacji, miasta o europejskiej architekturze, zupełnie odmiennym od miejscowości na wybrzeżu: główny plac z pomnikiem Bana Jelasica i fontanną z XVII w., Kaptol - najstarsza część Zagrzebia z katedrą o strzelistych wieżach. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

      12. DZIEŃ-29-śr-Przyjazd do Polski.   odpowiedz »

  • Chorwacja z Itaką 

   [2010-09-13 10:15 95.41.242.*]

   Jeśli ktoś jest zainteresowany odwiedzeniem Chorwacji jeszcze w tym roku to, widziałam, że drugiego października rusza wycieczka last minute organizowana właśnie przez Itakę. Mowa tu o chorwackiej liście przebojów i kwocie 999 złotych za 8 dni.   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję