TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Forum grupa: Transport

Tańsze podróżowanie dzięki ofertom PKP

Data wysłania: 2008-01-22 20:17 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Spółki PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne przygotowały na okres wakacji i nie tylko wiele ofert specjalnych. Dzięki nim podróż koleją jest tańsza. Jednak warto wiedzieć o jakie bilety należy pytać w kasie, ponieważ zazwyczaj kasjerki nie proponują biletów promocyjnych.

Wśród tanich ofert spółki PKP Intercity znalazły się:

- Wakacje pierwsza klasa

Jest to dwuprzejazdowa książeczka ważna w 1 klasie pociągów ekspresowych (Ex), InterCity (IC) oraz Tanich Liniach Kolejowych (TLK). Samemu można sobie wybrać trasę oraz dzień przejazdu, dokupując później tylko miejscówkę za 3 zł w TLK, za 10 zł w Ex, za 18 zł i 25 zł w IC. Książeczka ważna jest do końca sierpnia.
Można ją kupić wyłącznie w salonach Empiku w większych polskich miastach. W kasach PKP nie jest dostępna.
Koszt: 100 zł za dwa pierwszoklasowe przejazdy. Na trasie Warszawa - Kraków/Zakopane oszczędza się połowę. Natomiast na trasie z Gdańska do Krakowa nawet więcej niż połowę. Książeczka ważna na przejazdy wszystkimi pociągami spółki Intercity w kraju poza EuroCity.

- Bingo

Tanie podróżowanie pociągami Ex i IC na głównych trasach jako alternatywa dla autobusu, samochodu i tańszych pociągów. Promocja obowiązuje w czterech pociągach: IC Wysocki na trasie Warszawa - Katowice, Ex Słupia na trasie Warszawa - Gdańsk - Gdynia - Słupsk, Ex Jagiełło na trasie Warszawa - Kraków i Ex Słowacki na trasie Warszawa - Poznań - Wrocław. Tańsze bilety można kupić do końca sierpnia w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Codziennie w każdym pociągu przeznaczono jeden wagon z miejscami promocyjnymi. Bilety sprzedawane są w kasach Intercity od początku czerwca. Cena biletu to 25 zł.

- Easy Rider

Karnet dziesięcioprzejazdowy przeznaczony dla uczniów i studentów do 24-go roku życia. Obowiązuje w pociągach Ex, IC i TLK przez lipiec, sierpień i wrzesień. Karnet kosztuje 149 zł, czyli nie dużo więcej nić pojedynczy bilet powrotny. W zależności od wybranej kategorii pociągu trzeba dokupić jeszcze miejscówkę. Dostępne w kasach Intercity.

- bilety weekendowe

Za 99 zł w 2 klasie oraz za 149 zł w 1 klasie można podróżować pociągami spółki Intercity po całej Polsce.
Przy kupowaniu biletu weekendowego trzeba podać imię i nazwisko, które będzie wydrukowane na blankiecie biletowym, następnie trzeba też wpisać numer dowodu osobistego lub paszportu. Bilet weekendowy obowiązuje w komunikacji krajowej w pociągach dziennych IC, Ex i TLK oraz w nocnych TLK na miejscach do siedzenia.
Bilet weekendowy uprawnia do dowolnej liczby przejazdów od godziny 18.00 dnia poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 24.00 ostatniego dnia wolnego od pracy, czyli zazwyczaj od 18.00 w piątek do północy w niedzielę. Oferta dostępna w około 660 kasach, które wyposażone są w komputerowy system rezerwacji miejsc. Bilet nie jest dostępny u konduktora.

- Przejazdy rodzinne z PKP Intercity

Oferta przeznaczona dla małych grup z dzieckiem. Każda z osób otrzymuje 33% zniżki na bilet. Oferta obowiązuje zarówno w klasie 1, jak i 2. Osoby, które podróżują z dzieckiem w wieku do 16 lat mogą kupić dla siebie jednorazowy bilet ze zniżką 33% w pociągach IC, Ex, TLK (w TLK dziennych oraz TLK nocnych w wagonach z miejscami do siedzenia). Ze zniżki może skorzystać od 2 do 5 osób, w tym co najmniej jedno dziecko do 16 lat, które ma prawo do opustu w wysokości 33%. Ulga nie obowiązuje w 2 klasie pociągów IC, Ex, TLK (w TLK dziennych oraz TLK nocnych w wagonach z miejscami do siedzenia) w szczycie przewozowym, czyli gdy podróż rozpoczyna się w piątek między 14.00, a 20.00. W klasie 1 nie ma ograniczeń czasowych.

- Karnet dojazdowy (do uzupełnienia oferty last minute)

Przeznaczone głównie dla osób, które regularnie dojeżdżają i rozpoczynają podróż na mniejszych stacjach. Obowiązuje w 2 klasie pociągów Ex i TLK, jednak tylko na wybranych odcinkach. Wykaz pociągów i odcinków objętych promocją znajduje się na stronie www.intercity.pl. Czteroprzejazdowy karnet kosztuje 50 zł. Dostępny w kasach Intercity.

- Tani bilet (27 pln)

Za 27 zł można przejechać dowolną trasę bezpośrednim pociągiem TLK w wagonach z miejscami do siedzenia. W cenie opłacona jest również miejscówka. Jednak liczba miejsc objętych promocją jest ograniczona. Bilety dostępne są w przedsprzedaży, ale najpóźniej na 7 dni przed odjazdem. Tanie bilety dostępne są w kasach, które prowadzą sprzedaż biletów z rezerwacją miejsc. Bilet nie jest dostępny u konduktora.

- Tania kuszetka (20 zł)

Tanią kuszetkę można kupić na jazdę w wagonie z miejscami do leżenia, bez pościeli i obsługi konwojenta, w przedziale sześciomiejscowym w komunikacji krajowej w pociągach nocnych TLK. Bilet dostępny w przedsprzedaży, jednak najpóźniej na dwie godziny przed odjazdem. Aby skorzystać z promocji, trzeba w kasie lub u konduktora w pociągu kupić bilet na przejazd w wagonie klasy 2 i bilet na miejsce do leżenia - "tania kuszetka". Wcześniej kupiony bilet można zwrócić najpóźniej 2 godziny przed odjazdem pociągu ze stratą 10%.

- Bilety sieciowe

Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów po kraju, wszystkimi pociągami spółek grupy PKP w klasie 1 lub 2 oraz do pobrania w kasie bezpłatnych miejscówek. W przypadku zmiany z 2 na 1 klasę można dopłacić różnicę ceny biletu. Bilet sieciowy może być imienny lub droższy na okaziciela. Bilet imienny można kupić na tydzień i kosztuje 270 zł. Bilety imienne i bezimienne ważne przez miesiąc kosztują 900 i 1250 zł, na kwartał 2500 i 3500, na pół roku 4600 i 6400 zł, a na cały rok 8600 i 13000. Podane ceny obowiązują w 2 klasie. Jest to jedyny bilet wspólny dla PKP Intercity i innych spółek, w tym: PKP Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie, WKD, SKM Trójmiasto, SKM Warszawa.

Wśród tanich biletów spółki PKP Przewozy Regionalne znalazły się:

- bilety turystyczne

To tania propozycja dla osób, które dużo podróżują podczas wakacji. Za 60 zł w 2 klasie i za 80 zł w 1 klasie można objechać całą Polskę w zwykły dzień lub w długi weekend. Oferta obowiązuje na wszystkie pociągi osobowe i pośpieszne spółki PKP Przewozy Regionalne.
Można podróżować dowolną liczbą pociągów i na dowolnej trasie. Bilet ważny jest od godziny 18.00 w piątek do godziny 06.00 w poniedziałek.
Są to bilety imienne. Dostępne są wyłącznie w kasie biletowej. Można do niego dokupić bilet na wielokrotny za 10 zł lub jednorazowy za 4,50 zł przewóz roweru. Dodatkowo bilet turystyczny uprawnia do przejazdu do stacji przygranicznych: w Niemczech: Löcknitz, Tantow, Küstrin-Kietz, Frankfurt (Oder), Görlitz, a w Czechach (tylko w sobotę i niedzielę): Cesky Tesin, Lichkov, Petrovice u Karvinné, Bohumín.
Bilet turystyczny obowiązuje w pociągach spółki PKP Intercity (TLK, Ex, IC, EC).

- bilety wycieczkowe

Oferta, skierowana do osób, które podróżują na odległość do 200 km. Można z niego skorzystać w 2 klasie pociągów osobowych lub pospiesznych na wybranym odcinku. Bilet wycieczkowy sprzedawany jest wyłącznie na przejazd w jedną stronę. Przejazd z nim jest tańszy o około 15%. Na podróż w dwie strony należy wykupić dwa osobne bilety. Bilet wycieczkowy ważny jest na przejazd od 20.00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio kolejno po sobie następujące dni wolne od pracy. Bilet wycieczkowego na odległość do 100 km ważny jest jeden dzień, a na odległość od 100 km do 200 km dwa dni. Bilet wycieczkowy można kupić także u konduktora pociągu. Nie można się z takim biletem przesiadać do pociągu innego przewoźnika.

- Karnet Regio

Jest to nowa oferta wakacyjna. Imienny bilet uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ciągu trzech dowolnie wybranych dni, w ramach ważności oferty wskazanej na karnecie. Karnet kosztuje 120 zł, czyli 40 zł za dzień jeżdżenia po całej Polsce. Oferta obowiązuje od 25 czerwca do 27 września 2007 roku.
Regio karnet przeznaczony jest dla osób, którym nie przysługują inne ulgi. Obowiązuje w pociągach osobowych oraz pospiesznych PKP Przewozy Regionalne (w klasie 1 i 2), z wyjątkiem pociągów, które objęte są taryfą specjalną np. pociąg papieski lub niektóre pociągi retro.
Karnety dostępne są w przedsprzedaży do siedmiu dni przed każdym z wymienionych terminów ważności.
Karnet można zakupić tylko w kasie biletowej. Przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu trzeba wpisać na karnecie numer dowodu osobistego. Integralną częścią karnetu jest dołączona do niego wkładka, bez której bilet jest nie ważny. Przed rozpoczęciem podróży trzeba uzyskać w kasie biletowej lub u konduktora oznaczenie daty wyjazdu na wkładce w formie pieczątki. Oferty regio karnet nie można łączyć z innymi ulgami oraz innymi ofertami taryfowymi. Nie można go też stosować w pociągach spółki PKP Intercity

- Bilet na 5 i szczęśliwa 13

Dzięki tej promocji można kupić pięć przejazdów w cenie czterech lub 13 przejazdów w cenie dziesięciu. Bilet można kupić według taryfy normalnej, z ulgą 33% lub 50%. Bilet uprawnia do pięciu przejazdów przez dwa miesiące lub do 13 przez trzy miesiące od daty wydania biletu lub od daty wskazanej przez podróżnego. Nie ma możliwości przedłużenia terminu ważności biletu.
Przed każdą podróżą trzeba zgłosić się do kasy, aby zalegalizować przejazd na wkładce załączonej do biletu.
Jeżeli podróż jest dłuższa lub z przesiadką do wyższej kategorii pociągu lub do klasy 1 trzeba dopłacić różnicę cen biletów. Na podstawie biletu może podróżować więcej niż jedna osoba, jeżeli ostemplowana zostanie właściwa ilość rubryk wkładki. Oferta obowiązuje w pociągach PKP Przewozy Regionalne, natomiast nie obowiązuje w pociągach spółki PKP Intercity.

- przejazdy rodzinne

Oferta skierowana jest do osób podróżujących pociągami osobowymi i pospiesznymi z dziećmi do 16 lat. Dzięki temu oszczędza się około 33%. Uprawnieni do przejazdów rodzinnych są dwie osoby podróżujące z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia lub jedna osoba, która podróżuje z nie więcej niż dwojgiem dzieci, które nie skończyły 16 lat.

- Dla seniora

Osoby, które ukończyły 60 lat, PKP Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity proponują zakup legitymacji seniora. Za 75 zł można nabyć z 50% ulgą bilety jednorazowe, abonamentowe i okresowe, na przejazdy w klasie 1 lub 2 wszystkich kategorii pociągów, w tym: TLK, Ex, IC i EC.
Legitymacja seniora ważna jest rok. Legitymację honoruje także: Warszawska Kolej Dojazdowa, Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie.

- bilet sieciowy (tygodniowy, roczny, miesięczny)

Oferta dla osób, które dużo podróżują po Polsce. Bilet sieciowy jest ważny na przejazdy w klasie 1 lub 2 pociągów osobowych i pospiesznych, z wyłączeniem pociągów spółki PKP Intercity. Uprawnia do dowolnej liczby przejazdów.
Bilety sieciowe sprzedawane są według taryfy normalnej, z ulgą 33% i 50%. Można kupić bilet: tygodniowy, miesięczny, kwartalny, półroczny lub roczny. Kasjer wpisuje na bilecie imię oraz nazwisko właściciela. Natomiast właściciel musi wpisać numer dowodu lub paszportu.

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2008-01-22 20:17 83.238.65.*]

   Chciałabym kupić bilet na 3 przejazdy za 120 zł ,czy jest to możliwe teraz w zimie czy tylko latem w czasie wakacji.Maria Szymanowska   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2008-02-22 14:49 89.77.61.*]

   "Bilet turystyczny obowiązuje w pociągach spółki PKP Intercity (TLK, Ex, IC, EC)" - co za brednia, przecież on się odnosi tylko i wyłącznie do PKP PR   odpowiedz »

   • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

    [2009-08-25 08:38 62.121.87.*]

    Ile kosztuje bilet promocyjny na trasie W-wa Wileńska - Urle? Z jakich zniżek może korzystać emeryt, ew.senior? Chodzi o przejazd w tę i z powrotem w czasie weekendu.   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2010-10-14 16:18 79.162.69.*]

   chce pojechac z krakowa lub z katowic do gdyni jaka legitymacje seniora powinna kupic i za ile z gdyni tez chce pojechac do kolobrzegu   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2010-11-07 15:58 178.73.63.*]

   piszecie nieprawdę . Bilet seniora kosztuje 150 zł   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2011-01-02 11:01 88.199.82.*]

   Nieprawdą jest że legitymacja seniora na wszystkie rodzaje pociągów kosztuje 75 zł. Obecnie legitymacja kosztuje 150 zł. Za 75 zł. można otrzymac legitymacje jedynie uprawniającą do korzystania z ulgi ale tylko na pociągi osobowe . Informacje taką uzyskałem w kasie biletowej   odpowiedz »

   • Legitymacja seniora w 2011r 

    [2011-01-03 23:26 109.125.195.*]

    Informacje podawane są rozbieżne. Już nie wiem,ile powinnam i za ile kupić legitymacji, by taniej podrózować po kraju?   odpowiedz »

    • Legitymacja seniora w 2011r 

     [2011-01-13 10:57 83.26.48.*]

     Ile kosztuje legitymacja seniora   odpowiedz »

     • Legitymacja seniora w 2011r 

      [2011-02-21 16:22 79.191.88.*]

      ile kosztuje bilet seniora w 2011r . W jakich spółkach PKP obowiązuje. W jakim okresie jest ważny. Posiadacz tego biletu jakie musi spełnić wymogi czyli ile musi ukończyć lat aby ten bilet nabyć.
      cena biletu przy posiadaniu karty seniora Katowice - Gdynia
      Anka Sliwińska   odpowiedz »

      • Legitymacja seniora w 2011r 

       [2011-03-08 15:26 79.139.57.*]

       Jakie są rodzaje legitymacji ulgowych na przejazdy kolejami dla osób po 70-tym roku życia. Ile każda z nich kosztuje i gdzie je można wykupić oraz na jaki okres czasu.   odpowiedz »

       • Legitymacja seniora w 2011r 

        [2011-06-27 21:46 83.23.208.*]

        ile kosztuje bilet miesieczny i bilet kwartalny (jaki procent zniz SENIORki) ma posiadacz legitymacji REGIOkarta   odpowiedz »

       • Legitymacja seniora w 2011r 

        [2011-06-30 08:13 94.75.106.*]

        FUCK   odpowiedz »

      • Legitymacja seniora w 2011r 

       [2011-04-07 15:20 80.239.242.*]

       cena   odpowiedz »

       • Legitymacja seniora w 2011r 

        [2011-07-07 19:29 81.190.247.*]

          odpowiedz »

       • Legitymacja seniora w 2011r 

        [2011-09-14 18:35 95.41.43.*]

        Legitymacja seniora powinna obowiązywać na wszystkie rodzaje przewoźników w PKP i mieć jedną cenę. A nie jak obecnie zrobiono że przewoźnicy sprzedają legitymacje każdy sobie i na sowe pociągi. Czy na pewno emerytom w Polsce jest tak wspaniale ??? że muszą płacić za taka legitymacje az 150 zł.   odpowiedz »

       • Legitymacja seniora w2012r 

        [2012-10-03 11:09 82.160.17.*]

        Chcę wykupić legitymację seniora na przejazdy KM (kol.maz.).Gdzie mogę wykupić? Jakie trzeba mieć dokumenty. Czekam na szybką odpowiedź.   odpowiedz »

        • Legitymacja seniora w2012r 

         [2013-01-02 10:40 83.24.20.*]

         kazimierz   odpowiedz »

        • Legitymacja seniora w2013 

         [2013-02-22 16:53 89.73.82.*]

         Ile kosztuje legitymacja seniora na pociągi pośpieszne a ile na osobowe   odpowiedz »

         • Legitymacja seniora w2013 

          [2013-06-11 19:18 213.158.217.*]

          gdzie załatwić kartę seniora na pociągi RE i TLK- ze zniżką 50%
          Barbara Parys   odpowiedz »

      • Legitymacja seniora w 2011r 

       [2011-04-22 19:13 87.205.154.*]

       Kosztuje teraz 150 zł i ważna jest tylko na spółkę Intercity.
       Na przewozy regionalne nie obowiązuje.
       Często jeżdżę na Wybrzeże to wiem dobrze że warto kupić zniżkę.
       Jak ktoś jedzie raz lub 2 razy w roku, warto się zastanowić czy kupować zniżkę.
       Janusz   odpowiedz »

     • Legitymacja seniora w 2011r 

      [2011-07-26 22:48 89.77.242.*]

      ile kosztuje i jakie mam przywileje w 2011 roku   odpowiedz »

      • Legitymacja seniora w 2011r 

       [2012-04-05 14:35 178.37.190.*]

       wyslaem do was zdjecie i opis na bilet seniora chce go otrzymac do 7 kwietnia za pobraniem na adres henryk kedzior 69 -200 sulecin e. plater7b 9 ta pocja wazna tylko do tej daty tel 97552995 lub na kom 660039695   odpowiedz »

    • Legitymacja seniora w 2011r 

     [2011-03-14 18:24 82.139.30.*]

     cena legitymacji seniora   odpowiedz »

    • Legitymacja seniora w 2011r 

     [2011-08-14 15:31 76.127.239.*]

     Prosze mi powiedziec kto wydaje legitymacje seniora.   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2011-04-04 11:00 85.198.227.*]

   kupilam legitymacje seniora w pazdzierniku 2010 za 75 zl na pociagi pospieszne i intrcity czy ta legimacja jest wazna w tym roku i na jakie pociagi co roku kupowalam i byla wazna rok czy dalej obowiazuje na starych zasadach ta moja legitymacja   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2011-04-09 15:40 93.105.194.*]

   po co komu dane z 2007 roku   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2011-05-13 06:53 89.77.91.*]

   niektóre informacje są nieaktualne, np. ta o cenie legitymacji seniora, która kosztuje obecnie 120 zł, a nie 75   odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2009-11-22 16:59 89.229.25.*]

     odpowiedz »

  • Bilety promocyjne i promocje w PKP 

   [2010-03-12 16:31 188.117.130.*]

     odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję