TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Forum grupa: Biura turystyczne

OSAT krytykuje Net Holiday

Data wysłania: 2013-03-14 17:00 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wyraziło jakiś czas temu obawy w stosunku do działalności nowego touroperatora Net Holiday. Zastrzeżenia dotyczyły kwestii wysokości zabezpieczenia i kapitału zakładowego. Aktualnie nie rekomendujemy w pełni współpracy z Net Holiday - pisał OSAT w komunikacie.

Tym razem Stowarzyszenie zarzuca touroperatorowi nadużycie, w związku z namawianiem agentów do podpisywania umów o współpracy, powołując się na członków Zarządu OSAT, którzy również sprzedają wycieczki tego organizatora.

OSAT poinformował też, że ostateczną decyzję odnośnie współpracy z Net Holiday pozostawia indywidualnemu uznaniu każdego z Członków Stowarzyszenia. Poniżej publikujemy treść komunikatu:

Ponieważ po Polsce jeżdżą przedstawiciele NET HOLIDAY i namawiają agentów do podpisywania umów powołując się na to, ze członkowie Zarządu OSAT maja podpisaną umowę z NET HOLIDAY uważamy, że jest to nadużycie. Touroperator nie powinien używać takich argumentów w celu skłonienia do zawarcia z nim umowy. Przypominamy, że Zarząd OSAT w swoim komunikacie dotyczącym NET HOLIDAY stwierdził, że ma uwagi do tego touroperatora (szczególnie w kwestii wysokości zabezpieczenia i kapitału zakładowego), równocześnie podkreślił, że ostateczną
decyzję odnośnie współpracy z NET HOLIDAY Sp. z o.o. w Krakowie pozostawia indywidualnemu uznaniu każdego z Członków OSAT. W imieniu Zarządu OSAT informuję, że na dzień dzisiejszy jego stanowisko w w/w sprawie nie zmieniło się i w związku z tym prosimy nie sugerować się
informacjami na ten temat.

Z poważaniem
Artur Grocholski


Jak udało nam się sprawdzić członkiem zarządu OSAT, będącym jednocześnie agentem Net Holiday jest z pewnością p. Monika Hiszpańska, właścicielka agencji turystycznej Viva z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim.

W trakcie przygotowań do sezonu letniego takie publiczne przepychanki niczemu dobremu nie służą. Dobre chęci zarządu OSAT mogą tutaj wyrządzić wiele szkód, jako, że dialog odbywa się publicznie. Zastrzeżenie co do organizatora powinny być zgłaszane do właściwego wojewody, a wszelkie rekomendacje OSAT powinny być skierowane tylko i wyłącznie do swoich członków.

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-14 17:00 79.184.236.*]

   Również Orebus Travel z Leszna jest członkiem OSATu i jednocześnie agentem Net Holiday. Członkowie Osatu to dwulicowcy.   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-14 17:31 78.8.111.*]

    OSAT to jedna wielka kpina jak oni rekomendować lub nie sprzedaż ofert touroperatora ? Dobrze być w zarządzie OSAT bo ładnie to w CV wygląda i jeździ się na fajne darmowe eventy a korzyści i pomocy z tego żadnej.   odpowiedz »

    • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

     [2013-03-14 17:58 83.238.226.*]

     Popieram w 100%
     włąscicielka katowickiego bp   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-14 20:10 77.114.63.*]

      jakaś paranoja !!! OSAT szkodzi całej branży ... po raz kolejny !!! to już wygląda na jakąś prywatną wojnę Pana Groszka ... wstyd , wstyd, wstyd !!! ale widać to jedyna droga żeby OSAT wypłynął... zaraz zaczną krytykować PIT...w którym nie dostali "stołków" !!!   odpowiedz »

      • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

       [2013-03-14 21:14 31.182.133.*]

       Zarząd OSAT wie co robi - sami sprzedają a innym odradzają i prowizje będa mieli wyższe. A ich marzeniem jest zeby touroperatorzy musieli im płacić jak pseudoekologom za nicnierobienie (czyli niekrytykowanie). Żyć nie umierać.   odpowiedz »

    • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

     [2013-03-14 20:47 77.112.57.*]

     Po raz kolejny OSAT się ośmieszył ! Po pierwsze nie ocenia się firmy po wysokości kapitału bo każdy przeciętnie inteligentny człowiek wie że to o niczym nie świadczy - TUI Polska ma kapitał 300.000 zł a Net Holiday ( jak sprawdziłam w KRS ) ma 500.000 zł kapitału a co do wielkości ubezpieczenia chyba jest wystarczające skoro otrzymali licencję touroperatora, zresztą przecież dopiero zaczynają. Zresztą TUI też krytykowali - może za wysokość kapitału zakładowego ?-) Może zamiast być agentem który czerpie wiedzę z internetu Pan Artur powinien robić audyty firm turystycznych na podstawie plotek -) -) -) ??? A Net Holiday sprzedaję i rekomenduje swoim klientom bo mają fajny produkt. Miałam już klientów na rejsie po Nilu i wrócili zachwyceni. Ciekawe dlaczego OSAT tak stara się przeszkadzać tej firmie ? Może ma w tym jakiś cel ? A poza tym Tur Info ma rację - niech się komunikują ze swoimi członkami których mają zresztą niewielu a nie upubliczniają swoich " wynurzeń " na forum publicznym bo to szkodzi całej branży. Najpierw wypowiedzieli wojnę TUI a teraz Net Holiday. Jestem oburzona.   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-14 22:19 83.6.202.*]

      Jakie to nasze swojskie, polskie...:( kopmy w swoja branze, szargajmy sie w blocie - lesne dziadki wzoruja sie chyba na kolegach z PZPN
      taka organizacja jak OSAT ma psi obowiazek dzialac na rzecz branzy, podnoszenia standardow, a nie przeciwko branzy, ale byc moze ich zasieg jest tak maly ze potrzebuja odpalac kapiszony, zeby ktokolwiek sie nimi zainteresowal
      a swoja droga ten Net Holiday musi byc mocnym graczem, skoro taki raban sie robi - psy szczekaja karawan jedzie dalej
      Kuba   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-19 13:55 94.251.134.*]

      To zapisz siię do platformy oburzonych, wyjdź na ulicę i protestuj. Może będzie z tego więcej pożytku, niż z Twojej pisaniny na forum.   odpowiedz »

    • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

     [2013-03-18 22:01 89.74.240.*]

     Ale po co ma ładnie w CV wyglądać???   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-18 22:03 89.74.240.*]

      a widzieliście maila NEtu do agentów by pomogli sprzedawac Hiszpanię bo jak nie to panienka stwierdza ze już nie ma siły by ich motywowac? desperacja   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-19 13:52 94.251.134.*]

    Zanim się wypowiesz spróbuj włączyć rozum, może się uda.   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 00:45 159.205.201.*]

   Czy to takie ciężkie przeczytać misję OSAT? Chyba nie. Chociaż jak widzę to raczej ciężko. Misją OSAT nie jest walka o wyższe prowizje!!! I nigdy nie będzie!!! OSAT robi za Was to czego Wy nie potraficie. Jedyne na co Was stać to biadolić jak to wszyscy są źli . To że w życiu Wam nie wyszło nie znaczy że innym ma nie wychodzić. OSAT trzymaj się! To najlepsza organizacja turystyczna jaka powstała w ostatnich latach , bo zrzesza ludzi z branży i tylko z branży i chce im się coś zmienić. Poczytajcie co to OSAT a nie bezmyślnie komentujecie .   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-15 08:12 46.171.63.*]

    Do pieniaczy:
    Może warto najpierw zapoznać się ze słowem REKOMENDACJA? Osat sprawdził działalność Net Holiday i podjęli decyzje o braku takiej rekomendacji.
    To, czy ktoś się zdecyduje na współpracę z takim czy innym biurem zależy OD WŁAŚCICIELA BIURA. Osat to nie grupa agentów mających jedną umowę agencyjną i działających jako jedna firma. To stowarzyszenie składające się z różnych podmiotów gospodarczych, w którym to WŁAŚCICIEL decyduje co sprzedaje a co nie. Podanie nazwiska w/w Pani z Łodzi jest chamstwem, ponieważ skoro zdecydowała się podpisać umowę, to jest tylko i wyłącznie jej sprawa.   odpowiedz »

  • OSAT krytykuje Net Holiday 

   [2013-03-15 09:04 5.174.1.*]

   A czemu wogole mial sluzyc taki komunkat??? Bo tego nie rozumiem ? To oczywiste ze kazdy sam podejmuje decyzję a nie oglada sie na innych. Widocznie komuś w Osat bardzo zalezy aby kolejna firma zostala zamknieta. A swoja droga pan grochlski niech sie zajmie swoim podworkim moze skoro jego biuro wlasne czy franczyza tez podpisało umowe! A moze ten komunikat to wlasnie proba zatuszowania tej sprawy? :)   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 09:08 87.205.202.*]

   A ja jestem członkiem, podpisałem umowę z NH, Kr... pozdrawiam :), i zaczym się zastanawiać czy nie pożegnać się z Osatem. Za pierwszym razem się śmiałem ale teraz to już zaczyna mi być wstyd za Osat. Jak by nie zniżka w Itace na depozyt to już dawno ...   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-15 10:46 31.63.250.*]

    Buahaha. no proszę..p.Hiszpańska. Ostatni rok jestem w tym stowarzyszeniu. wstyd   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 12:20 159.205.40.*]

   mówcie co chce cie ale nadużyciem jest używanie argumentu aby jakiś agent podpisał bo ktoś z Osat ma podpisaną umowę, tu ma Artur rację. Panek ma sporo firm w swojej historii działania w turystyce, które są historią a klienci stracili pieniądze, jak komuś nie zależy na kliencie to mu to rekomenduje, jak klient straci pieniądze to wróci to będzie się czuł przez agenta wyrolowany. Panek za darmo nie ma portalu,pieniędzy nikt mu chyba nie dał w drodze darowizny na udziały w spółce i td, to są ogromne pieniądze!!! nikt nie pyta się skąd je ma !!! jak firma agencyjna pada to nie ma nic poza długami a tu facet zawsze jak feniks z popiołow wstaje i dalej działa!!! Ciekawe, że żaden urząd nie analizuje co dzieje się z pieniędzmi klientów, którzy do ostatniej chwili wpłacają do biur a my do ostatniej chwili wpłacamy do organizatorów bo są setki monitów!!! często jak ktoś nie miał akurat włączonego radia to na spokojnie po pracy aby wszytsko uporządkować wpłacał do bankruta - gdzie oni już ogłosili upadłość!!! wpłacał bo w tym dniu miał już kilka monitów o płatność. Dobrze że OSAT też interweniuje w sprawie TUI Poland, któe ma miliony długów kolejny rok a prezes jeszcze się tym chwali!!! To co robi Andryszak to niszczenie branży, do deptanie solidnej , niemieckiej marki i wycieranie nią sobie butów, obniżenie jakości usłu, wywalenie ludzi znających produkt na rzecz młodych nie znających produktu, telefonowanie po klientach, ze jak kupią u nich na stronie to dostaną rabat, najpierw dostajesz dyplom, że jesteś jakimś tam super agentem a po chwili jesteś straszony, że zaraz rozwiążą umowę bo za mało sprzedajesz. Szkoda tylko , że taka dobra marka jaką kiedyś było TUI Poland tak nisko spadła, że nie można mieć już zaufania do niemieckiej marki. Całe szczęście , że jest OSAT bo jako grupa pomogli w zmianie umów, dobre są Ich działania odnośnie TUI bo pokazali, że zależy Im na ytm aby istniała na polskim rynku ale skro nie zależy na tym niemieckiemu TUI to widać, że chce się wycofać z polskiego rynku, jedyna nadzieja, że klienci nie stracą pieniędzy i do milionów długu nie dodadzą następnych długów u klientów, którzy wykupili wyjazd przez to biuro. Chyba, że niemieckiemu TUI zależy na rozwaleniu polskiego rynku turystycznego i nie zależy im na pozytywnej ocenie niemieckiej marki TUI tylko wszytsko położą na jedną szalę byle rozwalić polski rynek turystyczny. Narzekanie, że to źle , tamto źle, ten dobry , tamten zły - świadczy o braku zajęcia i pracy, jak ktoś ma co robić to nie narzeka tylko pracuje - więc do pracy kochani, jak nie ma klienta to ucz się tego czego jeszcze nie znasz, idź do przodu i bądź lepszy jutro niż dziś - to dewiza na narzekanie , że kryzys , że mało klientów!!!   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 12:28 195.187.156.*]

   czytając niektóre komentarze zatrważa i zasmuca mnie poziom osób pracujących w branży turystycznej! tylko nienawiść, zazdrość...idealnie pasuje tu "Modlitwa Polaka" z "Dnia świra"! szkoda słów! Może lepiej byłoby doszkolić się, poczytać o destynacjach w tym czasie?   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-15 13:45 31.63.250.*]

    szkoda to słów na hipokryzję osat...   odpowiedz »

    • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

     [2013-03-15 14:20 77.254.170.*]

     widze , ze sie mocno produkujesz.juz twoj 3 post...zaprzeczysz ale jestem przekonany, ze pracujesz w Net :)) pozdrawiam:))   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-15 15:50 31.63.250.*]

      nie trafiłeś. jestem agentem. no ale cóż ciężko znieść słowa krytyki jak się ma za alfe i omegę   odpowiedz »

      • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

       [2013-03-15 18:26 94.251.145.*]

       A ja się zastanawiam jak będzie się nazywało kolejne biuro Panka i ilu jeleni da się kolejny raz nabrać.Gwarancja Netu 50 tys. śmiech na sali za to można tylko słabej klasy samochód kupić a nie sprowadzić klientów z destynacji.   odpowiedz »

       • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

        [2013-03-18 10:51 91.196.215.*]

        Net Holiday nie jest biurem Panka ... i ma gwarancje 500.000 zł a nie 50.000 zł jak piszesz. Nie odrobiłeś lekcji !!!-)   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 11:08 77.254.170.*]

   szkoda slow poskie bagienko...te osoby ktore sprzedaja Net kiedys zaplacza...juz 3 firmy pana P.padly w ktorych maczal palce...kwestia czasu gdy padnie nastepna...taki niefartowny gosc :)) a wy dalej handlujcie z niefartownymi :)) tylko bardzo mi szkoda waszych klientow, ktorzy wam ufaja... ocieracie sie o "paserstwo". oby was tez kiedys wyrabano jezeli wpuszczacie w kanal klientow   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-15 11:45 31.63.250.*]

    proszę najpierw u siebie w ogródku posprzątać (w osacie) a pozniej rekomendowac itp   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-15 14:26 130.255.152.*]

   KLuczowe pytanie brzmi dlaczego nie rokomendują współpracy z Net Holiday?
   Otóż dlatego, że firma ta jest identyfikowana z Jackiem Pankiem. Tu pojawia się inne pytanie: czy Jacek Panek jest winny upadków Sky Clubu i Open Travel? Ja nie wiem. Ale że był we władzach obu wspomnianych spółek to fakt niezaprzeczalny. Więc jesli jest osobą ze wszech miar uczciwą i niewinną (być może tak własnie jest) to jest po prostu pechowcem, że dwukrotnie został wplątany w podejrzane upadłości. I znów pytanie - czy warto robić interesy z pechowcem? Może limit pecha wyczerpał - a może nie. Naprawdę nietrudno w tym kontekście zrozumieć brak rekomendacji.
   A co do samego Osatu - nie mam absolutnie żadnego interesu aby opowiadać się akurat po ich stronie ale te osoby które znam z Osatu (Groszek, Asia Kucińska) to ludzie którzy znaja się na biznesie turystycznym, prowadzą własne biura z sukcesami - to nie jest typ aparatczyków np z Pzpnu czy tym podobnych ciał. To przedsiębiorcy a przy okazji ludzie którzy chcą coś zrobić nie tylko dla siebie ale i dla branży. Nie ograniczają się do narzekania jakie to biuro X, prezes Y jest niedobre tylko bronić interesów agentów. Naprawdę zarzuty kierowane pod ich adresem są żałosne. Czytając niektłóre wypowiedzi, że ich autorem jest wspomniany dyrektor TUI...
   Pozdrawiam całą branżę i życzę obiektywizmu w ocenie oraz bardzo wielu i wyłącznie zadowolonych klientów.
   Wojtek z branży   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-16 09:48 31.63.223.*]

    no tak..Asia i Grosiu...nieskazitelni..Wojtku z osat...   odpowiedz »

   • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

    [2013-03-16 10:26 79.190.45.*]

    lubię to ;-)   odpowiedz »

    • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

     [2013-03-16 15:23 94.251.145.*]

     Panuś zlituj się kobito,zmieniaj chociaż IP od czasu do czasu :)   odpowiedz »

     • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

      [2013-03-16 18:30 91.209.95.*]

      Jestem byłym klientem Open Travel, miałem wykupioną imprezę na Dominikane za 2500 zł od osoby. Pani w biurze przekonywała mie, że dobra oferta, biuro poleca, zna właścicieli itd. Open zbankrutował straciłem około 7.000 PLN i rodzinne wakacje okazały sie fikcją.
      Właśnie szukam oferty na Lato i znalazłem to forum. Nie znam branży turystycznej, ale jeśli Net Holiday tworzą te same osoby co Open Travel to śmierdzi to z daleka. Dziwie sie tylko, że branża turystyczna dalej współpracuje i sprzedaje oferty ludzi, którzy doprowadzili do bankructwa Open Travel. Ja juz nigdy więcej, ani nikt z moich znajomych. nie skorzystaliśmy z usług biura i Pani, która tak polecała firmę Open Travel.   odpowiedz »

      • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

       [2013-03-18 14:50 83.23.175.*]

       Chłopie, a ty naprawdę byłeś taki naiwny, że za 2500 pln polecisz na Dominikanę?   odpowiedz »

       • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

        [2013-03-20 16:22 83.15.156.*]

        to prawda , byłam rezydentką pracujaca dla opena na Dominikanie , takie były ceny ..... NIDGY WIECEJ NIE CHCE PRZEZYWAC CO SIE STAŁO NIE MAL PŁYNEŁAM WPŁAW DO POLSKI !

        Panek - powinien miec zakaz otwierania firm turystycznych ( w sumie nie tylko Panek .... )
        Pani Dral i Pan Panek - powinni isc w branze kosmetyczną , solaria ....   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-16 00:08 83.12.201.*]

   "Zarząd OSAT w swoim komunikacie[...] podkreślił, że ostateczną
   decyzję odnośnie współpracy z NET HOLIDAY Sp. z o.o. w Krakowie pozostawia indywidualnemu uznaniu każdego z Członków OSAT"
   ZUPEŁNIE nie rozumiem, ani tytułu zamieszczonej informacji (bo gdzie widać KRYTYKĘ w zamieszczonych komunikatach?!), ani nie rozumiem sensu i celu działania, a już zwlaszcza nie rozumiem ataku na poszczegolnych członków Osatu czy Zarządu OSATu!!!!
   OSAT jako stowarzyszenie nie ZAKAZAŁ podpisywać umow z NH swoim członkom, tylko podniósł ich czujność i zwrócił uwagę na pewne niepokojące fakty, o których nie muszę pisać, bo byly już tutaj poruszane. Decyzja czy podpisujemy umowę czy nie, należy do każdego z nas indywidualnie, bez różnicy czy jest członkiem OSAT czy nie. Mamy ochotę i potrzebę podpisać umowę z NH i wysyłać z nimi Klientów - to podpisujemy i bierzemy na siebie i swoje firmy odpowiedzialność za ich zadowolenie i powroty. NIKT NIKOMU nie może zabronić podpisania umowy z takim czy innym touroperatorem, bo żyjemy w wolnym kraju i sami podejmujemy decyzje dotyczące naszego biznesu i wlasnej wiarygodności.
   To co tu się dzieje, jak i caly ten artykuł odbieram jednoznacznie - komuś ewidentnie OSAT z jakiegoś powodu przeszkadza, albo po prostu obawia się go i jedynym wyjściem dla niego, jest zrobienie zlego PR, a także manipulowanie wypowiedziami i rzeczywistością. Jak dla mnie żenada ...
   Dziwię się serwisowi Tour- info, że zamiast działać dla dobra turystyki i ludzi ją stanowiących, współpracować z takimi organizacjami jak OSAT, PIT etc. i starać się odbudować to co podupadło, to wchodzi w tak dziwne rozgrywki, które w żaden sposób nikomu i niczemu nie slużą...
   Wszystkim nam Agentom życzę więcej życzliwości i mniej zawiści do siebie nawzajem (obojętnie kto i do jakiego stowarzyszenie należy) i żeby tego typu akcje nie były dodatkowym ogniskiem zapalnym, w i tak zaognionej już sytuacji w turystyce.   odpowiedz »

  • Zarząd OSAT sprzedaje Net Holiday 

   [2013-03-18 18:39 78.8.9.*]

   Jaki żałosny jest Net Holiday każdy widzi! Żebranie, tak ŻEBRANIE o podpisanie z nimi umów agencyjnych.   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję