TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Biura turystyczne

Neckermann Polska kończy działalność

Data wysłania: 2019-09-26 09:42 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Neckermann Polska poinformował o zawieszeniu działalności operacyjnej związanej ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych. Stosowny komunikat przesłał również ubezpieczyciel.

Komunikat Zarządu spółki pod firma Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o.

Szanowni Państwo, drodzy Klienci, Kontrahenci, Partnerzy, Agenci i Współpracownicy,

Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. ("Spółka", "Neckermann Polska") złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie zagranicą.

Jednocześnie w najbliższych dniach Zarząd Spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. Działanie to jest podyktowane koniecznością wynikającą z przepisów art 21 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu dzisiejszym zawieszamy wszelką działalność operacyjną związaną ze sprzedażą w Polsce produktów turystycznych.

Bezpośrednim powodem powyższych działań jest ogłoszenie w dniu 23 września 2019 r. upadłości przez Thomas Cook PLC, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września 2019 r. upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100 % udziałów w Neckermann Polska. Chciałbym zaznaczyć, że polski oddział pomimo stabilnej kondycji finansowej nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki matki. Problemy naszego właściciela na rynku brytyjskim oraz niemieckim są przyczyną zlikwidowania działalności operacyjnej na wielu rynkach światowych, w tym na rynku polskim.

Przez ostatnie 23 lata Neckermann Polska realizował w Polsce misję służenia z najwyższą jakością swoim Klientom. Wraz z moimi współpracownikami i prawie 140 osobowym zespołem polskiego oddziału jesteśmy w pełnej gotowości i pomimo zaistniałej sytuacji nadal pracujemy, tak aby proces upadłości w Polsce był jak najmniej odczuwalny, mając na uwadze możliwości jakimi obecnie dysponujemy.

Ponadto potwierdzam, że wszyscy Klienci Neckermann Polska są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych oraz z przepisów o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym.

(...)

Z poważaniem,
Maciej Nykiel
Prezes Zarządu


Pełny (z klauzulami dot. turystów) komunikat poniżej:


Możesz także pobrać plik: turinfo_20190925_2019.09.25_komunikat_zarzadu_neckermann.pdf


Nasza spółka była na fali wzrostu, mieliśmy 100% większą sprzedaż niż w roku ubiegłym, zaplanowaliśmy wiele działań marketingowych, wyjazdów studyjnych, nowych promocji, otworzyliśmy kilka nowych biur własnych, 70 biur omnichannel, kilka franczyz, a plany na ten rok były bardzo optymistyczne. Niestety zła i szkodliwa działalność naszych właścicieli i zarządu TC spowodowała, że wymagana była podwójna płatność za pobyty naszych Klientów (pomimo, iż opłaciliśmy już raz hotele, wpłacając pieniądze do TC ). Miejsca w samolotach mieliśmy wykupione, ale konieczność podwójnej zapłaty, a zapewne również serwisu na miejscu spowodowała niemożność prowadzenia działalności operacyjnej. Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, wszyscy bowiem przez ostatni rok robiliśmy bardzo wiele, aby Neckermann wrócił na należne mu miejsce wśród najlepszych touroperatorów - skomentował sytuację Artur Rezner, Commercial Director w Neckermann Polska.

Otrzymaliśmy również oświadczenie ubezpieczyciela w sprawie niewypłacalności Biura Podróży Neckermann Polska Sp. z o.o., którego treść zamieszczamy poniżej:

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszoną w dniu 25.09.2019 roku niewypłacalnością Neckermann Polska Sp. z o.o., Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki udzielonej przez Allianz Partners (AWP P&C S.A. Oddział w Polsce). Gwarancja opiewa na kwotę 25 mln zł.

Jako ubezpieczyciel deklarujemy pełną współpracę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz z podległymi mu urzędnikami. Wywiążemy się ze wszystkich zobowiązań wynikających z udzielonej przez nas gwarancji ubezpieczeniowej.

W naszym Centrum Operacyjnym uruchomiliśmy dodatkowe numery telefonów dla Klientów biura podróży Neckermann.

Osoby przebywające za granicą mogą skontaktować się z Centrum Operacyjnym pod czynnym całą dobę numerem telefonu: +48 22 522 29 00.

Dla osób, których wyjazd został odwołany, dedykowaliśmy, czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolania@allianz.com.

Z poważaniem,
Tomasz Frączek, Dyrektor Oddziału

  • Neckermann Polska niewypłacalny 

   [2019-09-26 11:12 83.20.118.*]

   a kto zapłaci prowizje agentom Neckermanna, za imprezy wrześniowe na których klienci byli i wrócili??
   Agent jak zwykle wykonał czarną robotę, za którą nie otrzyma prowizji- jedno wielkie oszustwo   odpowiedz »

   • Neckermann Polska niewypłacalny 

    [2019-09-30 16:28 83.144.103.*]

    tak jest, pełna zgoda, zawsze agent jest pokrzywdzony, znamy to   odpowiedz »

   • Subskrypcja newsletterów TUR-INFO.PL 

    [2019-10-02 10:16 83.0.175.*]

    POŻEGNAJ SIĘ Z PROWIZJĄ wykonałeś za darmo sprzedaż do widzenia .   odpowiedz »

  • Neckermann Polska niewypłacalny 

   [2019-09-26 09:42 79.188.171.*]

   Czy to nie z Neckermana przyszedł kiedyś pomysł podziału letnich wakacji wg regionów na 4 miesiące ?   odpowiedz »

   • Neckermann Polska niewypłacalny 

    [2019-09-26 10:44 37.47.232.*]

    biuro mam 20 lat i uważam, że ten rok był 1 rokiem gdzie Neckermann poszedł do przodu,sprzedawałam Ich bardzo mało bo z Gdańska generalnie nie mieli lotów i mieli stosunkowo bardzo okrojoną ofertę, to co dla mnie było ważne przez te lata to fantastyczni ludzie, na call center dziewczyny zawsze Ci pomogły, robiły zawsze duzo więcej niż do Nich należało co jest ewenementem w skali kraju.Mają fantastycznych ludzi, z którymi przez 20 lat wspaniale mi się pracowało i zaczęli rozwijać żagle w tym roku i to było widać a ja wreszcie mogłam Ich sprzedawać w takiej ilości jak chciałam, hotele bardzo dobre, serwis na miejscu bardzo dobry i ten wspaniały produkt i call center i wspaniałe dziewczyny z księgowości, jest mi bardzo przykro, że jako firma padli ale mam nadzieję, że kierownictwo tego bogactwa, które ma czyli fantastycznych ludzi pracujących w Necku nie straci i pomyśli o innej firmie, za którą sami będa odpowiadać a najważniejsze co do tego potrzeba mają, bo mają znajomość produktu, układy i znajomości i cudownych ludzi, kochani trzymam za Was kciuki z całego serca, jesteście jako firma jedyną firmą na rynku, która w ostatniej chwili na siłę nie ściągała kasy jak to robili wszyscy , którzy dotąd byli na rynku i padli w ciągu 20 lat jak mam biuro, szanuję Was za to i to pokazuje , że można bez obawy z Wami współpracować, każde biuro, które ogłosiło upadłość na polskim rynku, każde jeszcze dzień przed ogłoszeniem upadłości do 18.00 dzwoniło po agentach aby przelali pieniądze, każde - poza Neckermannem.Mam nadzieję, że jako wspaniały zespół dalej będziecie pracować razem a ja będę Was sprzedawać ze spokojem i świadomością, że turyści wrócą zadowoleni i są bezpieczni na wyjeździe :):):)   odpowiedz »

    • Neckermann Polska niewypłacalny 

     [2019-09-26 14:06 77.253.188.*]

     Doceniam, że na ostatnią chwilę nie sępili kasy, ale czy to w porządku wobec Klientów i Pracowników, by, po ogłoszeniu informacji o upadłości Thomasa Cooka wydawać oświadczenie o "stablinej sytuacji biura"? To zwyczajne mydlenie ludziom oczu.
     Dla mnie było to oczywiste, że Neckermann padnie, jak przeczytałam o upadku Thomasa Cooka, ale niestety nie wszyscy wyciągają wnioski w ten sposób.
     Teraz byli pracownicy Neckermanna przejdą do trzech największych korporacji, podobnie jak kiedyś Triadowcy.
     Był dobry produkt, bo był niemiecki porządek.Ale skończyło się i już nie wróci.   odpowiedz »

     • Neckermann Polska niewypłacalny 

      [2019-09-30 16:23 83.144.103.*]

      Jak zapłacą prowizje za wrzesień to bede miala lepszą opinie, na razie oszustwo, jak w kazdym przypadku wczesniejszych bankructw, nie widze specjalnej roznicy miedy Aladynem, Kopernikiem, Triada i NEC - " a Pan Nykiel wiedzac ze jest 100 % zalezny od Thomas Cook Niemcy, wydal skandalicznie klamliwe oswiadczenie w poniedzialek, kto chcial to uwierzyl /
      za to chociazby powinni wszzyscy zapomniec o tej firmie jak najszybciej   odpowiedz »

    • Neckermann Polska niewypłacalny 

     [2019-09-30 16:19 83.144.103.*]

     Gratuluję tak dobrej opinii o NEC, biuro miało w ostatnich latach wyrazny zaciag ludzi z TUI, wiec trudno było się do nich przywiazac zbytnio, bo za dlugo łacznie z p Nykielem nie popracowali   odpowiedz »

     • Neckermann Polska niewypłacalny 

      [2019-09-30 16:27 83.144.103.*]

      czy ktos wie do kogo sie zwrocic po wyplate naleznej prowizji agencyjnej z NEC za wrzesien ??? gdzie skladac te roszczenia ? bo nie odpuscimy tego na pewno, sadze ze zaden oszukany przez NEC agent nie odpusci   odpowiedz »

    • Neckermann Polska niewypłacalny 

     [2019-10-02 12:26 83.20.132.*]

     Jak Neckermann mógł dzwonić do agentów, skoro klient wpłacał całość na konto Neckermanna!!!.
     Trochę wyobraźni.   odpowiedz »

  • Neckermann Polska niewypłacalny 

   [2019-09-26 09:46 87.251.238.*]

   A jeszcze wczoraj zapewniali, że ie będzie żadnej niewypłacalności   odpowiedz »

  • Neckermann Polska kończy działalność 

   [2019-10-01 10:08 77.252.47.*]

   Dla zainteresowanych - moja koleżanka została oszukana przez neckermanna, a że nie chciała tracić urlopu to poszła szukać wycieczki zastępczej. Rainbow zaproponował jej 20% zniżki na swój wyjazd w związku z tym, jak została potraktowana przez Neckermann. Może komuś się przyda.   odpowiedz »

   • Neckermann Polska kończy działalność 

    [2019-10-14 12:55 91.192.57.*]

    Zupelnie niespodziewanie tez trafila mi sie ta znizka. Ładny gest.   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję