TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Transport

Nowy zakaz w ruchu lotniczym dzieli branżę

Data wysłania: 2020-09-01 10:04 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
W Dzienniku Ustaw opublikowano w poniedziałek, 31 sierpnia nowe rozporządzenie w sprawie zakazów lotów. Budzi ono sprzeciw części przedsiębiorców turystycznych.

W porównaniu do zamieszczonego pod koniec tygodnia na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów projektu znalazły się istotne i dość pozytywne zmiany. Mianowicie rządzący nie zdecydowali się na zakazanie przylotów z Francji i Chorwacji. W opublikowanym dokumencie zakazane są przyloty do Polski z 44 krajów: Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Bahrajnu, Eswatini, Hiszpanii, Meksyku, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Albanii, Argentyny, Armenii, Chile, Dominikany, Ekwadoru, Gwatemali, Hondurasu, Indii, Iraku, Kazachstanu, Kolumbii, Kosowa, Kostaryki, Libanu, Macedonii Północnej, Malediwów, Malty, Mołdawii, Namibii, Panamy, Paragwaju, Peru, RPA, Salwadoru, Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, USA, Luksemburga, Boliwii, oraz Bahamów.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 2 września 2020 r. i będzie obowiązywało do 15 września.

Istotny jest fakt, że spod zakazu wyjęte są loty wyczarterowane przez organizatorów turystyki, przed dniem wejścia rozporządzenia w życie, a więc przed 2 września. I właśnie to, co ucieszy dużych touroperatorów, doprowadziło do wściekłości tych mniejszych, którzy nie korzystają z lotów czarterowych, a np. składają pakiety w oparciu o loty rejsowe. Padają zarzuty o wprowadzaniu przez rząd nieuczciwej konkurencji, działaniu na korzyść dużych firm, ze szkodą tysięcy mniejszych przedsiębiorców, oraz o naruszenie zasady równości wobec prawa. Mamy sytuację, w której duży organizator, korzystający z czarterów może działać, a mniejszy, opierający się na lotach rejsowych już nie. Ta sytuacja podważa sens wprowadzania zakazów, zwłaszcza, że branża lotnicza wielokrotnie podkreśla, że ze względu na podjęte środki bezpieczeństwa, zarówno w portach lotniczych, jak i na pokładach samolotów, latanie jest obecnie najbezpieczniejszym sposobem przemieszczania się. Naszym zdaniem taka forma zakazów całkowicie mija się z jakimkolwiek celem.

Jeśli trafi się bezobjawowy nosiciel koronawirusa, to zostanie on wpuszczony na pokład zarówno lotu rejsowego, jak i czarterowego, ponieważ wirus nie będzie wykryty i nie będzie podstaw do odmówienia mu wstępu. Jeśli pojawi się ktoś z objawami to nie zostanie wpuszczony, nawet na lotnisko. Czyżby rząd uważał, że pasażerowie czarterów, czy podróżujący drogą lądową są odporniejsi na koronawirusa, niż podróżujący samolotami rejsowymi? Niestety jest jak jest i koronawirusem można zarazić się nie tylko podczas podróży na urlop, ale i w drodze do pracy, w trakcie zakupów w galerii, czy w każdym innym miejscu. O ile całkowity zakaz podróży do tych dałoby się jeszcze jakoś mniej lub bardziej przekonująco uzasadnić, choćby przyczynami zdrowotnymi, o tyle takie cpółśrodki, nie dość że przed niczym nie chronią, to jeszcze wprowadzają podziały w branży.

Inna kontrowersyjna sprawa to kwestia tej nieszczęsnej Hiszpanii. Jakiś tydzień temu, kraj ten został uznany przez byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a więc człowieka, który od początku epidemii podejmował strategiczne decyzje, związane z bezpieczeństwem zdrowotnym, za na tyle bezpieczny, aby mógł w nim spędzić urlop. Teraz, zapewne po powrocie Szumowskiego, dowiadujemy się, że Hiszpania wcale nie jest bezpieczna i trzeba zakazać do niej lotów, chyba, że polecimy lotem czarterowym, wtedy z powrotem jest bezpieczna. Gdzie tu sens wprowadzania zakazu?

  • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

   [2020-09-01 10:04 109.125.220.*]

   W wydanej w 1980 roku, książce "Wirusologia lekarska - podręcznik dla studentów medycyny" pod red. Leona Jabłońskiego (zobacz), czytamy że obecnie demonizowany koronawirus znany był już kilkadziesiąt lat temu. Profesor Jabłoński był jednym z najwybitniejszych epidemiologów i wirusologów. Działał w czasach, kiedy medycyna w naszym kraju nie uległa jeszcze komercjalizacji. Na stronie 170 czytamy "Coronavirus". "Wyodrębniono u chorych na małe schorzenia układu oddechowego - nieżyty górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli". A na stronie 172: "Wirusy występują u dorosłych, od dzieci nie wyosabnia się ich Prawdopodobnie przenoszą się drogą kropelkowo-powietrzną Profilaktyka Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych".

   Mówi się o koronawirusie (SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19), że to nowy wirus. Tymczasem grupa Coronavirus była odkryta ponad pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie w 1965 roku. Więcej, już prof. Leon Jabłoński wiedział, że w porównaniu z innymi wirusami, koronawirus jest dosyć łagodny. Faktycznie nie zagraża dzieciom i młodzieży. Występuje "u dorosłych, a u dzieci nie wyosabnia się ich". Ofiarami śmiertelnymi są głownie osoby słabe i starsze, i to najczęściej po siedemdziesiątce, po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. Dlaczego więc w mediach nie ma na ten temat rzetelnych informacji? Dlaczego na ogół podawane są jedynie liczby zachorowań i liczby ofiar, a nie podaje się w jakim były wieku i czy cierpiały na inne choroby? A ponadto, w jaki sposób je leczono?   odpowiedz »

   • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

    [2020-09-01 10:06 109.125.220.*]

    W wydanej w 1980 roku, książce Wirusologia lekarska - podręcznik dla studentów medycyny pod red. Leona Jabłońskiego (zobacz), czytamy że obecnie demonizowany koronawirus znany był już kilkadziesiąt lat temu. Profesor Jabłoński był jednym z najwybitniejszych epidemiologów i wirusologów. Działał w czasach, kiedy medycyna w naszym kraju nie uległa jeszcze komercjalizacji. Na stronie 170 czytamy Coronavirus. Wyodrębniono u chorych na małe schorzenia układu oddechowego - nieżyty górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli. A na stronie 172: Wirusy występują u dorosłych, od dzieci nie wyosabnia się ich Prawdopodobnie przenoszą się drogą kropelkowo-powietrzną Profilaktyka Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych.

    Mówi się o koronawirusie (SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19), że to nowy wirus. Tymczasem grupa Coronavirus była odkryta ponad pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie w 1965 roku. Więcej, już prof. Leon Jabłoński wiedział, że w porównaniu z innymi wirusami, koronawirus jest dosyć łagodny. Faktycznie nie zagraża dzieciom i młodzieży. Występujeu dorosłych, a u dzieci nie wyosabnia się ich. Ofiarami śmiertelnymi są głownie osoby słabe i starsze, i to najczęściej po siedemdziesiątce, po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. Dlaczego więc w mediach nie ma na ten temat rzetelnych informacji? Dlaczego na ogół podawane są jedynie liczby zachorowań i liczby ofiar, a nie podaje się w jakim były wieku i czy cierpiały na inne choroby? A ponadto, w jaki sposób je leczono?   odpowiedz »

    • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

     [2020-09-01 10:20 109.125.220.*]

     Drugie dno dymisji Szumowskiego! Szokujące ustalenia dziennikarskiego śledztwa

     https://youtu.be/LSaPZB4T1Do   odpowiedz »

     • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

      [2020-09-01 11:45 188.146.228.*]

      Kennedy wszystko wyjasnił w przemówieniu w Berlinie.
      Ponad milion osób słuchało. Szacują że przez cały dzień i noc przewinęło się okołp 4 miliony ludzi, a w szmatławych mediach podali że kilkanascie tysięcy :) Wystarczy zobaczyć zdjęcia z dronow https://youtu.be/47c4HKRlg8Q   odpowiedz »

  • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

   [2020-09-01 15:20 31.60.38.*]

   odpowiedz na temat sytuacji jaka jest https://www. youtube. com/watch?v=P35Df9cqdMY   odpowiedz »

  • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

   [2020-09-01 16:41 31.186.201.*]

   W ogóle nie powinno być na teraz jakichkolwiek zakazów lotów! Rząd załatwił, że na lot czarterowy nie wpuści covid-19, ok dobrze. Należy sądzić, że te działania / zakazy są powodowane wyłącznie dla medialnego wizerunku, a dziennikarze też się do tego angażują, niestety! Małe porównanie; nie ma miejsca na więcej, poszukajcie sobie.
   Zakaz lotów do 46 krajów z czego mamy bezpośrednie połączenia chyba do ok. 6 państw! Można było wymienić jeszcze całą Afrykę, Azje i Ameryki
   Gdzie tu sens, gdzie logika ochrony? I przed czym? O co tu chodzi?
   W Niemczech nie znalazłem żadnych ograniczeń, oni tylko na to czekają przyjdą masowo po polskich turystów! Już zacierają ręce!
   Przykłady gdzie ostatnio czasem latają Polacy i COVID-19 w:
   Wyspy Kanaryjskie, potwierdzone 5.584
   Wyspy Baleary, potwierdzone 7.532
   Malta; Potwierdzono: 1.788, zgony: 10
   Chorwacja; Potwierdzono: 9.192, zgony: 177
   Albania, Potwierdzono: 9.083, zgony: 266
   z dnia 31-08-2020, COVID-19 u nas w regionach i NIE MA ZAKAZÓW LOTÓW! DLACZEGO?
   Woj. Śląskie potwierdzono: 20.494 Zgony 478
   Woj. Mazowieckie, potwierdzono: 9.370 Zgony: 407
   Woj. Małopolskie, potwierdzono: 7.488, Zgony: 128
   Woj. Wielkopolskie, potwierdzono: 5.699, Zgony: 225
   Woj. Łódzkie, potwierdzono: 5.295, Zgony: 235
   COVID-19 Poland, Confirmed: 64 689 , Deaths: 2010,
   Liczba testów na koronawirusa, na 1 milion mieszkańców; Hiszpania: 182.162, Włochy: 135.976, Austria: 125.715, Rumunia: 90.046, ... Polska 68.122
   Bez komentarza! po co to jest robione? Zakazy lotów, KOMU TO MA SŁUŻYĆ?   odpowiedz »

   • Nowy zakaz w ruchu lotniczym 

    [2020-09-01 20:35 109.125.220.*]

    Temu że jak wprowadzą juz paszporty medyczne ludzie odetchnęli z ulgą jakie podrózowanie jest znowu fajne ...do czasu az apteczka kazdego turysty bedzie wygladała jak apteczka Martyny Wojciechowskiej, wskutek kolejnych procedur medycznych i szczepien, ktore uroją się w głowach szaleńcow z mafii farmaceutycznej i bankierow.
    W Irlandii wczoraj zaprezentowali oficjalnie paszport medyczny. Obywatel nie skorzysta z miejsc publicznych dopoki nie wyswietli się status : "czysty", a wyswietli się ...patrz wyzej....calkowite ubezwlasnowolnienie i upodlenie czlowieczenstwa. Maseczkowy teatr to tylko efekt przejsciowy. Zalosna inżynieria spoleczna oparta na strachu generowanym przez media   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję