Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Dział: Dla turystów

Święto Kwitnących Narcyzów w Austrii

Data wstawienia: 2011-04-12 17:26
Data ważności: 2011-05-12
Województwo: -wszystkie-

EUROPA-TRAVEL Biuro Turystyki Zagranicznej zaprasza na wspaniałą wycieczkę autokarową do Austrii na doroczne Święto Narcyzów.
Salzkammergut - jeden z najpiękniejszych regionów Austrii zachwyca wspaniałymi krajobrazami. Przeglądające się w jeziorze górskie szczyty oraz łąki i hale usiane kwitnącymi narcyzami stanowią doskonałe tło dla radosnego, pełnego uroku Święta Kwitnących Narcyzów.
Barwny korowód narcyzowych postaci z bajek przemieszczających się głównymi ulicami Bad Ausseee i po jeziorze Grundlsee, bogactwo strojów ludowych prezentowanych przez mieszkańców, łatwo wpadające w ucho dźwięki muzyki alpejskiej, tańce ludowe, a także smaczne potrawy regionalne pozostają w pamięci turystów na długo.

Cena pakietu od osoby w pokoju 2-osobowym 1.450,-PLN.

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, WC, regulowane fotele), 3 noclegi w hotelu**+, pokoje 2-osobowe z prysznicem i WC, TV-Sat, telefonem i radiem. W większości pokoi balkon. 3 śniadania i 3 kolacje, napój powitalny, karta wstępu na 52 Festyn Narcyzów w sobotę 5 czerwca 2011, wstęp do parku i zwiedzanie z przewodnikiem Kaiservilla - byłej rezydencji letniej Cesarza Franciszka Józefa i Cesarzowej Elizabeth (Sissi), rejs statkiem po malowniczym jeziorze, spacer po Hallstatt, Bad Ischl, Grundlsee i Altaussee, ubezpieczenie KL, NNW i BP, opiekę licencjonowanego pilota.

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju jednoosobowego, dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych, biletów wjazdu na Dachstein do Jaskini Lodowej (25,- €) i Beinhaus (1,50 €) na cmentarzu w Hallstatt, zwiedzanie ogrodu alpejskiego w Bad Aussee (3,- €).

Program wycieczki:
1 dzień, 3.06.2011
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych. Przejazd przez Częstochowę, Katowice, Cieszyn, Brno, St. Pölten, Linz, Gmunden, Bad Ischl do Obertraun.
Zakwaterowanie w hotelu** położonym nad samym Jeziorem Halsztackim z niezapomnianym widokiem na przepiękne miasteczko Hallstatt po drugiej stronie jeziora. Toast powitalny, kolacja i nocleg w hotelu.
2 dzień, 4.06.2011
Śniadanie w hotelu. Fakultatywna wycieczka do Jaskini Lodowej (cena 25,- €). Wjazd kolejką linową z Obertraun na Dachstein do wys. 1350 m npm. Zwiedzanie unikatowej Jaskini Lodowej, zachwycającej ilością i wielkością kolorowych form, mieniących się paletą barw. Przed wejściem zaleca się założenie cieplejszych ubrań, ponieważ panuje tam stała temperatura +4°C. Powrót kolejką linową do Obertraun.
Rejs statkiem z przystani przy hotelu na drugi brzeg jeziora do malowniczego miasteczka Hallstatt - kolebki rozwoju kultury halsztackiej w Europie i ośrodka kopalni soli od 4,5 tys. lat, zwanego miasteczkiem "jaskółczych gniazd", dzięki zabudowie domów "wyrastających" ze skał. Spacer bulwarem i niezwykłymi uliczkami. Zaskakujące widoki wodospadów, a także piękne panoramiczne gór wokół jeziora malutkiego cmentarza na terenie którego znajduje się specjalna kapliczka cmentarna (wstęp 1,5 €).
Przejazd autokarem do pobliskiego Bad Ischl (25 km), w którym panuje jeszcze klimat byłej Monarchii. Spacer po parku cesarskim oraz zwiedzenie letniej rezydencji Cesarza Franciszka Józefa i Cesarzowej Elisabeth (Sissi). Spacer po uroczym kurorcie z licznymi stylowymi willami i pałacami w stylu epoki. Powrót do hotelu w Obertraun na kolację i nocleg.
3 dzień - 05.06.2011
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Bad Aussee na 52-gi Festyn Narcyzów. Przed południem podziwianie wspaniałych kwiatowych rzeźb wykonanych z tysięcy narcyzów. Kwiatowe instalacje prezentowane są na platformach poruszających się uliczkami miasta. Barwny korowód co roku zachwyca gości i wprowadza w zakłopotanie jury. Po południu prezentacja tych samych instalacji na tratwach i łódkach pływających brzegiem jeziora Grundlsee. Organizatorzy festynu zapewniają wiele imprez sportowych oraz atrakcji związanych z miejscową kulturą i tradycją. Szczególną oprawę stanowią kolorowe stroje ludowe. Podczas pobytu w Bad Aussee można udać się do Ogrodu Alpejskiego, prezentującego niezwykłe okazy flory z Alp (wstęp 3,- €), a także odwiedzić pobliskie małe miasteczka. Do nich należy m. in. Altaussee ze starą kopalnią soli. Powrót do hotelu w Obertraun na kolację i nocleg.
4 dzień - 06.06.2011
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, powrót do Warszawy przez Styrię i Wiedeń ze wspaniałymi wspomnieniami z przepięknego regionu Salzkammergut także wiosną i latem.

Biuro Turystyki Zagranicznej EUROPA-TRAVEL zaprasza również na inne interesujące imprezy w różnych krajach
Zapraszamy serdecznie do kontaktu lub odwiedzenia naszego biura w samym centrum Warszawy.
Biuro Turystyki Zagranicznej EUROPA-TRAVEL
ul. Świętokrzyska 18 lok. 16, 00-052 Warszawa
Tel. 22/827-61-65, info@europa-travel.com.pl


Ogłoszeniodawca

Firma: EUROPA-TRAVEL Biuro Turystyki Zagranicznej
Reprezentant: specjalista d/s turystyki kierownik biura
Telefon: 228276165
E-mail: info@europa-travel.com.plTa strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij