Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Obsługa klienta/ Przewodnik (Grecja, Kreta)
- Specjalista ds. Sprzedaży (Kraków)
- Pozyskiwanie klientów na rejsy wycieczkowe
- Specjalista ds. Turystyki | anyTravel | Oleśnica
- Sprzedawca w Biurze Podróży EASY SURF (praca...
- Specjalista d/s/turystyki ŁÓDŹ
- specjalista ds turystyki doradca klienta
- Młodszy trener / Młodsza trenerka sprzedaży
- szukamy pilotów wycieczek
- Specjalista / Specjalistka ds. Marketingu 360°...
Hotelarze i restauratorzy spodziewają się większych zysków
Wakacje rozpoczęły się na dobre, a przedstawiciele sektora HoReCa są w najlepszych nastrojach od początku 2015 roku. Odczyt "Barometru EFL" dla tej grupy w II kwartale br., który wyniósł 65,1 pkt., był najwyższy od początku realizacji badania.
O tym, że restauratorzy i hotelarze spodziewają się gorącego sezonu wakacyjnego, świadczą prognozy sprzedaży. Aż 55 proc. zarządzających obiektami hotelarsko-gastronomicznymi liczy na wzrost zamówień na ich usługi.
Na największe obroty branża HoReCa, czyli rynek usług hotelarskich i gastronomicznych, wchodzi w czasie sezonu letnio-wakacyjnego, który w Polsce rozpoczął się na dobre. Wiele wskazuje na to, że po jak się wydawało, rekordowych latach 2016-2017, tegoroczny zakończymy z jeszcze większym sukcesem. Jak wynika z raportu BIG InfoMonitor oraz BIK "Sytuacja na rynku hotelowym. Pełne obłożenie", liczba gości obiektów hotelowych w tym roku może zbliżyć się do niemal 26 mln, podczas gdy w 2017 roku wyniosła nieco nad 24 mln. Ręce zacierają również restauratorzy, gdyż zwiększony ruch turystyczny oznacza więcej odwiedzających prowadzone przez nich restauracje i kawiarnie - mówi Radosław Kuczyński, Prezes EFL.
W II kwartale 2018 roku subindeks "Barometru EFL" dla branży HoReCa wyniósł 65,1 pkt. Jest to wynik dużo lepszy niż kwartał temu (+5,7 pkt.) i rok temu (+6,6 pkt.). Należy zauważyć, że jest to najwyższy wskaźnik dla tej grupy przedsiębiorców od początku realizacji badania, czyli od stycznia 2015 roku. Co więcej, pomiar dla HoReCa na II kwartał tego roku jest też najwyższym wynikiem wśród wszystkich badanych sześciu branż.
Bardzo wysoka wartość wskaźnika wynika z przewidywanego poziomu sprzedaży. Aż 55,3 proc. firm z branży HoReCa spodziewa się wzrostu zamówień w najbliższych miesiącach, tylko co jedenasta oczekuje spadku sprzedaży. To też są najlepsze wyniki w historii badania. Za planowanym wzrostem sprzedaży idzie prognozowana poprawa płynności finansowej firm działających w branży gastronomiczno-hotelarskiej. 4 na 10 przedsiębiorców spodziewa się poprawy w tym obszarze. Jest to związane ze specyfiką branży, w której obowiązują krótkie terminy płatności za usługi.
Skąd tak optymistyczne prognozy restauratorów i hotelarzy? Coraz więcej Polaków zamiast wyjeżdżać do popularnych w ostatniej dekadzie lokalizacji takich jak Tunezja, Egipt, czy Turcja, decyduje się na wakacje w kraju. Po drugie, sektor HoReCa jest jednym z największych beneficjentów rządowego programu 500+. Wzrost realnego dochodu gospodarstw domowych powoduje, że nie tylko rośnie konsumpcja prywatna, ale spora część wydatków trafia własnie do kieszeni przedsiębiorców z branży gastronomicznej - mówi prezes EFL.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Hotele spodziewają się dobrego sezonu
[2018-06-27 14:06 80.52.226.*]
mamy spodziewać się wzrostu podatków? bo skądś te dane się przecież wzięły! odpowiedz »
Dział gastronomia:
Dodatkowe środki na promocję turystyki
Problemy małych i średnich
Morsowanie przyciąga turystów nad
Dział hotele, pensjonaty:
Wyjazdy na ferie dopisują, ale poza
IGHP: styczniowe obłożenie poniżej
Turystyka filmowa staje się coraz silniejszym źródłem
Starsze aktualności:
Ceny wyjazdów delikatnie w
Gastronomia się będzie zmieniać - pomogą drony i
Emirates zabezpiecza medyczne
eSky zachęca do wcześniejszych
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Ryanair zmienił ceny przewozu bagażu
Travelplanet.pl: dużo wyjazdów, ale w niskiej cenie
LOT skarży decyzje w sprawie Air Berlin
ETC publikuje wskazówki jak uczynić turystykę bardziej zrównoważoną
Prospekt emisyjny Novaturas zatwierdzony
Władze województwa zachodniopomorskiego apelują o przywrócenie ruchu przygranicznego
Niedługo koniec Polskiego Bonu Turystycznego
Novaturas prezentuje wyniki przedsprzedaży
ETC: Turystyka potrzebuje systemu zarządzania kryzysowego
Większość Polaków wyjedzie w ferie?
Ceny TUI Poland podkopują wartość pozostałych touroperatorów
