Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalisty ds. sprzedaży/obsługi klienta
- Specjalista d/s/turystyki ŁÓDŹ
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
- Doradca Podróży (Travel Advisor)
- Specialista/Specjalistka ds. skarg w dziale...
- GRECJA - REZYDENT TURYSTYCZNY
- pilotaż Trójmiasto maj-czerwiec 2026
- Staż w biurze podróży Wakacje.pl Poznań
- Praktyki zawodowe
- Kierownik biura i specjalista ds. turystyki
Stanowisko Rzecznika MŚP w sprawie KPO
Doniesienia medialne same w sobie, bez formalnej oceny nie mogą być podstawą do stwierdzenia, że przedsiębiorcy działali niezgodnie z prawem - - można przeczytać w oświadczeniu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Agnieszki Majewskiej. Publikujemy je w całości.
W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami dotyczącymi wydatkowania środków publicznych, chciałabym podkreślić dwie kwestie istotne z punktu widzenia ochrony interesów przedsiębiorców sektora MŚP
Po pierwsze, wszystkie wątpliwości dotyczące sposobu rozdzielenia środków z KPO muszą być dokładnie sprawdzone. Wymaga tego zarówno interes społeczny, jak i dobro milionów polskich przedsiębiorców, którzy uczciwie rozwijają swoje firmy, tworzą miejsca pracy i rzetelnie płacą podatki.
Po drugie, niezwykle ważne jest, aby każda informacja o możliwych naruszeniach prawa była weryfikowana przez właściwe organy w ramach rzetelnego postępowania. Ogólne doniesienia medialne, bez formalnej oceny uprawnionych instytucji, nie mogą stanowić podstawy do stwierdzania, że przedsiębiorcy działali niezgodnie z prawem. Takie wnioski mogą być wyciągane wyłącznie w oparciu o przepisy prawa i ustalenia dokonane w sposób bezstronny oraz udokumentowany. Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy w całym kraju aktywnie aplikują o środki z Krajowego Planu Odbudowy. Te fundusze stanowią dziś ważną siłę napędową polskiej gospodarki, umożliwiając rozwój, inwestycje oraz wprowadzanie innowacji. Każda sytuacja podważająca zaufanie do uczciwych przedsiębiorców może negatywnie wpływać na tempo wykorzystania tych środków, a w konsekwencji na konkurencyjność naszej gospodarki.
Jako Rzecznik MŚP stoję po stronie przedsiębiorców, dbając o to, aby nie byli postrzegani jako ofiary pomówień, lecz uczestnicy transparentnych i rzetelnie przeprowadzonych postępowań, które zapewniają im prawo do obrony i uczciwej oceny działań.
Agnieszka Majewska
Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Mamy modę na Bałtyk - zima nad morzem najlepsza od
Polacy podróżowali częściej i wydając więcej w 2025
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział hotele, pensjonaty:
Awanse w Novotel Warszawa
Turystyka w lepszej kondycji
Mamy modę na Bałtyk - zima nad morzem najlepsza od
Starsze aktualności:
Stanowisko Rzecznika MŚP w sprawie
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Darmowa kawa w dublińskich lokalach
Polskie wino coraz bardziej cenione
ETOA: Brexit zaszkodzi turystyce
Co nowego na targach WorldHotel i EuroGastro?
Czekamy na Was! - wyniki konkursu
Sfinks wystąpił o zgodę na przejęcie marki gastronomicznej
Wizz Air Abu Zabi odbiera swój pierwszy samolot
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young Leaders
Gospodarka nie wytrzyma następnego lockdownu
Na których lotniskach najczęściej dochodziło do opóźnień?
Jakie hotele najbardziej podrożały w marcu?
Rzeczniczka MŚP apeluje o podniesienie kwoty limitu zwolnienia z VAT
Polskie lotniska wśród liderów wzrostów
Nowe punkty testów w kierunku COVID-19 przy lotniskach w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku
Drugi nabór w ramach programu finansowanego z KPO
Indonezja nowy kodeks karny, ale jeszcze nie teraz
DOPŁATA PALIWOWA kontra SPADEK KURSÓW WALUT
