Ogłoszenia
Ogłoszenia
- BIURO PODRÓŻY TUI W ŚRODZIE WIELKOPOLSKIEJ...
- Inwestycja w Biuro Podrózy
- Specjalista d.s. turystyki - organizator imprez...
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów wycieczkowych
- Rezydent Hotelowy i przedstawiciel biura...
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
Łódź wyróżniona przez National Geographic Traveler
Łódź została wyróżniona przez prestiżowe międzynarodowe czasopismo National Geographic Traveler i jako jedyne miejsce z Polski została uwzględniona w światowym plebiscycie "Best of the World 2022". Miasto Włókniarzy jest wyszczególnione w kategorii "Zrównoważony Rozwój".
Obecność Łodzi na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja dla tego jednego z najciekawszych polskich miast. Jestem pod wrażeniem tego, jak się ostatnio zmienia, jak dba o swoją postindustrialną tożsamość, rewitalizuje dawne fabryki zamieniając je w centra życia i spotkań mieszkańców, a jednocześnie staje się liderem zrównoważonego rozwoju. Kiedyś najbardziej uprzemysłowione z naszych miast dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym. Przyjeżdżajcie do Łodzi, nie będziecie rozczarowani! - mówi Agnieszka Franus, redaktorka naczelna National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler.
Każdego roku lokalne redakcje National Geographic Traveler z całego świata zgłaszają miejsca i atrakcje - kandydatów do światowego plebiscytu. Redakcja centralna w USA wybiera 25 miejsc - hitów, które warto odwiedzić w zbliżającym się roku. Wyróżnione kierunki turystyczne wybierane są w pięciu kategoriach - Przygoda, Kultura, Natura, Rodzina, Zrównoważony rozwój. Zgłoszenia Łodzi do plebiscytu dokonała polska redakcja magazynu, która odwiedziła Łódź w lipcu 2020 roku na zaproszenie Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Pierwszym efektem podróży był artykuł Michała Cessanisa "Fabryka zmian" w wydaniu National Geographic Traveler 10/2020.
Niezmiernie cieszy nas współpraca z redakcją National Geographic Traveler i Michałem Cessanisem, który nie kryjąc swojego zamiłowania do naszego miasta, stał się niejako jego ambasadorem. To dla nas ogromne wyróżnienie także w kontekście turystyki, która wciąż odbudowuje się po pandemii. Uwzględnienie Łodzi przez ten prestiżowy magazyn podkreśla, jak wyjątkowe jest nasze miasto i jak dużo ma do zaoferowania turystom. Znalezienie się na liście Best Of The World 2022 potwierdza fakt, że Łódź jest miejscem unikatowym na skalę światową i jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że zostało to zauważone i docenione. - mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Ponad 30% powierzchni Łodzi to są tereny zielone, w tym Las Łagiewnicki, będący jednym z największych miejskich kompleksów leśnych w Europie. Trzeba także szczególnie zwrócić uwagę na rolę rewitalizacji, która przekształca stare kompleksy fabryczne w postindustrialne parki, centra kulturalne czy tętniące życiem artystyczne i gastronomiczne dzielnice - dodaje Martyna Szczepanik z National Geographic Traveler.
Jest nam niezmiernie miło, że Łódź została wybrana jako jedno z niewielu miejsc na świecie w plebiscycie National Geographic Traveler. Cieszymy się, że wysiłki włożone w rewitalizację, zazielenianie przestrzeni miejskiej zostały zauważone i docenione. Podejmujemy wiele starań, aby Łódź stawała się coraz bardziej zrównoważonym miejscem, przyjaznym dla mieszkańców, turystów i środowiska naturalnego. Jestem przekonana, że umieszczenie nas w prestiżowym zestawieniu Best Of The World 2022 jest dla Łodzi ogromną szansą na szeroką promocję oraz zaistnienie na arenie międzynarodowej jako miejsce niepowtarzalne i zrównoważone. - mówi Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska
Poniżej lista wyróżnionych przez National Geographic Traveler.
Kultura
- Jingmai Mountain, Junnan, Chiny
- Tin Pan Alley, Londyn, Wielka Brytania
- Hokkaido, Japonia
- Procida, Włochy
- Atlanta, USA
Zrównoważony rozwój
- Łódź, Polska
- Zagłębie Ruhry, Niemcy
- Parque Nacional Yasuni, Ekwador
- National Columbia Gorge Scenic Area, Oregon/Waszyngton, Stany Zjednoczone
- Park Narodowy Chimanimani, Mozambik
Natura
- Caprivi Strip, Namibia
- Północna Minnesota, USA
- Jezioro Bajkał, Rosja
- Rezerwat Maya Forest, Belize
- Victoria, Australia
Przygoda
- Szlak rowerowy nad Sekwaną, Francja
- Kostaryka
- Szlak Nepisiguit Mi'gmaq, Kanada
- Palau
- Arapahoe Basin, USA
Rodzinny wypoczynek
- Rejsy po Dunaju
- Licja, Turcja
- Granada, Hiszpania
- Bonaire,
- Wschodnie wybrzeże stanu Maryland , USA
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Aplikacja Wakacje.pl nominowana do
Street Art zachęci do przyjazdów do
Join UP! otworzył własne DMC w
Dział przewodnicy i piloci:
Street Art zachęci do przyjazdów do
Dział hotele, pensjonaty:
Turystyka filmowa staje się coraz silniejszym źródłem
Problemy małych i średnich
Morsowanie przyciąga turystów nad
ESPT: skala szarej strefy w turystyce dziecięcej
Starsze aktualności:
Emirates zabezpiecza medyczne
eSky zachęca do wcześniejszych
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Słabe oceny sezony wakacyjnego
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
Włoscy piloci Ryanair wypowiedzieli się w sprawie nowego układu pracy
Wrocław trafi do przewodnika Michelin
Co lubią zjeść polscy kierowcy w podróży?
USA podnoszą ceny kart autoryzacji podróży
Wyjazdy do Egiptu tańsze niż przed rokiem
Jakie są zarobki w biurach podróży na Śląsku??
Branża gastronomiczna, piwowarska i handlowa przeciw sprzedaży alkoholu nieletnim
Stowarzyszenie Rzeczników Praw Pasażera krytykuje raport Komisji Europejskiej
Atrakcje turystyczne powiatu poznańskiego mogą wziąć udział w programie certyfikacji
Travelplanet.pl: Turyści, którzy skorzystali z first minute są wygrani
eSky celuje w klientów biur podróży
Gdańska Organizacja Turystyczna: szczepienia to szansa dla turystyki
ECTAA uruchamia program Ambasadorów Branży Turystycznej
