Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
30 lat Suwalskiego Parku Krajobrazowego
W tym roku najstarszy w Polsce Suwalski Park Krajobrazowy obchodzi trzydziestą rocznicę swego powstania. Znany wielu pokoleniom turystów park to kilkanaście szlaków pieszych, 5 ścieżek edukacyjnych oraz trzy ścieżki rowerowe. Jego największą atrakcja jest oczywiście Hańcza i dolina Czarnej Hańczy.
Obecna dyrektor Parku Teresa Świerubska z dumą przypomina, że w Parku chroniona jest nienaruszona od trzech dziesięcioleci dzika przyroda.
Obchody trzydziestolecia uświetnione są przez konferencję naukową: "Rola parków krajobrazowych w krajowym systemie obszarów chronionych". Naukowcy zebrani na konferencji są zgodni co do tego, że w obecnych czasach należy szczególnie dbać o takie miejsca jak Suwalski Park Krajobrazowy, oraz skupiać się mocniej na edukacji ekologicznej społeczeństwa.
Podczas konferencji zostały również poruszone ważne dla regionu tematy. Jednym z nich był problem zalegających 1000 metrów pod ziemią złoża wanadu i tytanu pod miejscowościami Krzemianka i Udryń. Sprawa miała swój początek w latach 70-tych kiedy to dokonywano odwiertów i badań złóż jednak kopalnia w tym miejscu nie powstała mimo zaciągniętych na ten cel kredytów zagranicznych. Władze Parku walczyły wówczas również o to aby nie prowadzono wydobycia rud żelaza znajdujących się w otulinie Parku. Gdyby kopalnie powstały Park nie byłby dziś tak dziewiczy, być może nie byłoby go wcale.
Został on utworzony w 1976 roku i był pierwszym parkiem krajobrazowym na terenie Polski. Położony jest na obszarze czterech gmin: Wiżajny, Rutka, Przerośl i Jeleniewo. Jego powierzchnia to 62,8 km2 z czego 60% to użytki rolne, 24% tereny leśne, 10% wody, 4% bagna oraz 2% innych gruntów.
Komentarze
Tagi:
Dział targi, konferencje, workshop:
Dział dla turystów:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Sąd UE rozpatrzył skargę
7 milionów pasażerów w Pyrzowicach
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Meksyk próbuje podźwignąć turystykę
Włoskie bramy antyterrorystyczne
Linie British Airways uruchomiły videoblog promocyjny
Polscy turyści pokochali Norwegię
Raport FRU.pl - Morze Śródziemne króluje pośród zagranicznych urlopów
Są pieniądze - Kraków będzie remontowany
Pakistan łagodzi politykę wizową
Starogard Gdański: szansa na komunalizację PKS
Best Western Hotels dołączają do programu EuroBonus
Netmedia SA współpracuje z Starwood Hotels & Resorts
Krakowski RDA pod lupą prokuratury?
Lufthansa uruchomiła kampanię promocyjną w Polsce
Kto chce kupić udziały POLBUS-PKS" Sp. z o.o.?
