Ogłoszenia
Ogłoszenia
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
- Specjalista ds.Turystyki
Na Suwalszczyźnie ruszył nowy kompleks narciarski
W sobotę (6.12.08) oficjalnie otwarto nowoczesny kompleks narciarski na Podlasiu. Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji "Szelment" (WOSIR) w miejscowości Szelment kosztował 21 mln zł.
Ośrodek oferuje mieszkańcom i turystom 3 naturalne stoki narciarskie. Jest pięć wyciągów orczykowych. Najdłuższa trasa liczy 500 metrów długości. Stoki są oświetlone i mogą przyjąć sztuczny śnieg.
Obiekt jest też wyposażony w 40 miejsc noclegowych, restaurację, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i szkółkę narciarską.
Stok, jak zapewniają władze województwa, położony jest w doskonałej lokalizacji. Suwalszczyzna bowiem jest polskim biegunem zimna. Zima trwa tutaj aż sto dni w roku.
Szacuje się, iż Szelment jest obecnie najnowocześniejszym ośrodkiem narciarski w północnej Polsce. Zarząd województwa liczy na turystów nie tylko z Polski, ale również z Litwy, Rosji i Białorusi - powiedział podczas konferencji marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański.
21 mln złotych przeznaczył na tą inwestycję Urząd Marszałkowski w Białymstoku, z czego prawie 10 mln zł pochodziło ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Szelment w ciągu godziny może obsłużyć 4 tys. narciarzy.
- Ośrodek zacznie żyć w momencie, kiedy przyjdzie do nas zima. Na razie ciągle jest za ciepło, by zaśnieżać stoki. Liczymy, że zima przyjdzie szybko" - powiedział podczas otwarcia obiektu dyrektor WOSIR Wojciech Szczepkowski.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Szelment: nowy ośrodek narciarski na Suwalszczyźnie
[2009-01-01 19:50 91.202.172.*]
Chciałbym się zapytać jakie jest nachylenie stoku, czy początkujący narciarz może zjechać Z tego stoku. odpowiedz »
Szelment: nowy ośrodek narciarski na Suwalszczyźnie
[2009-01-02 07:50 83.15.178.*]
OK kosztował 21 mln. Ale jak nie podacie informacji kiedy można przyjechać, to o narciarzach możecie pomarzyć. odpowiedz »
Szelment: nowy ośrodek narciarski na Suwalszczyźnie
[2010-02-07 20:18 83.20.161.*]
tylko tyle? odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
POT sprawdza plany wyjazdowe
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Dział dla turystów:
Rodziny częściej podróżują
Kampania przeciw porzucaniu zwierząt w
Historyczne wyniki finansowe
Marka ibis wchodzi na nowy
Ryanair zmienia zasady przydziału miejsc dla rodzin z
Starsze aktualności:
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Więcej gości w obiektach noclegowych niż przed
Jakie są preferencje Polaków w tym
Ile cudzoziemcy wydawali w
Ibiza Ice Cafe - debiut na rynku NewConnect
Braniccy chcą zwrotu wilanowskich muzealiów
Sukces Gdańsk Convention Bureau
Zmiany weryfikowania znajomości angielskiego u pilotów!
Rolnik otwierający gospodarstwo agroturystyczne może otrzymać wsparcie z UE
Katastrofa samolotu w Wenezueli. 15 osób zginęło
Warszawa: trwa przetarg na pociągi do obsługi linii lotniskowej
Czy Kraków stanie się miastem pielgrzymów?
Grupa Triada wzbogaciła się o spółkę Terra Mare
Norwegia będzie krajem partnerskim targów Tour Salon 2008
Nowe prawo na kolei. PKP będzie musiało oddawać pieniądze za spóźnione i odwołane pociągi
Okęcie - dodatkowe stanowisko odprawy pasażerów Swiss
