Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilotaż z Wrocławia w Bieszczady/28-30.05
- pilot wycieczki 29-31 maja Szczecin - Dźwirzyno
- Specjalista ds Turystyki
- BP ITAKA - WARSZAWA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista ds. sprzedaży wycieczek online (praca...
- MULTITOUR - Specjalista ds. turystyki
- Pilotaż studenckich obozów integracyjnych
- Rezydent Turystyczny (asystent) - Rodos
- Specjalista / Specjalistka ds. marketingu i...
- Pałac sprzedam
Insekt nie poda dań z owadów?
Właścicielka lokalu Insekt, mieszczącego się w Łodzi, dostała zezwolenie sanepidu na sprzedaż kanapek, drinków, soków owocowych oraz kanapek. W dokumencie nie było natomiast mowy o daniach z owadów.
"Właścicielka lokalu została zobligowana do przedstawienia dokumentów potwierdzających pochodzenie i odpowiednie badania medyczne owadów. Na chwilę obecną lokal Insekt nie może podawać gościom takich potraw. Być może w niektórych krajach Unii Europejskiej tego typu produkty są dopuszczone do spożycia. Właścicielka lokalu zapewniła nas, że posiada stosowny certyfikat, który zostanie przetłumaczony na język polski. Chcemy także uzyskać zaświadczenia na temat hodowli, z której owady pochodzą i potwierdzenia odpowiednich badań. Chodzi o uniknięcie sytuacji, w której któryś z gości zatruje się owadami niewiadomego pochodzenia." - powiedziała Urszula Jędrzejczyk, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi.
Restauratorka jednak nie przejęła się zakazem sanepidu i zamierza sprzedawać dania ze świerszczy i innych owadów. Jego zdaniem tego typu potrawy zawierają mnóstwo witamin oraz są bardzo zdrowe. Jeśli lokal nie uzyska gody na podawanie dań z owadów, sanepid może ukarać lokal..zakazem podawania tego typu potraw.
"Obecnie w Polsce nie obowiązują żadne przepisy dotyczące podawania owadów, a więc nie ma podstawy prawnej do wydania takiego zakazu. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty i badania weterynaryjne z Francji, Belgii i Holandii przetłumaczone na język polski. W dalszym ciągu będziemy podawać owady naszym gościom, choć w naszym menu mamy również dania bez insektów" - powiedziała właścicielka lokalu, Magda Tsikampoungui.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Nie będzie owadów w Insekcie?
[2014-07-25 11:35 80.52.226.*]
tak,przecież w Polsce jest skup ślimaków polnych na eksport do Francji, 1zł/sztuka. czy one tez musza byc badane przez snepid?
a co krewetkami morskimi, homarami, rybami morskimi- one przeciez sa zatrute odpadmi nuklearnymi wyrzucanymi do morza masowo przez Niemcy i USA, Japonię.
Człowiek jest jak szczur-przystosowuje się do najgorszych warunków! odpowiedz »
Dział gastronomia:
Pomorze Zachodnie z wysokim poziomem rezerwacji na
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2026 już za
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Co planują organizatorzy konferencji Nowe Trendy w
Starsze aktualności:
Praga chwali się sukcesami w
Zmarł prof. Grzegorz
WP Holding docenia sektor
Grecja zmodernizuje przejście graniczne w
Kto straci, a kto zyska na zmianie
Kto wybierał małe obiekty noclegowe w 2024
Ilu turystów odwiedziło
Na czerwcówkę chętniej niż rok
Kiepski dowcip obsługi lotniska
Sieć pizzerii po raz kolejny upada
Przed podróżą warto zadbać o ubezpieczenie sprzętu
Serwetka w restauracji przyciąga uwagę klienta
Aer Lingus zadowolony z wyników
Podróżni będą łatwiej poruszać się po lotnisku
Nowe papieskie muzeum w Wadowicach
Kupować całe wyposażenie kuchni w jednym sklepie?
