Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Kraków - specjalista d/s turystyki i ubezpieczeń
- Przewodnik w Gdańsku
- Poszukuje 2 autokarow na wyjazd do Chorwacji...
- Pilot 10-14.06 Bruksela-Paryż-Berlin
- wychowawca i kierownik wypoczynku
- SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I OBSŁUGI REZERWACJI
- JUNIOR PRODUCT MANAGER
- Pilotaż ze Złotoryji / 14 i 15 czerwiec
- Rekrutacja LATO 2023 - instruktor windsurfingu
- Konsultant ds. turystyki


Szlak Zabytków Techniki
W ciagu najbliższego roku powstanie Szlak Zabytków Techniki w województwie śląskim. W krajach Europy zachodniej zabytki techniki, kopalnie i zakłady przemysłowe są ogromna atrakcją turystyczną. Dlaczego nie wykorzystać tego w Polsce? Choć zwiedzanie tego typu miejsc w Polsce jest wciąż czymś nowym i mało popularnym, to doświadczenie ma w tym juz Małopolska. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach chcą aby Śląsk był nadal uważany za krainę przemysłu ale w pozytywnym znaczeniu.
Na szlaku, wśród 30 obiektów, znajdą się: Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, Skansen Górniczy "Królowa Luiza", Skansen Górnictwa Podziemnego "Guido", szyby Wilson w Katowicach czy osiedle Ficinus w Rudzie Śląskiej i tutejszy dworzec PKP, a także katowickie osiedla Nikiszowiec i Giszowiec. Każdy obiekt będzie miał swoja tablicę informacyjną po polsku, angielsku i niemiecku z mapka z trasa do najbliższych strakcji szlaku. Urzędnicy mają nadzieję, że biura turystyczne zaczną organizować wycieczki po nowym szlaku.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
"świetlana przyszłość szlaku zabytków techniki na śląsku"
[2005-06-21 12:58 999.999.999.*]
Jestem studentką I roku studiów magisterskich na UŚ i piszę prace związana z zabytkami poprzemysłowymi m.in w Zabrzu. Śmiać mi sie chce z cudownych rzeczy, które opowiadają na temat tego szlkau i że juz za rok ma taki powstać. Nędza i rozpacz jaka bije m.in z kopali " Królowa Luiza " - brak informacji kiedy jest czynna, jaka jest cena biletów, przy kasie wisi tylko nędzna drewniana tabliczka obgryzana przez mole. Nie wiem chyba nie jest trudno wydrukowac takie informacje i zawiesić, tym bardziej że powyżej reklamuje się towarzystwo " Pro Futura", a to to już zupełna ironia.
Pozdrawiam
Eskers odpowiedz »"świetlana przyszłość szlaku zabytków techniki na śląsku"
[2008-03-01 20:31 212.106.131.*]
witam
znalazlam twoja wypowiedz na forum niestety widze ze jest juz ona troche przedawniona tak sie sklada ze ja tez pisze prace na temat zwiazny z turystka przemyslowa czy moge liczyc na jakies wskazowki z twojej strony?nie wiem czy wogole to przeczytasz ale jak cos to moj mail jest aktualny:agniecha1986@poczta.fm odpowiedz »"świetlana przyszłość szlaku zabytków techniki na śląsku"
[2008-03-03 14:47 79.188.108.*]
witam jak masz jakieś pytania podaje mojego maila eskers@op.pl chetnie pomogę Pozdrawiam odpowiedz »
pieknie
[2008-02-04 16:44 83.28.89.*]
pięknie napisany artykuł odpowiedz »
[2011-06-07 11:03 89.107.158.*]
spoko hcujstwo do dupy bto jest odpowiedz »
Starsze aktualności:
Gdańsk stworzy Park&Ride na czas Jarmarku św.
Itaka otwiera spółkę na
Od dziś PFR udostępnia decyzje o umorzeniu zwrotów z Tarczy
IATA: Powrót zasady 80-20
Inflacja zatrzyma wielu Polaków w
Chorwacja: ostatnie wakacje z
Polskie miasta wśród lokalizacji z największym przyrostem
Wyjazdy do Grecji tańsze niż przed
Linie lotnicze zwróciły pieniądze za pół miliona voucherów za loty odwołane z powodu
KLM anuluje część lotów i ogranicza sprzedaż biletów na europejskie
Parlament Europejski naciska na wprowadzanie ekologicznych paliw
IATA: ożywienie podróży lotniczych
TSUE: Swoboda świadczenia usług nie koliduje z obowiązkiem
Dojazd do Dubrownika będzie
Cypr przywraca obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych
Będzie kolejny autobus do Balic
Lotnisko w Modlinie nie ruszy przed Euro 2012, bo protestują ekolodzy
Chiny: prowincja Syczuan ponownie otwarta dla turystów
Orbis Travel miało umowę na obsługę Konkursu Chopinowskiego
Hotel Manor z nowym dyrektorem
W Słowenii powstanie Hotel Wellness
Skąd można kupić/importować bazę hoteli do oceny na portal?
Odbyła się trzecia edycja Beach Party w Gdyni
Live cooking w krakowskich restauracjach
Franczyza Hotel System z Choice Hotels
Indyjscy turyści tłumnie do krajów UE?
KLM: Schiphol nie powinno być portem dla tanich linii lotniczych
Moskwa: dwa razy mniej gości w hotelach
Japończyk przez 11 lat wędrował rowerem po całym świecie