Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Nowe przepisy drogowe na Słowacji

Na Słowacji weszły w życie nowe przepisy drogowe - wg nowych przepisów są np. nowe kary dla kierowców oraz nowe uprawnienia dla policjantów. Teraz słowacki policjant za przekroczenie prędkości może wystawić mandat w wysokości nawet 650 euro. Pieniądze te musi dostać od razu, na miejscu zdarzenia. Jeżeli kierowca nie posiada przy sobie takiej kwoty, wówczas słowacki policjant może nawet zatrzymać prawo jazdy. Słowaccy policjanci mogą zatrzymywać prawa jazdy również za inne wykroczenia. Oni też ustalają na jaki czas je zatrzymują. W Polsce prawo do tego ma sąd.


W nowym kodeksie pojawia się też obowiązek jazdy na światłach przez cały rok oraz nowe wymogi dla pieszych i rowerzystów. Każdy pieszy oraz rowerzysta, którzy poruszają się po drodze muszą posiadać elementy odblaskowe. W Polsce nie ma takiego wymogu, a policja ogranicza się tylko do akcji informacyjnych i apelów.

Polscy turyści muszą pamiętać, że słowackie prawo wymaga od kierowców posiadania apteczki ze ściśle określoną zawartością, kamizelek odblaskowych dla wszystkich podróżujących samochodem, które muszą być przewożone w kabinie samochodu, a nie w bagażniku oraz kompletu zapasowych żarówek i bezpieczników. Nowy kodeks stanowi jeszcze konieczność posiadania w apteczce samochodowej instrukcji pierwszej pomocy.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Zmiana przepisów na Słowacji [2011-08-27 10:12 31.61.128.*]
mandat odpowiedz »

Zmiana przepisów na Słowacji [2011-05-04 12:50 77.115.11.*]
4.05.2011 wrocilem ze Slowacji. Dostalem mandat 200 euro (800 PLN !!!!!) za przekroczenie predkosci ,jechalem 80 km/h w terenie zabudowanym. Ale jechalem w grupie pojazdow zderzak w zderzak ze Slowakami. Mnie zlapali ich puscili.Slowaccy policjanci maja lornetki i wylapuja polakow. Przy mnie zlapali mercedesa na slowackich balchach. Widzialem ze zlapali go tez na 80 km/h i .... machneli reka puscili go. zacytuje swoja 6 letnia corke ktora po zdarezniu powiedziala Misiaczki to sa w Polsce a na Slowacji sa skur...yny uwazajcie na siebie. PS bede mijal juz ten wiesniacki kraj . Czuje sie okradziony a nie ukarany. PS 2 gdzie sa k...mac polscy policjanci. Moze jakby robili taka tresure Slowakom to skonczylo by sie tkie niesprawiedliwe traktowanie. Nic nie mam do mandatu ale czy przepisy obowiazuia tylko Plakow a nie ziomali ze Slowacji. Lubie Slowakow ale jak spotkam w Polsce ( aczesto spotykam zapytam o zawod i przysiegam ze policjant bedzie mial ode mnie solidy oklep taki z farba na butach ... i jeszcze poprawka.Na nowe jedynki na przedzie bedzie musial pol roku lapac polakow. Nie odpuszcze . Mam numery. Mandat i swiadkow. napisze do polskiego MSZ odpowiedz »

Zmiana przepisów na Słowacji [2009-11-10 18:04 84.152.228.*]
To jest chory kraj odnosnie przepisow drogowych,slowacy powini sie zastanowic nad bespieczenstwie na drogach.A policjantom to trotyle. odpowiedz »

Zmiana przepisów na Słowacji [2009-03-28 18:52 87.205.167.*]
hola hola. wymog apreczek i kamizelek itd tyczy sie samochodow ZAREJESTROWANYCH na Slowacji, auta zarejestorane w PL trzymaja sie naszych norm. Przyklad z Zachodniopomorskiego i Meklemburgii kiedy Niemcy karali Polakow za zle apteczki a Polacy Niemcow za brak gasnicy. Jak sie okazalo ani jedni ani drudzy nie mieli do tego prawa. odpowiedz »

Zmiana przepisów na Słowacji [2009-03-27 14:37 83.17.123.*]
To chory kraj. Mieszkam w Budapeszcie i jeżdzę tranzytem przez Słowację. Stoją w każdej dziurze, ruch na drodze sparaliżowany bo wszyscy jeżdżą 40 km /h nawet poza terenem zabudowanym. Obławy policyjne na całej Słowacji, ukryte w samochodach radary etc . Gestapo drogowe . Policja jest bezczelna i wulgarna - szczególnie dla cudzoziemców. Jedna wielka banda!!
Jak przekraczam granice na to robi mi się niedobrze. Niestety latać nie mogę bo połaczenie lotnicze Kraków ( gdzie mieszkam ) Budapeszt nie istniej.
W rewanżu za traktowanie polskich kierowców nasza policja powinna karać handlujacych w Polsce Słowaków za najmniejsze przewinienia drogowe i to jak najsurowiej. Oby...
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij