Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Dwunasto kondygnacyjny hotel w Rzeszowie?

Architekci z rzeszowskiej pracowni MWM Project i inwestor firma Cushman przedstawili radnym nowe rozwiązania komunikacyjne wokół hotelu, który ma powstać zamiast starego hotelu Rzeszów.


Zgodnie z projektem MWM Project stary hotel Rzeszów ma zostać wyburzony, a nowy wybudowany w pobliżu wiaduktu Śląskiego. Proponowane radnym rozwiązanie jest zmianą wręcz rewolucyjną, gdyż wcześniej inwestor nie planował wyburzenia hotelu Rzeszów. Teraz jednak doszedł do wniosku, iż koszt przebudowy i adaptacji obiektu na potrzeby nowego hotelu jest zbyt wysoki. - Doszliśmy do wniosku, że tańszym wyjściem jest jego wyburzenie i wybudowanie nowego, nowoczesnego hotelu. Chcemy, aby stanął od strony wiaduktu Śląskiego - tłumaczył Tomasz Daniecki z Cushmana. Zgodnie z projektem hotel miałby dwanaście kondygnacji.

Oprócz projektu budynku pracownia oraz inwestor zaproponowali radnym również nowe rozwiązania komunikacyjne - przebicie się nad wiaduktem tarnobrzeskim (dzięki czemu ul. Jabłońskiego i Czarnieckiego staną się dwukierunkową jezdnią) i zorganizowanie na nowo skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Jabłońskiego. Przejazd przez tory, który byłby wyjazdem z nowego obiektu w kierunku zachodnim, zostałby przeniesiony na wprost ul. Króla Augusta. Dodatkowo aby ciężarówki omijały skrzyżowanie przy hotelu Rzeszów, zostałby zbudowany 1,5 kilometrowy odcinek ul. Dojazd Staroniwa. Zgodnie z nowym projektem nie byłoby wjazdu do hotelu bezpośrednio od strony ronda. W miejscu tym znajdowałaby się przestrzeń publiczna - deptak z ławkami, ogródkami.

Pierwsza reakcja radnych nie była optymistyczna - kręcili nosami, uważając, że w centrum miasta dobra byłaby estakada, a najlepiej, gdyby powstało kilka napowietrznych tras. O tym, czy radni dadzą szansę amerykańskiej inwestycji i pozwolą na powstanie nowego, 12-kondygnacyjnego hotelu przekonamy się dopiero w przyszłości.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

hotel [2006-01-19 21:48 .*]
Szkoda,ze w moim pięknym mieście mamy takich radnych, którzy boją się nowych, nowoczesnych rozwiazań i inwestycji.Rondo i teren wokól niego jest totalnie "zatkany" i może ten pomysł rozwiazałby ten problem.Niestety "pięknego" pomnika nikt nie usunie więc może z drugiej strony ronda da się zobić coś sensownego.
Panowie !Popatrzcie trochę dalej niż na czubek własnego nosa.Pozwólcie inwestrom z pomysłami przyjść do miasta i zrobić w nim coś dobrego, nowoczesnego , co ma przyszłość.
Ewa - mieszkanka Rzeszowa
odpowiedz »

Chuck Norris by to zrobił lepiej [2006-03-09 14:09 83.15.2.*]
Wstyd nawet cos takiego pokazywać jako koncepcję. Niech Panowie architekeci z MwM nie szpeca Rzeszowa. Jestem z radnymi. Nie ma Bata na takiego gniota w mieście. Porażka.Duzo pracy jeszce MWM duzo ...... odpowiedz »

Chuck Norris by to zrobił lepiej [2006-09-10 11:56 213.134.191.*]
Jak nie widziałeś wizualizacji i całego projektu - to nie chrzań głupot. Ja znam ten projekt i chciałbym żeby taki kompleks powstał w Krakowie. Bedzie super obiekt odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij