Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
Szukaj

Forum grupa: Turystyka zagraniczna wyjazdowa

Dwa zamachy terrorystyczne w Egipcie

Data wysłania: 2017-04-10 10:40 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Do dwóch zamachów terrorystycznych doszło 9 kwietnia, w kościołach chrześcijańskich w Egipcie. Za atak odpowiada Państwo Islamskie.

Pierwszy wybuch bomby nastąpił w koptyjskim kościele w mieście Tanta w delcie Nilu. W wyniku ataku zginęło co najmniej 25 osób, a 78 zostało rannych.

Drugi zamach został przeprowadzony położonej na wybrzeżu Aleksandrii. Zamachowiec samobójca uruchomił ładunek przed koptyjską katedrą. Zginęło 11 osób, a 35 zostało rannych. Ofiar mogłoby być więcej, gdyby policjant stojący na straży nie udaremnił zamachowcowi wejścia do kościoła.

Stanowczo potępiamy wszelkie formy terroryzmu i przemocy. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia społeczeństwu i władzom Egiptu - pisze w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Prezydent Egiptu zapowiedział, że ogłosi stan wyjątkowy na 3 miesiące. Zamachów dokonano w Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień wśród chrześcijan. Egipscy chrześcijanie stanowią około 10% populacji z 90 milionowego Egiptu. Mniejszość religijna była w przeszłości wielokrotnie atakowana przez Dżihadystów.

  • Zamachy terrorystyczne w Egipcie 

   [2017-04-10 10:40 95.51.6.*]

   WOJNY zawsze są na tle religijnym !!!! i aktualnie taka trwa między islamem a katolikami,tylko dlaczego ateiści muszą znosić tę walkę o"barany"do strzyżenia   odpowiedz »

   • Zamachy terrorystyczne w Egipcie 

    [2017-04-11 19:42 91.231.36.*]

    Dawno nie czytałam większej bzdury. Gdyby to była wojna z katolikami- nie byłoby zamachów np. w Szwecji. To nie jest wojna islamsko-katolicka!!!!   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij