Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajForum grupa: Baza turystyczna

Rząd wejdzie w hotelarstwo?

Data wysłania: 2017-06-14 10:20 Autor: Czytelnik IP automat

Aktualność:
Kolejny pomysł rządowy bezpośrednio związany z branżą turystyczną. Ciekawe czy okaże się strzałem w dziesiątkę, czy też kulą w płot.

Rząd planuje stworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego - dowiedział się Puls Biznesu. Według tych informacji w ministerstwie infrastruktury i budownictwa rozważana jest koncepcja utworzenia państwowej grupy hotelowej, która miałaby się składać z hoteli będących własnością skarbu państwa. Cytowani przez gazetę przedstawiciele resortu przekonywali, że obecnie sprawa jest na etapie analizy rentowności i jest zbyt wcześnie aby wskazywać jak taki projekt miałby wyglądać.

Zdaniem PB ministerstwa zwróciły się do podległych spółek o udostępnienie wykazu hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a także ich dokumentacji finansowej. Zapytania dostały m.in. PGE czy PGNiG.

Z jednej strony pomysł nie jest najgorszy, zacieśnianie współpracy, wypracowywanie wspólnych standardów, promocja pod wspólną marką powinny się opłacić i zwiększyć konkurencyjność obiektów należących do skarbu państwa. Pod warunkiem, że siecią będą zarządzać fachowcy, a nie ludzie z nadania tej, czy innej partii. W przeciwnym wypadku, można domniemywać, iż powstaną kolejne synekury dla "znajomych królika", a zapłacimy za to, jak zwykle my wszyscy. Jeśli przypomnieć sobie choćby słynnego rzecznika MON-u, którego nazwisko stało się wręcz symbolem rozdawania stanowisk według partyjnego rozdzielnika, bez względu na kompetencje, można mieć obawy, czy nowa sieć (jeśli powstanie) będzie zarządzana przez ludzi znających się na hotelarstwie.

  • Rząd stworzy sieć hotelową? 

   [2017-06-14 13:16 80.52.226.*]

   no nie - i miało być: polska dla Polaków - a jest polska dla expatriatów Izraelskich z krajów okupywanych typu Egipt i Turcja!
   tylko jeszcze 25 wież nam trzeba! a kto ubezpieczy? znowu w U.K.?   odpowiedz »

  • Rząd stworzy sieć hotelową? 

   [2017-06-14 10:20 80.52.137.*]

   kolejne posadki dla PIS-owskich kolesi na stanowiskach dyrektorów i prezesów hoteli należących do państwowych spółek ... widocznie za mało profitów z rad nadzorczych   odpowiedz »

   • Rząd stworzy sieć hotelową? 

    [2017-06-14 12:26 83.10.29.*]

    Chciałam zapytać co z przekazanymi decyzją PIS w latach 2007 ośrodków ministerialnych ,które są obecnie pod zarządami Starostw i niszczeją .
    Marzena K -Świnoujście   odpowiedz »

  • Rząd stworzy sieć hotelową? 

   [2017-06-15 14:10 83.0.165.*]

   Organizacją tego holdingu miał by się zająć KGHM (interferie) jako lider rynku. Jest to spółka akcyjna i dość łatwo sprawdzić, że do liderowania dużo jej brakuje, zarówno co do ilości miejsc, hoteli jak i przychodu ze sprzedaży i EBIT. Taki NAT na przykład ma zbliżony kapitał zakładowy a pozostałe parametry są o wiele lepsze, nie mówiąc już o zróżnicowaniu bazy. Ale NAT nie jest wprost spółką skarbu państwa i nie da się łatwo tam wstawić "odpowiednich" osób...   odpowiedz »

  • Rząd stworzy sieć hotelową? 

   [2017-06-16 08:07 83.25.150.*]

   i wraca komuna !!!
   t.j.   odpowiedz »

 
     

Powrót do wątkówOdśwież

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij