Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Nowa atrakcja turystyczna na Islandii
Wiele kontrowersji wzbudza pomysł Islandczyków, którzy postanowili zorganizować zwiedzanie wnętrza jednego z lokalnych wulkanów. Nowa atrakcja położona jest zaledwie 20 km od Reykjaviku.
Ostatnia erupcja wulkanu Thrihnukagigur miała miejsce 4 tysiące lat temu i według specjalistów nie ma oznak, aby obiekt uaktywnił się w najbliższej przyszłości. Jednak istnieje ryzyko trzęsienia ziemi, które może zagrozić bezpieczeństwu turystów. Mimo to zwiedzanie wulkanu jest możliwe w sezonie letnim a pierwsi turyści zajrzeli w głąb obiektu już w 2012 roku.
Wulkan został odkryty w 1974 przez dr Arni B Stefanssona. Był on pierwsza osoba, która zeszła do wnętrza wulkanu. Od tamtej pory naukowiec walczył o otwarcie wulkanu dla zwiedzających. Pracę nad wprowadzeniem w życie jego pomysłu postępowały bardzo wolno jednak w końcu mu się udało. Jak dodaje, zachowanie równowagi między otwarciem podziemi a ochrona przyrody nie jest w tym przypadku trudne. Na świecie istnieje już kilka innych wulkanów, które zostały udostępnione zwiedzającym, ale żaden z nich nie jest tak głęboki jak Thrihnukagigur.
Wycieczka do krateru wulkanu to spory wysiłek. Turyści muszą pokonać 3 km trasę pełną szczelin, wąwozów i kamiennych stożków. Po dotarciu na szczyt zwiedzający muszą skorzystać z ruchomej platformy, która transportuje ich przez 20-metrowy wąski tunel. A następnie schodzą 120 metrów w głąb obiektu.
Uczestnicy wycieczki powinni być w pełni sprawnie fizycznie oraz mieć ukończone 12 lat.
Islandia jest jednym z najbardziej wulkanicznych obszarów na świecie.Na powierzchni wyspy znajduje się 130 wulkanów, z czego wiele jest wciąż aktywnych. Do ich erupcji dochodzi średnio co 3-4 lata.
Komentarze
Tagi:
Dział atrakcje turystyczne:
Które miasta powinny się
Na czym powinien opierać się rozwój
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Co zrobić gdy zgubimy się na szlaku
Do legendarnego hotelu wkraczają budowlańcy
Spotkanie szefów władz lotniczych
Jak korzystać z wyciągów narciarskich za darmo
McDonald pozwala klientom komponować kanapki
Najbardziej oryginalna kuchnia świata
Polacy wybudują podwodny hotel
WTTC: jeden na dwanaście etatów to praca w turystyce
