Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Sindbad z nowymi pojazdami
Wczoraj w siedzibie firmy Sindbad w Opolu odbyło się oficjalne przekazanie 22 fabrycznie nowych autokarów marki Setra (12 sztuk) oraz Mercedes-Benz (10 sztuk).
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firmy Daimler Buses: Mirko Sgodda, członek zarządu Daimler Buses, odpowiedzialny za obszar marketingu, sprzedaży i obsługi klienta, Roman Biondi, szef sprzedaży Daimler Buses w Europie, którzy wraz z prezesem zarządu Daimler Buses Polska - Arturem Konarskim, przekazali Ryszardowi Wójcikowi, prezesowi Sindbad sp. z o.o., symboliczny klucz do nowych pojazdów.
Mirko Sgodda: 40 lat wielkiej historii firmy Sindbad to jednocześnie 30 lat pięknej współpracy z marką Setra i Mercedes-Benz. Zaufanie w nasze produkty, za które bardzo dziękujemy, przełożyło się na Państwa sukces i z pewnością wyznaczyło wysokie standardy polskich i jednocześnie europejskich przewozów autokarowych. Artur Konarski uzupełnił: Autobusy idealnie wpasowują się w misję firmy Sindbad, którą jest zaspokajanie potrzeb podróżnych poprzez bezpieczny, komfortowy i niezawodny transport autobusowy. Cieszymy się, że pokrywa się ona w stu procentach z celami, które towarzyszą Daimler Buses przy produkcji autobusów.
Zamówione autobusy są konsekwencją wymiany całej floty na pojazdy z silnikami Euro 6. Nowe pojazdy spełniają aktualnie obowiązujące najwyższe normy emisji spalin oraz posiadają najwyższej jakości technologie, ukierunkowane nie tylko na ekologię i ochronę środowiska, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Autokary Setra wyposażone są w najnowsze dostępne na rynku systemy, w tym system ADA 2. System Active Drive Assist 2 utrzymuje autobus w regulowanej pozycji docelowej na pasie ruchu. W ten sposób przyczynia się znacząco do odciążenia kierowcy i stanowi duży krok w stronę jazdy autonomicznej. Wszystkie odbierane autobusy wyposażone są również m.in. w gniazdka 230V+USB oraz Wi-Fi, co jest standardem we flocie Sindbada.
Odbiór nowych autokarów to część dużego projektu zakładającego zakup co najmniej 80 fabrycznie nowych autokarów w latach 2022-2025. W roku 2022 przewoźnik zakupił 15 pojazdów, a w ubiegłym 20 sztuk. Na rok 2025 zamówiono kolejne 23 sztuki, co wraz z tegoroczną dostawą pozwoli osiągnąć założony cel.
Główna działalność Sindbad to międzynarodowe linie autokarowe, jednak oferujemy również przewozy turystyczne dla szkół, firm i innych grup zorganizowanych. Obecnie firma zatrudnia prawie 450 pracowników, a jej flota liczy obecnie 120 autobusów (z tego 101 Setra i 19 Mercedes-Benz).
Podczas uroczystości Ryszard Wójcik powiedział Dążymy do tego, aby firma Sindbad była nowoczesna, dynamiczna i przyjazna środowisku, a dla klientów stała się pierwszym wyborem w planowaniu podróży po Europie. Autobusy Setra oraz Mercedes-Benz są idealnym narzędziem, które służą do osiągnięcia tej wizji, którą sobie założyliśmy.
Komentarze
Tagi:
Dział transport:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Nowe połączenie z Kraków
Starsze aktualności:
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
Władze województwa zachodniopomorskiego apelują o przywrócenie ruchu przygranicznego
Turystka skazana na 8 lat więzienia za publikację na Facebooku
Wyniki testów na smartfonie? Air France testuje aplikację
FlixBus chce powiększyć ofertę o 50 proc.
Muzeum Auschwitz z prawie pięciokrotnym spadkiem liczby odwiedzających
Większość Polaków wyjedzie w ferie?
Ceny TUI Poland podkopują wartość pozostałych touroperatorów
Ministerstwo Finansów zmniejszyło minimalne sumy gwarancyjne dla touroperatorów
Pasażerowie pociągów otrzymają zwrot ceny biletu za opóźnienie?
Wakacje.pl z nowym logo i identyfikacją wizualną
Więcej pasażerów na greckich lotniskach
