Subskrypcja

Szukaj

Modlin świętuje przybycie 9-cio milionowego pasażera

Port Lotniczy Warszawa-Modlin, 24 kwietnia świętował 9 milionów obsłużonych pasażerów - donosi serwis pasazer.com


Mężczyzna który przyleciał dziś wraz z rodziną do Modlina z Londynu, okazał się 9-cio milionowym pasażerem, korzystającym z lotniska. Jako upominek otrzymał kilka voucherów do sklepów, restauracji, na transport oraz zestaw kosmetyków.

Wzrost ten zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Mam na myśli zwłaszcza te, do których lata się w celach zawodowych i turystycznych. Około 75 proc., a więc zdecydowana większość pasażerów, jest Polakami, i to - z racji bliskości i dostępności - głównie z Mazowsza i sąsiadujących województw. Obserwujemy też ciekawe zjawisko, jakim jest systematyczny wzrost odprawianych cudzoziemców - np. Ukraińców, dla których nasz port to jedno ze swoistych "okien na świat - powiedział Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Z roku na rok rośnie liczba odprawianych osób z lotniska w Modlinie. W 2014 roku z lotniska skorzystało ponad 1,7 miliona pasażerów, rok później ponad 2,5 miliona, a w 2016 roku było już ponad 2,8 miliona podróżnych.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij